Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen halat, halakat lehet...

Milyen halat, halakat lehet tartani 10l akváriumba?

Figyelt kérdés

2014. dec. 12. 19:36
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Sajnos a csigák nem annyira érdekesek
2014. dec. 12. 20:14
 12/19 anonim ***** válasza:
Esetleg sórák? Ők sem túl izgalmas állatok, de lehet nézegetni ahogy úszkálnak.
2014. dec. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Bocs, de kicsit OFF lesz, mindenesetre az eladók "lélektanáról"...


Épp tegnap méregettem egy 50 literest az egyik állatkereskedésben, és TŐLEM kérdezte az eladó, hogy tényleg rossz-e a gömbakvárium a halaknak (mert valaki korábban kérdezte tőle, és nem tudta, mit feleljen). Őszintének hatott, ahogy mondta, hogy nem tudta, hogy már egy ideje be van tiltva, mint ahogy azt sem tudta, hogy felnőtt halat nem szabad 30L-es akváriumnál kisebb helyen tartani... Azt mondta, nemrég volt oktatáson:((( Kicsit elbeszélgettünk az állatvédelmi törvényről meg az akvarisztikáról:)), egészen úgy tűnt, tényleg hálás az infókért, mondta is, hogy így jobban tudja majd az akváriumokat ajánlani (pl. fel tudja hívni a vásárlók figyelmét, hogy legalább 30 litereset vegyenek)...

Szóval az is lehet, hogy a múlt héten még újságot árult, és nem rosszindulatú, egyszerűen gőze sincs semmiről:((( Amilyen oktatásokon én voltam, teljesen hihető, hogy az állatvédelmi törvény náluk nem került szóba:((((


Te meg ne keseredj el, vegyél egy 30 litereset, abban egy betta jól meglesz:) A 10 litereset használhatod karanténnak (kell az néha), kísérletezgethetsz benne növényekkel, berendezheted garnélásnak, vagy ha később jobban belemerülsz az akvarisztikába, használhatod ivadékmedencének is...

2014. dec. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat én szerintem szaporítható fogom használni van egy 50 akváriumom is.
2014. dec. 12. 20:37
 15/19 anonim ***** válasza:

Bocsi az off-ért: A harcoshalat csak egyedül lehet tartani a mentalitása miatt, nem? Az meg olyan unalmas szerintem. Szépek azok a halak, nem mondom, én is tartanék, de ha valóban csak magányosan tudnak meglenni akkor jobb a többféle, vagy én tévedek?


Ha már halat akarsz tartani akkor szerintem érdemesebb egy nagyobb akváriumba beruházni. Sokkal látványosabb szerintem.

2014. dec. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Hát én bettát szeretnék tartani.
2014. dec. 12. 20:43
 17/19 anonim ***** válasza:

A látványosabbat arra értettem, hogy több mindent lehet bele tenni, növényt követ, díszt. Természetes, ha te azt szeretnél akkor azt fogod bele tenni. Én csak feltettem egy kérdést a többiekhez, ezért is írtam ki, hogy off.

Én egyáltalán nem szólók bele abba, hogy mit tartasz az akváriumba, csak azt akartam mondani, hogy érdemesebb beruházni egy nagyobbra. De te írtad, hogy neked van, így az már nem is akkor nagy kiadás.

2014. dec. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Nálam a bettának a legjobb helye és leg praktikusabb is egy 54 literes szett, hatalmasakat úszkál benne, a talajon meg 10 páncélos harcsa, jó dús növényzet, sok fa a hátfalnál.


Feljavított világítás és 2 db aquael fan1 belső szűrő.


Teljesen passzív a páncélos harcsákkal.

2014. dec. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

"praktikus" kőnyű etetni az akváriumban, a bettás akváriumok legnagyobb problémája az etetés, lerontja a vízminőséget az el nem fogyasztott táp, ezt a páncélosok megoldják, rengeteg embernek bevált ez a párosítás, sokkal egészségesebb az egész akvárium.

A több nitrát végett nagyobb lehetőség van növények erén is.

2014. dec. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!