Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi a véleményetek a Sera...

Mi a véleményetek a Sera algovec-ről?

Figyelt kérdés

Lenne pár kérdésem:

-hogyan kell használni?

-hányszor kell használni?

-mennyi időközönként kell használni?

-ilyenkor ki kell venni a halakat?

-hogyan távolitsam el az elhalt algát?



2015. ápr. 3. 16:12
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Nem növényes akvakváriumról van szó, és igen lesz benne hal, de előbb szeretném, hogy minden rendben legyen.
2015. ápr. 10. 15:54
 12/18 anonim ***** válasza:
Mióta indult az akvárium? Ez első 2-3 hónapba teljesen normális dolog a barna alga. A másik, látom a biológia szűrésed rendbe van, ha már régebben indult akváriumról van szó akkor a nitrát miatt is keletkezhet barna alga. Az algairtók csak tüneti kezelést végeznek, idővel megint előjönnek majd.
2015. ápr. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
A tetraba gyári szűrőanyagok vannak?
2015. ápr. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Bocsi most látom, h nincs benne hal, akkor türelem, majd ha 2-3 hónap múlva is algás lesz az akvárium akkor elég gondolkoznod. Addig is fogsz egy lejárt bankkártyát és szépen lekapargatod vele minden vízcserénél. :)
2015. ápr. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Lekapartam az algát minden második nap és ösösszeszedtem halhálóval. Változtattam a külső szűrő esőztetőjének a helyzetén a jobb áramlásért. Amúgy az akváriumom 5 hete indult, de szerencsére úgy néz ki, hogy most már sikerült megszüntetni a barna algától.Most jelen pillanatban csak egy kis zöld algám van az üvegen és szép tiszta a víz. Az hiszem, hogy a jövő héten már jöhetnek az új lakók. Nagyon szépen köszönöm a gyors válaszokat.
2015. ápr. 20. 19:48
 16/18 A kérdező kommentje:

Nem gyári szűrő anyagok vannak a tetrába hanem a következők:

1.rekesz: kerámia gyűrű, szivacs

2.rekesz:eheim biomech,szivacs

3.rekesz:sera siporax

4.rekesz:sera siporax, aktív szén (csak volt két hete kivettem,perlonvatta

2015. ápr. 20. 19:58
 17/18 A kérdező kommentje:
Kimaradt egy zárójel,bocs.
2015. ápr. 20. 20:01
 18/18 anonim ***** válasza:
Az aktív szén használata nem a legszerencsésebb. 2-3 hét alatt telítődik, utána mehet a kukába. Gondolom nem szeretnéd pár hetente szétszedni a szűrőt.Mellesleg a siporax mellett teljesen felesleges a használata.
2015. ápr. 21. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!