Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Ezt a Nemzeti Vágtát nem...

Ezt a Nemzeti Vágtát nem kellene valahogy bojkottálni, hogy megszűnjön, főleg azután, ami történt azzal a lóval?

Figyelt kérdés

Mert amit csináltak arra nincs mentség. Védekeznek, hogy az ő felelősségük az állatorvos biztosításáig, ismétlem BIZTOSÍTÁSÁIG terjed. De miféle lódoktort hoztak oda??

Ezt a Nemzeti vágtát, ezt a nemzeti gyalázatot meg kellene szüntetni, mert nem az első ilyen eset. Úgy tűnik, hogy a látványra törekszenek, de a megfelelő körülmények kialakítására nem.

Merem remélni, hogy nem a ló zsokéját vonják felelősségre a végén, mert azt már végképp nem lehet szó nélkül hagyni.

Mi kell ide, hogy legyen valami? Egy zsoké a nyakát törje legközelebb? Az?



2018. máj. 6. 14:51
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
93%
Az állat biztosan nem élt már, azért lett fejbelőve hogy 1 pillanat alatt elpusztuljon.
2018. máj. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 A kérdező kommentje:
Te mitől vagy olyan biztos, hogy egy fejlövés azonnali kimúlást eredményez? Embereket is lőttek fejbe, mégis életben maradtak. A ló koponyája ráadásul egészen más, mint az emberé. Ezzel nem kell nyugtatni semmit, nem ez következett be. Nincs szüksége az országnak stadionokra, meg méreg drága vadászatokra, sőt Nemzeti Vágtára sem.
2018. máj. 6. 16:16
 13/38 anonim ***** válasza:
93%
csak annyi mondanék hogy szerintem aki lovas az tud erről a rendezvényről és a balesetekről is. Nevezni nem kötelező.
2018. máj. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 A kérdező kommentje:
Hát most már nem, mert a Magyar Lovas Közösségnek is elege van ebből. Szerintük ez egy viccparádé, de nem vágta. [link]
2018. máj. 6. 16:22
 15/38 anonim ***** válasza:
100%
Igen ezt írtuk többen is, hogy a lovasok tudjak, hogy ez egy vicc és nem sportteljesítmény, ráadásul balesetveszélyes is. Akik elindulnak azok is. Csak hát ugye penz van benne
2018. máj. 6. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
96%

Kérdező igen azonnali elmúláshoz vezet a fejlövés. és mielőtt újra jössz az emberes példával, mert teljesen hülyeség.

Mivel végezték el a kegyelemlövést a sok ócsároló tud erre válaszolni?

Másik, ha annyira ellene vannak ennek a "nemzeti" vágtának miért lóversenyt rendeznek miért nem egy lovakat bemutató roadshowt/ kiállítást, mert akkor 90% hogy nem lenne baleset.

Állatorvos részéről ott lett elrontva, hogy nem mondta el, hogy altatás helyet lő, mert a ló kimúlása után ő már nem felel érte és nem fogja őrizgetni a végleges elszállításig.

2018. máj. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
92%

#16 dehogy vezet, ha csak a frontális lebenyed viszi el a golyó simán túl lehet élni max agykárosult lehetsz, ráadásul a lónak elég kicsi az agya, nem nehéz elrontani a lövést.

na, ugyanezek érvényesek egy lóra is csak mellé még nehezbb egyáltalán eltalálni az agyat [link]


Sokan mondják hogy fúúúj hülye p...a minek indult. Igen, hiba volt, nem kellett volna indulnia de ettől oké lesz azt hazudni a gazdának elaltaják a lovát helyette pedig fejbelövik, megcsonkítják, kivágják az azonosítóit és otthagyják egy bárkinek elérhető dögtelepen majd ezután még le is tagadják az egészet? Akkor ez teljesen oké és lényegtelen mert rohadt szemét lovas?

2018. máj. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
92%

Látod 17-es pont ezt mondtam. Játszod az okosat konkrét tény nélkül, tudod miért kérdeztem hogy mivel adták meg a lövést, Mert lőfegyver nem szériatartozék állatorvosnak ha volt a helyszínen rendőr az meg 1 darab lőszerért nem fog hónapokig papírozni így nagy valószínűséggel haszonállatoknál használt fejbelövőt használt ami tuti.

Másik mondtam én, hogy a lovas a hibás? Én azt mondtam nem kell mindent az állatorvosra kenni, mert nem ő felelt az elszállításért, nem ő felelt a dögtelep kialakításának hiányosságaiért, nem ő tehet az atev késésért.

Hazudott lehet, de más szemszögből nézve ismerve a magyar jogrendet nem szeretett volna az öreg kesznyéteni férfi és a fagyállós gazda sorsára jutni.

Másik bármelyik hírt olvasom mindenhol nyúzás van de sehol se írják a médiumok, hogy hiányzott a chip.

2018. máj. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
100%

OFF: Ha bármit is el akarsz érni, mint például egy hosszú időkre visszanyúló múlttal és hagyománnyal rendelkező népszerű esemény betiltása (és ezzel NEM azt mondom, hogy nem értek egyet azzal, hogy rosszul és balesetveszélyesen van megrendezve, mert igen, én is így látom) akkor kulturáltan folytasd le a vitát, meghallgatva és mérlegelve mások érveit, és összevetni a saját jól átgondolt, egyértelműen összeállított és higgadtan előadott érveiddel.


Amit Te csinálsz, kedves Kérdező, az értelmetlen veszekedés. Kiabálsz, mindenkit leüvöltesz, így nem lehet elérni semmit mert nem hallgatnak meg.


Egyetértek sok érveddel, de a többségnek fárasztó és/vagy kellemetlen kihámozni a sok felesleges agresszióból a lényeget.


Érthető, hogy felháborít ez az egész, de hideg fejjel mindig többre megy az ember.

2018. máj. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
100%

Megnéztem volna azt az élve nyúzast ahol ez a ló még dobálja magát mivel azt tuti nem nyúzzák meg. Nem egy disznó vágáson voltam és nem is volt benne sok kb 150kg no de amikor elkezdett benne az ideg rángatni, köszönöm szépen. Ebben a lóba meg nem 150 kg van es a labai is sokkal hosszabbak ugyh simán kinyirja azt aki a közelében áll. Nyúzásnál tuti, hogy döglött volt amúgy hozzá sem értek volna a hátához.

Három lehetősége van minimum

1. felaldozom a lovat a nyeremény miatt és benne van a pakliban, hogy elvesztem a lovat.

2. Inkább beérek utolsónak de megmaradunk épségben

3. Be sem jelentkeznék, főleg ha tudom, hogy milyenek a körülmények és alkalmatlan a pálya az ilyesfajta vágtára


Késő bánat

2018. máj. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!