Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Erről mi a véleményetek?

Erről mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Minap láttam a Jurassic Worldot és gondolkodóba estem, ha összevetem a Jurassic Parkkal akkor ott is megtalálható ez csak ott valamivel jobban kezelik a témát. Ez pedig az intelligencia kérdése. A raptorok ahogy ábrázolva vannak, a valóságban annyi agyuk sem volt, de ez most lényegtelen, a filmben levetítve a raptorok, vérszomjas csak ölésre gondoló őslények, ahogy az Indominus rex is. Nos, ez engem zavar, mármint ez a csak gyilkolásra használom az eszem képe a raptoroknak. Ti szerintetek most a filmes hatást kivéve, lehetne egy olyan dinoszauruszos filmet készíteni, ahol ugyanilyen külsejű raptorok vannak, de másképpen viselkednek. A Jurassic filmekben a raptorok tanulékonyak, beszélnek és gyilkosok, de magas intelligenciájukból kimarad pár elem, most kivéve a gyilkológépes hatásvadász filmes ellenségképet, nem gondolnátok, hogy mint a delfinek, a majmokhoz hasonlóan nem csak vadásznának az embere, hanem ténylegesen kíváncsiak volnának, úgy mondva békésebbek, hisz bármi mást is becserkészhetnek az emberen kívül.Nem létesítenének valamilyen kommunikációs hálót az emberrel, amiben nincsen gyilkos indulat? Egyáltalán lehetne erről rendes Jurassic filmet készíteni?

2015. júl. 13. 11:28
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
A másik példádra visszatérve, attól is meghalhattak a deinonychusok hogy a több összeverődött falka megtámadta egymást. Erre a viselkedésre is a mai napig van példa
2015. júl. 23. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Régi kérdés, de attól még írok.

Legfontosabb dolog: a könyvek második részében Malcolm megmondja, hogy fajilag lehetnek dinoszauruszok, amiket kitenyésztett az InGen, de etológiailag már nem, mert nem tudnak úgy viselkedni, mint az évmilliókkal ezelőtt élt ősei. Mások a körülmények, más viselkedést követel meg tőlük az élet. Azelőtt gondolkozniuk kellett miként ejtik el a zsákmányt, most meg a parkban nem kellett semmit se csinálniuk, csak megvárniuk míg megkapják a kaját. Jobban érthető legyen: hasonlítsd össze egy tigrist például amelyik a vadonba él, meg egy olyat, ami egy állatkertbe. Teljesen más a viselkedésük. Emiatt annyira nem irreális, hogy csak gyilkolási ösztönük a dominánsabb, mert csak megkapták a kaját, amit le kellett vadászniuk és kész. Ráadásul az embert legtöbbször mindig akkor látták mikor kaját kaptak, emiatt elkezdték összepárosítani az embert a kajával. Vagy így, vagy úgy, de megtanulták, hogy ahol az ember, ott a kaja is. Szóval annyira nem irreális az egész.

2016. máj. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!