Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Gyerekkorban normális az...

Gyerekkorban normális az állatkínzás?

Figyelt kérdés

Már 10 év felett. Anno amikor gyerek voltam széttapostam bogarakat, letéptem szöcskék lábait és hasonlók.

Volt, hogy élve megégettem rovarokat.

A hangyákat nagyítóval perzseltem meg.


Kutyát vagy macskát csak akkor bántottam, ha megharapott/karmolt. Volt hogy eldobtam egy macskát mert megharapott amikor felvettem.


Ez még a normális kategória?



jan. 21. 16:56
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
41%
volt hogy megmerítettem a cicát a kerti vizeshordóban "megfürdetni", mulattam is rajta hogy kapálózik szerencsétlen. mégsem lettem tömeggyilkos, nem is okoztam a ""kínzással"" a vesztét
jan. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
95%
Igen, de tényleg azon múlik, hogy miért csinálja? Más a kipróbálás, ami kíváncsiságból vagy tudatlanságból ered, és általában 1-2 esetre korlátozódik. És más a tudatos, szisztematikus állatkínzás, amikor élvezi, hogy szenvedést okoz. Az semmiképpen nem normális.
jan. 21. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

Azt nem mondtam, hogy magát a szenvedésüket élveztem.


Egyszerűen csak hamar eluntam magam és kellett valami ami leköti a figyelmem és lefoglal. A kínzást is meguntam viszonylag hamar. Bár valóban rendszeresen visszatérő program volt, de sosem tartott 20 percnél tovább. heti 1-2 alkalom.


Amikor a kutyát megrugdostam az viszont azért esett jól, mert belül megéltem a magam istenségét, ha fogalmazhatok így. Hogy domináns voltam és nem volt senki aki ellentmondjon annak amit akarok. Egyfajta felsőbbrendűségi érzés fogott el.


(Mindig felsőbbrendűnek éreztem/érzem magam a többi emberhez képest, beleértve a családom vagy a barátaim is. Tudom, hogy ez nem szokványos)

jan. 21. 23:17
 14/24 anonim ***** válasza:
93%
Tenyleg kezeltesd magad. Nem vagy felsobbrendubb, mint barki más, csak pszichopata.
jan. 22. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim válasza:
94%
Az, hogy felsőbbrendűnek érzed magad csak annyit jelent, hogy még nem találkoztál az “embereddel”, de valószínűleg ha ekkora arccal kijelented, hogy felsőbbrendű vagy, akkor a valóságban a füled farkad behúzod, mert ha valójában ilyen módon élnéd a mindennapjaid, akkor hamar a helyedre tenne valaki.
jan. 22. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
21%
Hány éves vagy?
jan. 22. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

Más amikor a gyerek tudatlanságból csinálja, meg megint más, amikor élvezetből.

Mondok 2 példát.


3.vagy 4.osztályos lehettem, környezetórán volt olyan házifeladat, hogy bogarakat kellett gyűjteni és kitűzni szerencsétleneket táblára. Az egész osztály a bogarakat vadászta..

Másik példa:

Volt egy exem, akit nagyon szerettem, jó ember volt, családját is imádtam, 1 embert kivéve: az 5 éves unokahúgát. Nála gonoszabb gyerekkel még nem találkoztam. Tudta, a gyerek, hogy én imádom a cicákat és nekik volt egy csomó a tanyán. Amikor meghalt a kiscica, vigyorogva jött oda elmesélni hogy meghalt a cica. Volt egy kiskutyájuk is, tudta, hogy imádom az állatokat, ezért elkezdte előttem kínozni a kiskutyát, rászóltam, exem is rászólt, a gyerek szülei is, kapott is tőlük,de hiába. Rendszeresen csinálta, ez volt a fő oka, hogy szakítás után nem kezdtem újra az exemmel, mert nem akartam, hogy ehhez a szörnyhöz bármilyen közöm legyen..

jan. 22. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy kutya bántalmazásától egy kisgyereket “jól eső, felsőbbrendűség” érzése fogja el, az nem egy egészséges lelki világra utal.
jan. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
NEM!
jan. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 Nevelő válasza:
100%

Volt egy gyerek faluban aki kapott egy kutyát és azon vezette le a feszültségét. Szegêny kutya hamar kimúlt. De senki nem tett semmit. A tyúknak eltörte a lábát.

A papagájt vizbefolytotta. Macskát felgyújtotta

Verekedett a suliban. Megverte a nagyanyját is.

Később pszichiátrián kezelték.

Le van százalékolva nem tud munkahelyen dolgozni. Saját egyszemélyes munkája van. Ennyit tudok.

jan. 24. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!