Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 30 literes akváriumba mit...

30 literes akváriumba mit tehetek Betta mellé?

Figyelt kérdés
Van egy 30 literes akváriumom és egy Bettám. Milyen állatot tehetek mellé? Pl algaevőt vagy garnélát? Olyat szeretnék ami hasznos vagy tisztogat vagy lebont...és elfér benne mivel tudom, hogy a 30 liter kevés.

2016. máj. 26. 08:05
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Nagyon jól tudod, a 30 liter kevés. Így ebbe más halat semmiképpen nem ajánlanék. Olyan pici az alapterülete, hogy abból csak stressz és balhé származna és még kitérni sem tudnának egymás elől.


Azt meg tisztázzuk, hogy egyetlen élőlény tisztítja az akváriumot: te, a kis vödröcskéddel :) Minden más csak termeli a koszt: az "algaevők" az algát alakítják át kakivá és a legtöbb esetben nem elég nekik az a kaja, amit az akváriumban találnak, külön táplálni kell őket is.


A garnéla meg a betta egy rizikós párosítás. Kizárólag a betta személyiségén múlik, hogy levadássza-e a garnélákat vagy békén hagyja (nagyobb garnélák, pl. Amano, az akváriumméret miatt nem jöhetnek szóba).


Kisebb csigákat szoktak még bettával tartani: süncsiga, zebracsiga, hagymacsiga (Neritina ssp.) esetleg csigaevő csiga. (A "klasszikus" almacsiga nem jó, túl nagyra nő.) A csiga biztosabb választás betta mellé, mint a garni, de láttam már unatkozó bettát csigát piszkálni.


A te haladat viszont te ismered. Nekem egy iszonyatosan élénk és fátyolfarkúhoz képest meglepően gyors bettám van, nyilván mellé garnélákat telepíteni felérne egy tömeggyilkossággal :)

2016. máj. 26. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Most kezdtem az akvarisztikát. Rengeteget olvastam már róla, és arra is rájöttem, hogy az akváriumboltban hozzá nem értő kereskedők dolgoznak.

Akkor marad egyedül a kis Betta. Az enyám nyugodt természetű, akkor aktív, ha otthon vagyunk és történés van. Akkor figyel és úszkál. Az etetés a nap fénypontja, annak nagyon tud örülni. Most sajnos kicsi helye van, mert átvertek a boltban. Most fogja megkapni az új otthonát, remélem kibírja azt a 2 hetet amég beindítom az akváriumot.

2016. máj. 26. 09:21
 3/21 anonim ***** válasza:
az habitus függő, h neki megy-e a hím guppynak. a garnéla evés az nem az, ragadozó halról van szó, tuti megeszi a garnélát egy kifejlett betta.
2016. máj. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
esteleg csiga.de nem értem miért vetted meg előre a halat, ha még nincs meg az akvárium... akkor mibe tartod? szűröd a vizét?
2016. máj. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
A halat akváriummal együtt vettem. 2,5 literes. És már említettem, hogy kezdőként sikerült átvágniuk. Azonnal megvettem a 30 literest , amint rájöttem, hogy átvertek. (1,5 nap) 5 naponta 40-50 % vízcserét végzek. Forralom a vizet és 1 napot áll mielőtt cserélem. Egyértelműen ebbe nem tudom szűrni a vizet. Folyamatban van a kis Uszi (így hívják) mentése abból a börtönből. Szóval nem hülye vagyok és nem állatkínzó csak a kereskedelem áldozata. Konkrétan amikor mevettem a 30 litereset neki, kiröhögött a boltos...Asszem ezzel mindent elmondtam...
2016. máj. 26. 12:06
 6/21 anonim ***** válasza:
ja értem, inkább naponta cserélj 20%-ot.
2016. máj. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

illetve én még visszamennék a boltba és megmondanám ,h miattuk egy fórumról feljelentettek téged , mert 2 literes üvegbe tartod a bettát, és a törvény minimum 30 litert ír elő.

kicsit lohadjon le a pofájáról a vigyor annak a dilettáns köcsögnek... :)

2016. máj. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
ja és a vizet nem kell forralgatni, engedj ki forró vizet és mire lehűl pár óra alatt, addigra a klór is kimegy belőle, főleg ha szellőzteted is közbe.
2016. máj. 26. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Igyekszem mindent elkövetni, hogy jó helye legyen neki. Nagyon megszerettem.
2016. máj. 26. 12:47
 10/21 anonim ***** válasza:
becsülendő a hozzáállásod, biztos jó helye lesz nálad. még arra figyelj, h nem szeretik a nagy áramlást, vagy szivacsszűrővel szűrd az akváriumot, vagy minél jobban meg kell törni a motoros szűrő áramlását.
2016. máj. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!