Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 10db ezüstkárásznak mekkora...

10db ezüstkárásznak mekkora akvárium kellene? Levegőztetés, vízhőfok?

Figyelt kérdés
nov. 16. 12:49
1 2
 1/13 Pintér László ***** válasza:
78%
Szerintem 400 alhangon. Amíg kicsik addig nem kell nagy, de akkor sem árt egy 200-as szerintem. Eléggé koszosak, erős szűrés. De nem akarok hülyeséget mondani, Én is amatőr vagyok.
nov. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
Azt nem megenni szokták?
nov. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Meton ***** válasza:
Akváriumban ugyan picik maradnak, de a természetben ezek hamar megnőnek kilósra is. Ezeknek inkább kerti tó kellene. Egyébként meg közel áll az aranyhalhoz, tehát az igényei is hasonlóak. Viszonylag hidegebb víz kell neki, a levegőztetés nem lényeges, mert ha jól tudom, simán lélegzi a légköri levegőt. Mocsárban él, ami eleve oxigén hiányos.
nov. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Ezek nem fognak nagyon megnőni, de amíg nem viszem ki pecázni, szobában, akváriumban tartanám. Az aranyhallal-ponttyal simán összeívnak, pont emiatt irtandóak. De tényleg igénytelenek, rettentő igénytelenek, és ebben áll a sikeres szaporodásuk is.
nov. 18. 12:26
 5/13 Pintér László ***** válasza:
Régen Én is tartottam akváriumban, törpeharcsával, aztán most medencében vannak nagyon gatya körülmények között, mert lyukas a medence de még így is ilyen 5 centis vízben az iszapban áttelelnek.
nov. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Akkor mennyi csalihalat lehetne alacsony hőmérsékleten egy 50 literes akváriumban teleltetni?
nov. 18. 17:32
 7/13 Meton ***** válasza:

Ezt a kérdést eleve így kellett volna feltenni. Nem kell szobában tartani, csak a hőmérséklet ne csökkenjen le nagyon. 10 fok alatt már nagyon csökken a halak aktivitása, csak meg nem kellene fagyasztani azért őket. Csak ritkán kell etetni, havonta talán 1-2 alkalommal. A vízminőségre viszont tényleg figyelni kellene, mert a lebontó baktériumok sem igazán aktívak, mérgező gázok halmozódhatnak fel. Óvatosan etetni, esetleg kell víztisztítás. De mint írtam, ezek a halak eleve mocsárban élnek, tehát ott azért vannak mérgező gázok, amit a halak elviselnek.


Aranyhalas cikket találtam, talán használható valamennyire:

[link]

nov. 19. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Pintér László ***** válasza:
Csalihalnak van olyan aki ilyenkor beteszi őket kint egy hordó vízbe, tavasszal meg kiszedi őket. Általában meg szoktak maradni. De hallottam olyant is, akinél rendesen jégbe volt fagyva a hal. Feltörte, majd vitte pecázni és még azt is túlélte és ment vissza a hordóba. Kárász kifejezetten szívós hal, ezért is kedvelik csalinak.
nov. 19. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

7-8, köszi!

Apró probléma, hogy panellakásban csak a lakáson belül tudom tartani, így a víz se tud lehűlni, mert mindig szobameleg. Erkélyes hordó se jöhet szóba, biciklitároló se.

nov. 19. 12:02
 10/13 Pintér László ***** válasza:
Én akkor is egy legalább 100 literest javasolnék. Amúgy jópofa halak, szerintem akváriumban is érdekes. Plusz valamelyest tudod tanulmányozni a természetüket, hogy keresik az eleséget, hogy kapják be, melyik ízeket preferálják. Lehet ebből tanulni és későbbiekben a horgászatukban is kamatoztatni. De amúgy szerintem tök jópofa látvány egy "kárászos-magyarvizes" akvárium.
nov. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!