Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Gyerekkorban normális az...

Gyerekkorban normális az állatkínzás?

Figyelt kérdés

Már 10 év felett. Anno amikor gyerek voltam széttapostam bogarakat, letéptem szöcskék lábait és hasonlók.

Volt, hogy élve megégettem rovarokat.

A hangyákat nagyítóval perzseltem meg.


Kutyát vagy macskát csak akkor bántottam, ha megharapott/karmolt. Volt hogy eldobtam egy macskát mert megharapott amikor felvettem.


Ez még a normális kategória?



jan. 21. 16:56
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
92%
Nem
jan. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
92%
Nem. Sem gyerekként, sem máskor, soha. Pszichopatákra jellemző, kezeltesd magad.
jan. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
90%

Egyáltalán nem.

Akárki, aki ezt csinálja, vagy látja a gyerekét ezt csinálni, egyre gondoljon/mondja meg a gyerekének:

Képzeljétek magatokat az állat helyébe. Semmi rosszat nem csináltál, épp élelem után kutatsz, vagy akármi hétköznapi dolgot csinálsz, és akkor jön valami, ami vagy 200x nagyobb nálad, eddig csak messziről láttad. Odajön hozzád, eltapos/ kitépi a lábaid/ összenyom/ stb…


(tudom, az utóbbi rész már eltér a kérdéstől, de a jövőre nézve szerettem volna megosztani veletek, mivel az állatoknak, beleértve a bogaraknak is vannak érzéseik, kívül,belül)

jan. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
28%
Fiúknál szerintem előfordul 1-1 ilyen eset, kísérletezés szintjén, főleg ha senki nem mondta, hogy ez rossz. De a rendszeres, "élményszintű" állatkínzás inkább annak a jele, hogy a gyerek egyéb pszichés problémáit kompenzálja, afféle passzív-agresszív magatartásforma. Például a tanárodra haragszol, mert igazságtalan volt, de rajta nem állhatsz bosszút, ezért letéped a szöcske lábát, és élvezed, ahogy vergődik. Ez nem megfelelő indulatkezelés, és ha rögzül, felnőtt korban problémákat okoz a kapcsolatokban.
jan. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
81%
Ezekből az emberekből lesznek felnőttként sorozatgyilkosok
jan. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim válasza:
100%
Jeffrey Dahmer is így kezdte aztán látod mi lett a vége.
jan. 21. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nem.
jan. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
12%
nekem is volt ugyanilyen gondolatom, cserebogár kínzó voltam. szerintem ha már elgondolkodunk rajta, akkor nem helyes. bár a korosztályomra rendszeresen jellemző volt, nem olyan egyedi eset ez. mentségünkre szóljon hogy a mai álláspont szerint a rovarok nem elég fejlettek hozzá hogy fájdalmat érezzenek
jan. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
27%
A kérdés nem az volt, hogy helyes-e, hanem hogy normális-e... nem ugyanaz. Helyesnek nem helyes, az világos. Én is azt tanítom a gyerekeimnek, hogy nem szabad ilyet csinálni, még egy rovarral sem. De azért a legtöbb férfi kipróbálta gyerekkorában, hogy le lehet-e tépni a légy lábát/szárnyát, ad-e pukkanó hangot egy bogár, ha szétlapítják, vagy mi lesz a csigával, ha leszedik a házát. Azért Magyarországon az elmúlt 10 évben nem nagyon emlékszem sorozatgyilkosokra.
jan. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

9-es nagyon jól meglátta, hogy nem "helyes"-nek hanem "normális"-nak fogalmaztam meg a kérdést. Ergó átlagos-e, előfordul-e viszonylag gyakran.


Az agyammal én is felfogom, hogy nem "helyes" így visszatekintve. (Morális szempontból.)

jan. 21. 21:30
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!