Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Ezt a Nemzeti Vágtát nem...

Ezt a Nemzeti Vágtát nem kellene valahogy bojkottálni, hogy megszűnjön, főleg azután, ami történt azzal a lóval?

Figyelt kérdés

Mert amit csináltak arra nincs mentség. Védekeznek, hogy az ő felelősségük az állatorvos biztosításáig, ismétlem BIZTOSÍTÁSÁIG terjed. De miféle lódoktort hoztak oda??

Ezt a Nemzeti vágtát, ezt a nemzeti gyalázatot meg kellene szüntetni, mert nem az első ilyen eset. Úgy tűnik, hogy a látványra törekszenek, de a megfelelő körülmények kialakítására nem.

Merem remélni, hogy nem a ló zsokéját vonják felelősségre a végén, mert azt már végképp nem lehet szó nélkül hagyni.

Mi kell ide, hogy legyen valami? Egy zsoké a nyakát törje legközelebb? Az?



2018. máj. 6. 14:51
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
100%
#30 hát elég sok balesetes vidit láttam már, de sehol nem úgy húzták fel a lovat az utánfutóra hogy kitörött a lába. Egy lónak sem törik ki a lába ha pl a két hátsót össze kötöd és húzod, se döglötten sem élve.
2018. máj. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim válasza:
33%
Csak az egyiket huztàk a màsik beakadt
2018. máj. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
23%
A lany a videoban elmondta.. Hogy ha lehet mentsek meg az allatot.. Az allatorvos megtagadta ezt a kerest. Lelottek az allatot, elvagtak a torkat, fel vagtak a hasat, eltortek a labates kihalyitottak valahova. Ha vegig nezitek a videot latjatok a rekaciojat es haljatok a fontos adatokat. A lany erdeklodot a lo utan, az allatorvos eltunt. Papirjait nem kapta vissza. Enyit errol.
2018. júl. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
34%
Persze addig mindenkinek nagy a arca amig elnem vesziti azt amit szeret. Ez a lany tobb even keresztul dolgozott azzal az 500 kilos allatal.. Olyan bizalom alakult ki koztuk mint egy gyermek es az edes anyja kozot.. Nem akarom senki partjat fogni.. Csak bele kellene gondolni. Milyen lehetet mikor meglatta a legjobb baratjat holtan.. Igy megcsonkitva.
2018. júl. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
84%

Vesztettem már el lovat, tudom, milyen érzés.

Igen, a lány kérte, hogy mentsék meg, ha tudják, de mivel kórházban volt, nem tudott ott lenni és dönteni, valószínűleg jobbnak látták, ha lelövik. Az elszállítás helye gusztustalan volt, de szerintem egy ilyen “versenytől” senki ne várjon csoda-állatorvosokat.

Tudom azt is, hogy mit érzett a lány és bármennyire is fáj, egy dolgot tudok mondani: előbb kellett volna gondolkodnia. Ez a Nemzeti Vágta dolog nem alkalmas versenyzésre, a pályák mindig alkalmatlanok, a lovak nem versenyistállóban képzett telivérek, a lovasok pedig nem képzett zsokék. Nem vonom kétségbe, hogy szerette ez a lány a lovát, mert biztosan szerette, de gondolkodnia kellett volna és felmérnie a veszélyt. Én nem tenném ki ennek a lovam. (De magamat sem, ő is simán ottmaradhatott volna.)

2018. aug. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
0%
Enyiből tilitsd be a lovagládt
2018. szept. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
100%

Idézem a cikkből:


"Erzsébet nem támogatja a tüntetést


– Most értesültem arról, hogy szerveznek a Nemzeti Vágta ellen tüntetést. Én ezt nem támogatom, és nem is szeretném, hogy megszűnjön, a lovam balesete nem a vágta miatt történt, elfogadtam a szabályzatot."


Forrás: [link]


Szóval ennyit a tulajról is. Értem, hogy a módszeresen leölt lovának az esete botrányos, de hogy ő maga még ezek után védi a vágtát... Szóval ezek tudatában én nem igazán tudom sajnálni (a lovat igen, de a gazdáját nem). Egy felelősségteljes gazda a közelébe nem megy ennek a nemzetinek csúfolt vágtának, nemhogy még baleset után védje is. Gondolom azóta már másik lova van, amivel ugyanúgy indulni fog a következőn... Azért ez elgondolkodtató.

2018. szept. 29. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
11%

Először is... Nem fogom a pártját senkinek, de tény, hogy amit müvelnek, arra nincs mentség, gusztustalan dolog, DE...

Az idei vágtán láthattuk (már ha vki a TV-n nézte), hogy a bokszok,az istálló megfelelő, a takarmányozással eggyütt. Akik jelentkeztek gyakoroltak, csak nem eleget. A lovak megijedhetnek a rengeteg nézőtől, mivel a lovardában, vagy bárhol, ahol felkészítették nem hinném, hogy pár ezer fős társaság előtt gyakoroltak. A lovakat egyébként jobban fel kellene készíteni. A jelentkezést pedig kivétel nélkül mindenkinek áttgondolni... Nagyon sok a baleset, mivel a pálya alatt kő vagy nemtudommilyen kemény anyag van, hiába hintenek rá homokot, a kő nem fog eltűnni alóla. A kemény talajon pedig gyakoriak a végtagsérülések. Az első kommentelő között ott van egy, aki felsorolta a sérüléseket évről évre. Nos láthatjuk, hogy ezek zömében lábsérülések. Erről írok én is. A zsokék is legalább annyi veszélynek vannak kitéve a futam alatt, mint a lovuk.(De mégis: ők vállalkoztak erre) Az pedig végképp felháborító, hogy gyerekenek ezen verseny keretein belül rendeznek versenyt. Nem biztonságos, végképp nem gyermekeknek, akik még lényegesen kisebb testi erővel bírnak, mint a felnőttek: nekik sokkal nehezebb irányítani egy 500 kg-os állatot, ami kb. 60 km/h-val száguld vagy 5-6 társával eggyütt. Ha meg ennyire nagy durranás ez a vágta, akkor igazán hívhatnának egy jól képzett, tisztességes állatorvost.

Aki kisebb idegzetű ne olvassa ezt a bekezdést! Az meg aztán végkép állatkínzás, hogy szegény sérült lovat minden emberséges dolog nélkül fejbelövik, a húsát felvágják és azok a szemét emberek, akik ráfanyalodnak a lókolbászra, amatőr "versenylovakbol" lakomáznak. Vagy elviszik a dögtelepre és haggyák szegénylovat ott megroh@dnI. Hogy meggyalázzák a ló emlékét! Hogy lehetnek az emberek ilyen szívtelenek?

Minden empátia nélkül inkább a halálba küldik a lovat, ahelyett, hogy normálisan meggyógyítanák. Most lusták, képzetlenek, vagy állatkínzók-e ezek az emberek? Nehéz eldönteni. A lovasoknak pedig majd' megszakad a szívük a lovuk miatt (már amelyiknek), de ők neveztek a versenyre, mondhatnám, vessenek magukra,de nem ezt nem teszem, mert végülis ők döntik el, hogy mások hogyan bánnak a lovukkal.

Egyik szemszögből nem látom értelmét a betiltásának: a versenyzők maguk döntik el hogy indulnak-e a vágtán vagy sem.

Másik szemszögből viszont nem türhető tovább a lovak kínzása és a nem megfelelő pálya.

2018. okt. 8. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!