Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A gazdagok akiknek több...

A gazdagok akiknek több milliárdjaik vannak miért nem adományoznak állatmenhelyeknek?

Figyelt kérdés

Mindig szoktam látni,hogy alig van már pénzük az állatmenhelyeknek.Hiába adományozunk mi átlagos emberek nem elég sajnos.

Tudom,hogy hülye kérdés meghogy honnan tudom,hogy ők nem adományoznak meg ilyenek.


2022. nov. 15. 15:10
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
88%
Azért nem adományoznak mert leszrják a dolgot
2022. nov. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
88%
A magy többsége a gazdagoknak csak arra az ki pénzt, ami pénzt is hoz.
2022. nov. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
83%

Egyrészt honnan tudod, hogy nem adományoznak? Nyilván milliárdokat nem, mert akkor nem maradna vagyonuk. Amúgy "old money" családokban kb szégyen ha abszolút nem jótékonykodsz.


Másrészt bár én személyszerint kiemelten fontosnak tartom az állatvédelmet, sokan vannak akik inkább beteg gyerekekre, hajléktalanokra, hasonlókra adományoznak. Pl az egyik sma-gyógyszeres gyűjtésbe beszállt valaki névtelenül valami óriási összeggel, ő pl valószínűleg gazdag.

2022. nov. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
94%

#3

Lemaradt:

És harmadrészt vannak akiket nem érdekel a dolog.

2022. nov. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
86%

A gazdag azért gazdag, mert nem költi el akármire a pénzt, és esetleg még üzleti érzéke is van. Az állatmenhely szimplán nem üzlet. Ha elaltatnád az összes állatot egy menhelyen, holnaputánra megint tele lenne. Szép és dicséretes dolog, amit csinálnak, csak éppen egy olyan problémának az eredményei, melyet nem ők fognak megoldani.


Ha gazdag lennék, tenyésztőket támogatnék, tudatossági kampányra erősítenék rá, lefizetném a rendőrséget, hogy ne hunyjanak szemet a szaporítótelepek felett, és nem engedném boldog-boldogtalannak hogy akármilyen körülmények között akármennyi állatot tarthasson, mert senkit nem érdekel a négyzetméter szabályozás és jó régóta nincs ebadó. Ami ezek után marad és ha már nincs rákos kisgyerek, akkor jöhetnek a menhelyek, mert pénzügyi szempontból - ismétlem, pénzügyi szempontból pénztemető.

2022. nov. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
95%
Szoktak adományozni, JK Rowling pl azért került le a milliárdosok listájáról, mert az össz vagyona 16%-át, vagyis 160 millió dollárt adományozott. Szerintem a legtöbb ember bedob párszáz forintot a mekis perselybe, max utal 2-3 ezret egy szervezetnek, nemhogy az össz vagyona 16%-ot odaadja. Olyan is van nyilván, de nagyon ritka. És ő csak egy példa a sok közül.
2022. nov. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
52%

Sokszor láttam filmet menekülttáborról Száhel övezet, Eritreia, polgárháborús övezetekből, ahol a körülmények iszonyatosak és naponta halnak éhen gyerekek.

Ha naponta kapnának fél marék rizst életben maradnának.

Nem kapnak, nincs miből...

Ettől még szeretem a kutyákat..

2022. nov. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
87%

Megtörtént!


Munkahelyemen volt tarhálni egy NAGY állatotthon/menhely képviselője tarhálni.

Az illetőnek olyan kocsija volt, ami nálunk a középvezetőknek sem, és olyan órája, hogy a főnökkel csak pislogtunk.


Na?

2022. nov. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
90%

Minek? Hogy zsebre vágják?

Ismerek egy menhelyes pitsát. A menhelyen keresztül felújították a házát, az "ideiglenesen befogadott" kutyáira hivatkozva (ideiglenesen...évek óta nála voltak és nem voltak fent gazdikeresőként se a menhely oldalán). Külön kis melléklakot alakítottak ki a telkén. Jó pár millát ráverhettek.

Egy év se telt el, eladta a házat és lepasszolta a kutyákat mert terhes lett és a pasija nem engedte neki tovább a kutyázást. Jól járt. A pénzt nem kellett visszafizetnie.


Másik menhelyes ismerősöm kb 10 éve nem dolgozik. Mindig kocsikázik a városban. Egyedül él albiban. Na, miből van pénze mindenre? A menhelyecske finanszírozza.


Egy forintot se érdemelnek.

2022. nov. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%

Igazából nem megoldás a menhelyeket támogatni, mert végtelen, üres fenekű fekete lyuk. Tegyük fel azért, hogy egy milliárdos megdolgozott a pénzéért, nem lottón nyerte.

Na most az ország tele van alkoholista, hiányos fogsorú ingyenélőkkel, akiknek még a napszámos munka is büdös, de tartanak a tanyán 3 kutyát. A három kutyából 1 minimum leellik évente egy almot, 3-4 kiskutya. Ezeket megölik, elajándékozzák vagy kidobják. Ha nincs pénz alkoholra, akkor a saját 3 kutyájukat is.

Nagyon szomorú, hogy ez az állatok sorsa.

De te ilyenekre költenéd a pénzed, amiért keményen megdolgoztál?

Én amikor támogatok valakit, akkor mindig a gyerekeket nézem először (beteg, éhező, szegény, tanulásukat támogatni), mert arra még van esély, hogy ezek a gyerekek egy jobb világot fognak teremteni, ha figyelnek rájuk, és mert egy ártatlan gyerek sem érdemli meg a sorsát.

Támogattam állatmenhelyet is, mert az állatokat sajnáltam. De ez sajnos nem megoldás. Itt ahol élek, szinte nincsenek kóbor állatok, mert mindet regisztrálni kell és ha nem tudsz már róla gondoskodni, arra is van humánus megoldás. Magyarországon tényleg a fejekben kéne rendet tenni, hogy ne legyen nemkívánt szaporulat, mert így csak szélmalomharc.

2022. nov. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!