Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Bazalt zúzalék mennyire jó...

Bazalt zúzalék mennyire jó akváriumi talajnak? A növények fára lesznek kötözgetve (anubias). Milyen gyakran kell takarítani? Ilyen jellegű és egyéb tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2014. aug. 5. 22:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha a növény nincs beleültetve, úgy jó.

A tetején megül a kosz, ezért látni fogod amikor már takarításra szorul. Kis halaknál nem is biztos h kell takarítani, nagy halaknál meg lehet hogy hetente kell leszívni a sok ürüléket. Nem mindegy, hogy menyi hal van benne és mekkora halak. Aszerint kell takarítani is.

2014. aug. 6. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Pendulum92 ***** válasza:
100%

Nekem egy low-tech növényesembe van táptalaj nélkül. Jó nehéz, könnyű bele ültetni, persze egyúttal rosszabb tulajdonságú is, mint az agyagtalajok a gyökerek szempontjából.


Jó vízáramlás esetén a mulm sem halmozódik fel annyira, bár nálam csak az előtéri aljnövényzet sűrűbb részein okozott egy kis gondot, de ott minden talajjal gond lett volna, mert a növényzet jól lefogja az áramlást.


Amúgy takarítani könnyű aljzatporszívóval, mert ugye jó nehezek a szemcsék, így könnyű kiszedni a mulmot közülük.


Szerintem nem annyira rossz mint amennyire egyesek gondolják. Teljesen neki tulajdonítani a balul elsült dolgokat szerintem belemagyarázás.

2014. aug. 6. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Most van kvarchomokom és manadóm de egységes talajt szeretnék.(kvarchomok belemegy a külső szűrőbe amit nem nagyon szeretek. A manadót pedig széttúrnák a nagyobb halak és nem tudom rendesen porszívózni.) Egyik boltban láttam bazaltot szép növényes aksiban és talaj lakó halakkal sérülések nélkül és megtetszett. 3 cm-es réteg elég amúgy?
2014. aug. 6. 09:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!