Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az aranyhalnak kell lélegeztető?

Darkkingdom kérdése:

Az aranyhalnak kell lélegeztető?

Figyelt kérdés
Van egy kis akváriumom amiben van egy kis aranyhal!De semmi más nincs akisba!Kell neki lélegeztető vagy levegőpumpa vagy minek hívják?:)
2012. jan. 11. 18:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Aranyhalat 150-200 literes akváriumtól lehet tartani és csapatban, minimum 3-4et. ERŐS SZŰRÉS KÖTELEZŐ, mert rengeteget ürítenek! Levegőztetés a vízfelszín fodrozásával érhető el. Hány literes az a "kis akvárium"? Szűrőd sincs?? Mert így nem fogja pár hétnél tovább húzni...szűrő nélkül nincs akvárium!
2012. jan. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Ja és mielőtt halat vennél, illik is olvasni. A kinézett hal igényei után is, és úgy általában az akvárium működéséről is!

[link]

[link] ebook-ok

2012. jan. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
0%
helló nekem votmár guppym és aranyhalami és érdi vagyok szoval a viz minöségsem a legjob és nekem ki birták tisztito és levegözetö nékülis persz ne egy gömb akváriumba tarsd öket ;)
2012. jan. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Nah most hogy olvassak előtte...ez rendben van,de ajándékba kaptam...majd a vizét cserélem neki meg ilyenek ezzel nincs gond arra vagyok kíváncsi hogy kell e lélegeztető,légpumpa!

Az addig rendben van hogy 100-200liter kell neki de nem fogok egy 2cm-es aranyhal miatt akkora akváriumot venni neki!Majd ha látom hogy nől akkor átrakom a nagy akváriumomba!

2012. jan. 11. 18:41
 5/16 anonim ***** válasza:
Gratulálok utolsó válaszoló...te is inkább tarts műanyag halacskát...
2012. jan. 11. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat nem mellékesen :)
2012. jan. 11. 18:42
 7/16 anonim ***** válasza:
Nem fog megnőni, ha kis helyen tartod! És a teljes vízmennyiséget TILOS lecserélni! Heti 30%-os vízcserét szokás csinálni, 1 napig állott vízzel. Aranyhalaknak meg külső szűrő szükséges már! Szóval OLVASS UTÁNA, nem kell mentegetőzni azzal, hogy ajándékba kaptad. Ha nem vagy képes neki megteremteni a minimum szükségleteket, ajándékozd el, akvarista.hu-n add fel az ingyen elvihető rovatba, legalább jó helyre kerülne...
2012. jan. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Szerintem akkor hanyagoljuk..a mártírkodást,szegény jóhelyre kerüljön...olvasak utánnaa... egyszerű kérdést tettem fel ami körbe lett írva!aki próbált rendesen válaszolni annak köszönöm asegitséget!
2012. jan. 11. 18:57
 9/16 A kérdező kommentje:
Mellékesen egy 1000 literes akváriumom van!Teljesen rendben van ott minden,nem kell olvasnom!Csak nem ismertem azt a K.... aranyhalat és meg akartam kérdezni,ennyi ha nem beteg meg semmi átkerülne oda,de nem szinte senki nem volt képes egyenes választ adni!Nem a szűrőt kérdeztem,nem mást egyszerűen csak légpumpát!De azt sem tudom még hogy beteg e vagy nem így meg nem fogom átrakni oda!
2012. jan. 11. 19:00
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

1. Lélegeztető a súlyos betegeknek kell (meg nekem, ha ilyen stílusú kérdezővel találkozok), a szó, amit keresel, a levegőztető.

2. Ha lenne egy 1000 literes akváriumod (gondolom eddig tudsz számolni, azért nem mertél nagyobbat írni), akkor nem írnál le ekkora hülyeségeket.

3. Értelmesen leírták, hogy egy aranyhal 150 literesnél kisebb akváriumban, főleg szűrő nélkül, elpusztul. Attól még, hogy azt sem tudod mi az, és hogy neked hatalmas luxus elolvasni egy oldalt szerencsétlen állatról, még igaza van a válaszolónak.

Egy önző majom vagy, akit nem érdekel semmi, csak a saját meggyőződése. Így nem is lehet segíteni. Annyit remélek, hogy a halad hamar elpusztul (mivel jelenleg szenved, állatkínzás, amit művelsz), és többé nem jut eszedbe állatot tartani.

2012. jan. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!