Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 1-2 db pici "igénytelen"...

1-2 db pici "igénytelen" halat szeretnek 15 literes akvariumban. Tartásuk, vízcsere, fajta, akvárium stb?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnek halakat tartani, Guppyra és aranyhalakra gondoltam eddig. Nincs valami sok idom, ezért csak 1-2 db-ot szeretnek tartani, a leheto legigenytelenebbet. Milyen éket ajanlotok? Köszi:)
2012. márc. 11. 11:54
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Fèlèket*
2012. márc. 11. 11:56
 2/23 anonim ***** válasza:
72%

30 liter alatt nem lehet semmilyen halat tartani. Abban lehetne 1 db bettát.

Aranyhal??! Az meg legalább 150 liter.

2012. márc. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
72%

Ezt olvasd el kezdetnek.

[link]

2012. márc. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 YourDestiny ***** válasza:
63%

15 literbe nem tehetsz halat, 30 liter alatt törvény tiltja gerinces állat tartását. Max. csigát tehetsz bele, talán néhány azonos nemű garnélát. Az aranyhal 30 centiméteresre nől. 150 liter alatt nem tarthatók, legfeljebb kínozhatók. Néhány hónap alatt elpusztulna ammóniamérgezésben. Ha nem hinnél nekem:


[link]


Néhány guppinak elég lenne a 30 liter (szaporulat nélkül), egy megfelelő szűrővel. Élő növényt mindenképp tegyél bele. Az alapokat megtudhatod az akvarista.hu főoldalán lévő 5 ingyenes e-book elolvasásával.


Ha a garnélák mellett döntenél, akkor biztosít egy szivacsszűrőt, jó nagy szivaccsal. Érzékenyek a vízminőségre. Ha nulla a bio szűrésed, idővel elhullanak. A heti 30 százallékos vízcsere (természetesen egy napig állni hagyott vízzel) kötelező!

2012. márc. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

olvasd el amit linkeltek és utána ezt : [link] 1 db hím betát tarthatsz 25-30 literben. Ha keresgélsz mindent megtalálsz csak arra figyelj hogy az akváriumra tető kell mert ezek a víz felett is lélegeznek és ha a levegő hidegebb mint a víz akkor megfázhatnak.

Kell akvárium legyen 30 liter. kell hozzá egy szűrő ami a legismertebb az az aquael amiből neked a fan1 jó lenne. kell egy 25 wattos automata fűtőszál 27 fokra állítva. a bettának ennyi kell. kell világítás mondjuk 30 literhez 10-15 watt és élő növény is. kell aljzat és háttér.

2012. márc. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Ez így megoldhatatlan, mert a pici halak általában rajhalak, ezért sok kell belőlük, és úgy már nem elég a 15 liter. 30 liter a minimum, amibe halakat lehet rakni.

Kisebben nem tudsz rendes biológiai egyensúlyt fenntartani, még haladóbbak is inkább bevállalják, hogy külső szűrővel üzemeltetnek ilyen kis 30 literes nanokat, mert még abban sem olyan egyszerű stabilan tartani a vizet.


Ezen kívül, ha belegondolsz, hogy nekik abban a kis akváriumban kell leélni az életüket, nem viszed le őket sétálni, mint a kutyákat, vagy nem mennek el vadászni, mint a macskák. Ez a teljes életterük, 30 liter pedig nagyon pici vízmennyiség, ha belegondolsz!


Ráadásul 2010 óta már hivatalosan is törvénytelennek számít, bűntettet követsz el, ha 30 liternél kisebb akváriumban gerinces élőlényt tartasz.


Pici halak közül innen tudsz válogatni, mindenképpen olyat érdemes, hogy nehezen szaporítható, és csapvízben tartható legyen:

[link]


Vagy ha 1 halat akarsz, lehetne egy hím Betta.

Tartása 7. válasz:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__2..

2012. márc. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

A 15 literes semmire sem jó.


Vegyél inkább egy 45 literest, abba rakhatsz nano halakat + garnélákat + csigákat.

2012. márc. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Sokkal több a gond és több idő kell a pici akváriumhoz. Nagy 60-100 literessel ezerszer kevesebb gondod lesz. Miért nem olvasol utána a neten hogy melyik hal hol érzi jól magát, ha már ide be tudtál írni?

Ha kevés időd van, akkor szerintem felejtős az állattartás gondolata is.

2012. márc. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
31%

Igazolhatom, hogy a 15 literes akváriumban igenis lehet tartani halakat! (nekem 20 literes van)


A guppy majdnem teljesen igénytelen hal, egy ekkora akváriumban tarthatsz belőle kb. 5-öt. Arra figyelj, hogy több nőstény legyen, mint hím.

Esetleg tehetsz bele még egy algaevőt is.


-Naponta egyszer etesd meg őket, én reggel szoktam adni nekik Biotop Granex szemcsés táp-ot.


-Havonta 1-2-szer tisztítsd ki teljesen az akváriumot, tehát ne csak a vizet cseréld ki!


-Az akvárium berendezéséhez ezek kellenek:

kavics, levegőztető, néhány élő/mű növény, bújócska, pár kagyló dísznek.


-Ha esetleg még nem mondtam eleget, írj az sz.enci2000@freemail.hu címre.

2012. márc. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
26%

Attól, hogy valamit olvastok az interneten, attól még nem 100% biztos, hogy igaz is!

Egyébként lehet még tartani bettát is benne, de csak 1 darabot!

2012. márc. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!