Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 112 literes akváriumba milyen...

112 literes akváriumba milyen hal fér még?

Figyelt kérdés

Szűrő claro 1000 belső szűrő

15 db panda harcsa

5 db neon

1 db kifejlett ancistrus

5 leopard dánió

5 zebra dánió

Manádó talaj hólyagos vizikehel,növényekkelnövényeg 3cm záró kavics



dec. 8. 14:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Semmi más
dec. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ezt még elbírja a szűrő? Csak ez aggaszt
dec. 8. 15:01
 3/12 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%
Ennyi hal amúgy is kissé sok egy 112 literesbe, a szűrő meg kicsit ingoványos talaj. Mármint gyári adatok szerint szép erős motra van, de gondolom nincs túl nagy szivacs benne. Szóval áramlásgenerátornak egy külső mellé megteszi, de önmagában használva könnyen lehet ennyi hal már sok. Szerintem hosszútávon könnyen jelentkezhetnek problémák. Jobb lenne vagy a halak létszámát csökkenteni vagy nagyobb akvát beszerezni (plusz hozza külső szűrőt, ugye).
dec. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm van egy érett 2 éves vödrös külső szűrőm egy most megszűnő akvámból, qzon gondolkodtam azt át aplikálom csak a fedélen kell alakítani az bírni fogja
dec. 8. 15:58
 5/12 Tevenyereggyarto ***** válasza:
Ó, hát az úgy teljesen jó. Gondolom a másik akva kisebb, szóval az nem opció ,hogy költöztesd a dolgokat. Minden esetre nyugodtan rakd át a vödröst is, ezen ne múljon.
dec. 8. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
66%
Emberekben miért él az a tévképzet, hogy a szűrőn múlik minden? Nyilván fontos, de vannak olyan halak, amelyeknek lételeme az, hogy hosszában csoportosan ki tudjon úszni pl. a neon is. Ezt nem tudod szűrővel pótolni…
dec. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Induló akváriumom 54l volt ugyan ennyi hal állománnyal , belső szűrővel , gyors fejlődésű növények voltak mint a mostaniban, minden nitrit ammonium minfig 0mg volt , szóval én úgy tapasztaltam az igazi szűrő a növények és a záró réteg a kavics porózus feladata , a belső szűrő csak mozgatja a vizet persze a szivacsában lebontó baktériumok telepednek meg de eddigi tapasztalatom ,hogy ez így belsővel is menni fog
dec. 8. 22:46
 8/12 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

#6


“Emberekben miért él az a tévképzet, hogy a szűrőn múlik minden?”


Miért, él ilyen tévképzet? 🤔Mármint na, igaz ,hogy néha rugózunk a szűrésen, de azért ne túlozzunk ,hogy minden is a szűrőn múlik.

Mert igen, igazad van ,hogy messze nem a szűrő az egyetlen dolog. Egyébként jó is ,hogy szóvá tetted a neonokat mert én is akartam csak valamiért kiment a fejemből.


#7 Kérdező


Igen, ez is igaz ,hogy a növények és talaj szintén hatalmas szerepet töltenek be, olykor többet mint a gépi szűrő. De ennyi hal egy 54 literesben akkor is sok lenne, a 112 literesbe is még csak-csak. Ha sikerül is a nitrogénvegyületeket lent tartani akkor is létezik túlzsúfoltság. Az igaz ,hogy a rajhalak szeretik a nagy tömeget, de nem a zsúfoltságot ami hosszútávon kikezdi őket is. Itt most még kezelhető a dolog.


Egyébként ha már szóba hoztuk a halállománnyal is lehetne kezdeni valamit. A pandák kiugróan sokan vannak. Mármint “sokan” egy átlag akvához képest, de talán ez még elmegy, főleg ha nincs túl sok-nagy tereptárgy a talajon, van helyük mozogni is. Ők amúgy sem olyan nagy cory-k.


Az 5 neon kevés, viszont ide már nem kellene többet rakj. Jobb lenne őket elajándékozni s akkor marad a 10 dánió (a leopárd dánió a zebra egy változata, gyakorlatilag egy rajként mozognak).


Az anci elvan magában, bár van bőven társasága a pandák formájában. Neki legyen elég búvóhely s akkor talán nem fogják zavarni, főleg ha nőstény mert azok kevésbé territoriálisak. Bántani nehezen tudják egymást, itt inkább a stressz miatt tartanék.


Szóval akkor lenne 15 panda, 10 dánió s 1 anci. Ez így némileg egészségesebb, kezelhetőbb lenne. Egészséges növényzet, jó talaj, megfelelő berendezés stb mellett jó lesz.

dec. 9. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszi :)
dec. 9. 11:15
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Kedves hetes/ kérdező,


Attól még, hogy a rendszer nem omlik össze és az értékek jók az még nem jelenti azt, hogy minden rendben van. Képzelj el egy szituációt, hogy három négyzetméterre bezárnak, kapsz ételt és vizet, tehát életben tartanak. Ez ideális? Kicsit kisarkított példa, de jobban nem tudom szemléltetni.


Azon is csodálkozom egyáltalán, hogy öt hal (a neonok) csoportba tudnak verődni, mert ilyen kis létszámnál és ennyi más hallal sokszor előfordul, hogy nem.


Ahogy írtam egyes halaknak vannak szükségletei, pl. hogy hosszan kiússzanak, néhányan szeretik az erősebb/ lágyabb sodrást, van amelyiknek alacsonyabb akva kell, mert a sekély vizeket kedvelik stb stb…

dec. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!