Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi a véleményetek a Sera...

Mi a véleményetek a Sera algovec-ről?

Figyelt kérdés

Lenne pár kérdésem:

-hogyan kell használni?

-hányszor kell használni?

-mennyi időközönként kell használni?

-ilyenkor ki kell venni a halakat?

-hogyan távolitsam el az elhalt algát?



2015. ápr. 3. 16:12
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Nem működik, nem távolítja el az algát, az élő szöveteket viszont károsítja.
2015. ápr. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Mármint a baktériumokat károsítja
2015. ápr. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 kzs ***** válasza:

Szerintem se ér semmit.

Próbáltam annak idején, nem nagy sikerrel.

2015. ápr. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Pusisz ***** válasza:

Milyen algád van? Lehet jobban jársz algaevővel, vagy csigákkal. A legfontosabb viszont a vízminőség! BAROMI JÓ SZŰRÉS + RENDSZERES VÍZCSERÉK! A vegyszerek csak tüneti kezelések. Ha elmúlt a hatása, újra jön az alga... cserébe addigra kinyírod a baktériumkultúrád a szűrőben és robbanás-szerűen jön az alga + a betegségek... :(

Saját tapasztalat. 1 éve kis híján kivégeztem az összes növényemet, majd halaimat (300 literben)...

2015. ápr. 4. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Hú az igen,gondoltam rá, hogy talán többet érne egy pár törpe szívóharcsa

Amúgy barna algám van.

Ja,lenne még egy kérdésem, lehet nem ide tartozik: a törpe páncélos harcsa jó algázó hal? Mert nem biztos, hogy tudok törpe szívóharcsát venni itt Nagyváradon. Azért kérdeztem, hogy a páncélos harcsa is jó lehet barna alga ellen.

2015. ápr. 4. 19:45
 6/18 Pusisz ***** válasza:

Ne plussz-halban gondolkodj először, hanem a vízminőség javításán, fényerő, tápozás, növények, SZŰRÉS! összhangján... Az algaevő csak tüneti megoldás, de legalább nem öli meg a hasznos bacikat, mint a vegyszerek. A barna alga általában "könnyű ellenfél" friss akváriumokban megjelenik, kevés fény, sok ammónia, kevés szűrés.

"Megszüntetni jobb szűréssel, több részleges vízcserével, és a túletetés elkerülésével a legegyszerűbb." http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__1..

2015. ápr. 5. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Az akváriumom 112 literes,van benne egy 600l\ órás belső szűrő és egy 700l\ órás tetratec ex800-as külső szűrő. A világítás 0,5 W per liter, túletetni meg nem szoktam mivel nincs benne még hal.
2015. ápr. 5. 18:51
 8/18 A kérdező kommentje:
Nem tudom mitől ilyen algás.
2015. ápr. 5. 18:52
 9/18 anonim ***** válasza:
Hal nélküli, növényes akváriumba mehet nyugodtan. Élőlények esetén a használata erősen kerülendő.
2015. ápr. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Pusisz ***** válasza:

Lehet félreértettem, de nem növényes, hanem egy nemrég beindított akváriumról van szó... szerintem.

"túletetni meg nem szoktam mivel nincs benne még hal." tehát lesz.

Kezdésnél a barna alga gyakran előjön, és normális szűréssel, stb. magátol el fog tűnni. Az aksit úgy is járatni kell 3-4 hétig, csak légy türelmes...

2015. ápr. 10. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!