Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 30 literes akváriumba mit...

30 literes akváriumba mit tehetek Betta mellé?

Figyelt kérdés
Van egy 30 literes akváriumom és egy Bettám. Milyen állatot tehetek mellé? Pl algaevőt vagy garnélát? Olyat szeretnék ami hasznos vagy tisztogat vagy lebont...és elfér benne mivel tudom, hogy a 30 liter kevés.

2016. máj. 26. 08:05
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
ja ésfűtő is fog kelleni, 27c fok a minimum.
2016. máj. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Köszi! Akkor amit vettem:

[link]

Autómata fűtőt és hőmérőt. Palakövet.

Aljzatnak JBL-t néztem és fekete bazaltot. Növénynek gömbmohát mindenképp szeretnék és anubiast meg valami fűfélét néztem még. Illetve kötözött mohát szeretnék még egy faággal (de ez még nem biztos. Pénteken kerül sor a telepítésre. aztán 2 hétig tervezem üresbe éjjel nappal járatni az akváriumot, némi halkajával mighintve.

2016. máj. 26. 13:27
 13/21 anonim ***** válasza:
52%
jó lesz neki, bár a bejáratást én kihagynám, a 30 literesbe adott szennyezés (1 betta) mellett jóval kisebb a méreganyag koncentráció mint 2 literbe. magyarul a 2 literbe már lehet 1 nap után 0,02 ppm felett van az ammónia, a 30 literesbe pedig csak 7-8 nap múlva. 0,02 ppm felett már mérgező az ammónia a halak számára, még ha nem is egyből öli meg őket.
2016. máj. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
És a nitrát, nitrit és még sok más anyag? Nem kell megvárni hogy jó bacik keletkezzenek? Vagy az egyből betelepítés még mindig kevésbé ártalmas mint még 2 két abba a kis szar 2 literben?
2016. máj. 26. 13:50
 15/21 anonim ***** válasza:

igen meg kellene alapból várni ,de 2 literbe sokkal veszélyesebbek ezek az anyagok a halra.


itt egy kis olvasmány róla:

[link]

2016. máj. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
vagy érdemes venned valamilyen startert, attól gyorsabban elszaporodnak a bacik, de legjobb lenne egy beállt akváriumból szerezni egy kis vizet, amibe aktív állapotba találhatóak a baktréiumok, a starterekbe csak spóra állapotba vannak.
2016. máj. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Igen tudom, éppen egy bejáratott akvárium szűrőjéből próbálok szivacsot szerezni, hogy belemoshassam a vizembe majd.
2016. máj. 26. 14:07
 18/21 anonim ***** válasza:
merre laksz?
2016. máj. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Kecskemét
2016. máj. 26. 14:23
 20/21 anonim ***** válasza:

Mi van?!

Most én vagyok hülye, hogy nem értem, vagy tényleg hülyeséget csinálsz?


Tehát lesz egy 30 literes akváriumod, de ennek ellenére nem teszed át a halat még hetekig. Ha jól értem.

Csak azt nem értem, hogy ennek mi értelme van???!!!

Ha a kicsiben úgysincs szűrés, akkor nem qrvára mindegy, hogy a nagyban se tökéletes még?

Legalább a víztömeg nagyobb, és nem gyűlik fel olyan hamar az ammónia.


Ahogy megvan a nagy akvárium, és a vízből kiment a klór, azonnal rakd át a halat! (egy 1 órás fokozatos beszoktatással, mondjuk oda vissza öntözgetsz a 2 akváriumból fél liter vizeket, amíg egyforma nem lesz)


Egyébként ezt a forralgatást lehet, hogy kár volt elkezdeni, mindegy, ha már elkezdted, nincs nagyon más választásod, mint hogy folytatod, a 30-asban is.


Amire figyelni kell, hogy inkább naponta cserélj 10-20% állott( forralt) vizet, pár hétig, és utána is ha már jó a szűrés, inkább heti 2×20 %-ot.


A másik, hogy minimum 1 hétig csak negyed adag kaját adj a halnak.


És ha normalizálódott a helyzet, akkor ha meguntad az állandó forralgatást, (ami amúgy a halnak nem rossz, csak sok vele a macera) akkor ha rá akarsz állni sima csapvízre, akkor először keverve használd a vizet, és lassan változtass a keménységen!

2016. máj. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!