Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Erről mi a véleményetek?

Erről mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Minap láttam a Jurassic Worldot és gondolkodóba estem, ha összevetem a Jurassic Parkkal akkor ott is megtalálható ez csak ott valamivel jobban kezelik a témát. Ez pedig az intelligencia kérdése. A raptorok ahogy ábrázolva vannak, a valóságban annyi agyuk sem volt, de ez most lényegtelen, a filmben levetítve a raptorok, vérszomjas csak ölésre gondoló őslények, ahogy az Indominus rex is. Nos, ez engem zavar, mármint ez a csak gyilkolásra használom az eszem képe a raptoroknak. Ti szerintetek most a filmes hatást kivéve, lehetne egy olyan dinoszauruszos filmet készíteni, ahol ugyanilyen külsejű raptorok vannak, de másképpen viselkednek. A Jurassic filmekben a raptorok tanulékonyak, beszélnek és gyilkosok, de magas intelligenciájukból kimarad pár elem, most kivéve a gyilkológépes hatásvadász filmes ellenségképet, nem gondolnátok, hogy mint a delfinek, a majmokhoz hasonlóan nem csak vadásznának az embere, hanem ténylegesen kíváncsiak volnának, úgy mondva békésebbek, hisz bármi mást is becserkészhetnek az emberen kívül.Nem létesítenének valamilyen kommunikációs hálót az emberrel, amiben nincsen gyilkos indulat? Egyáltalán lehetne erről rendes Jurassic filmet készíteni?

2015. júl. 13. 11:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát, mivel a JP filmek most már egyre jobban ráhajtanak az "okos mutáns" témára, lehetséges, hogy valamelyik folytatásban még akár ilyen raptorokat is kaphatunk.


De én valószínűtlennek tartom. Valamikor elég sok JP-s beszélgetést olvastam, és azt vettem ki, hogy az emberek többnyire utálták a JP III társalgó raptorait. Az átlagember azért nézi ezeket a filmeket, mert vad szörnyeket akar látni. Hiába mondogatják, hogy a raptorok ilyen meg olyan okosak, ez a filmkészítők számára gyakorlatilag csak azt jelenti, hogy beszélyesebbek és gyilkolósabbak.


Szerintem az értelmes, visszafogott és intelligens módon emberekkel kommunikáló raptorok túllépnék az átlagnézők ingerküszöbét, ugyanúgy, ahogy a tudományosan pontos, tollas raptorok is tennék. Ők csak vad és "menő" szörnyállatokat akarnak látni, mert ez a kép alakult ki bennük a raptorokról.

2015. júl. 13. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:

Szerintem ebben a részben jól meg lett oldva a raptoros dolog, mert pont, hogy úgy kezdődött, hogy "tanítsuk be őket". És az első "akciós" részněl ugye ez be is jött. (Amikor a csávó közöttük motorozik)


De ugye a raptorok "átálltak" a fajtájuk-belihez és úja "gonosz gyilkosok" lettek.

És pont ezért élveztem a végét, amikor kék újra az emberek mellé állt"".


Tehát végülis bemutatták, hogy ezek az állatok lehetnek "jóban" az emberrel, de nem úgy, mint pl. a kutyák, hanem, mint egy tigris -fura hasonlat, de érted a példa lényegét.


Másrészt nem csalódtam a filmben, hű maradt az előző háromhoz. Jó lett :D

2015. júl. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Bocsi kérdező, de most velociraptorokról beszélünk, ugyebár falkában vadászó ragadozók voltak. Persze kellett a filmes hatás is, de ha az ember élt volna a 80 millió évvel ezelőtti Mongóliáan, ugyanúgy vadásztak volna ránk is:)

Nincs olyan hogy szörny. Az oroszlán se szörny, a cápa se. A raptor se.

2015. júl. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, semmi bizonyíték nincs arra, hogy a Velociraptor, vagy egyáltalán bármely raptor falkában vadászott volna. Egyedül a Deinonychus (voltaképp a filmes "Velociraptor" ez akarna lenni) kapcsán került elő olyan lelet, amiről valamikor azt hitték, hogy bizonyítja a falkavadászatot, de ezt ma már erősen vitatják.


A falkában vadászó raptorok ötlete még egyelőre csak egy bizonyítatlan hipotézis.

2015. júl. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Én meg arról hallottam, hogy igenis falkában vadásztak. Minden filmben (dokumentumfilmben), könyvben így szerepel.

Meg aztán, a velociraptorok maguknál jóval erősebb állatokra vadásztak (protoceratops, preonocephale stb.) így egyedül nem volt esélyük ellenük.

2015. júl. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
És tessék, elszúrtam a mondat elejét:D
2015. júl. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Bár abban igazad van, hogy a filmes raptorok tényleg nem velociraptorok voltak (azok kb. derékig érnének nekünk)
2015. júl. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Jó, de a könyvek meg filmek ugyebár nem tisztán tudományos művek, sokszor alaptalan vagy elavult nézeteket közölnek, mert az íróik nem járnak utána a dolgoknak. Például van az a másik népszerű elgondolás, hogy a ceratopsidák veszély esetén körbeállták a kicsinyeiket. Erre sincs bizonyíték, csak valamikor valaki beleírta egy könyvbe, aztán mindenki más ismételni kezdte.


Igazából nem olyan régen kezdték kétségben vonni azt, hogy a raptorok falkában vadásztak, ezért a régebbi könyvekben nyilván azt írják, hogy ez így volt. Amikor felfedezték a Deinonychus maradványokat a körül a Tenontosaurus csontváz körül, először azt hitték, hogy a raptorok a vadászat közben haltak meg. Viszont ez csak hipotézis volt, számos más eshetőséget is el lehetett volna képzelni. Az előző évtizedben megint megvizsgálták a maradványokat, és az újabb elgondolások szerint nem az történt, hogy egy csapat Deinonychus leterített egy Tenontosaurust, miközben páran elhullottak, hanem hogy egy csomó Deinonychus körbegyűlt egy Tenontosaurus teteme körül, és elkezdtek rajta marakodni, ami többük életébe került.


Egyes szkeptikusok pedig azt állítják, hogy a raptoroknak nem volt meg a kellő agykapacitásuk a koordinált vadászathoz. Simán lehet, hogy a kisebb állatok után mentek, és kerülték a nagyobb, veszélyesebb prédát. De az is lehet, hogy egyes raptorok valóban együtt vadásztak (csak nem volt hozzá stratégiájuk), mások meg egyedül, ugyanúgy, ahogy pl. a mai kutya- vagy macskafélék közt is vannak falkában támadó és magányosan vadászó fajok is.

2015. júl. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Persze, könnyen lehet hogy a tudósok tévednek egy, s másban végül is, nem voltak ott 80 millió éve.

A régi állatok életére próbálnak következtetni a mai állatok életmódja alapján.

Ám, az már kiderült hogy a velociraptor zsákmánya a protoceratops igenes csapatban élt. A fészkek egymás mellett helyezkedtek el, és a csontjaikat is egymáshoz közel ásták ki. Ezen kívül találtak protoceratops csontvázakat, melyeken egy fajtársa által okozott seb tátongott - ebből lehet következtetni pl. a ma élő szarvasok életmódjára (küzdelem a domináns hím szerepért)

Hogyha ezt mind összevetjük és belegondolunk hogy egy velociraptor mennyi eséllyel indul egy csapatnyi protoceratops ellen, akkor jobban megérné a falkában vadászó életmód.


És szerintem intelligens állatok lehettek. A húsevők általában okosabbak voltak a növényevőknél, a kisebb ragadozóknak meg a falkában vadászás volt a legelőnyösebb taktika.

De látszik hogy te is értesz a témához, jókat tudsz érvelni!

2015. júl. 23. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Mellesleg a troodonnak volt a testéhez viszonyítva a legnagyobb az agymérete. És ha megnézed a felépítését és összeveted a raptoréval, akkor látni némi hasonlóságot.

Tudom, a két eset nem ugyanaz, mert a troodon inkább rágcsálókkal táplálkozott ha jól tudom.

De ugyanabba a családba tartoztak.

2015. júl. 23. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!