Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez valami vírus?

Ez valami vírus?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egy hete vettem egy Almacsigát az akváriumba, hogy nagyjából letakarítsa a falakat. A csiga jól van, vígan eszeget. De!

Azóta kipusztult a neonhal állományom. Hét darab volt, ma pusztult el az utolsó. És most szemtanúja vagyok a hím rózsalazacom szenvedéseinek.


Tünetek, amiket produkál: Össze-vissza úszkál, fejjel lefelé fordul és folyton az akvárium tetején van, és ki kidugja a fejét, mintha úgy próbálna oxigénhez jutni. Néha beúszik a nagy növénybe és az oldalára fordul, és csapkod egy kicsit a farkával, ebből tudom, hogy él. Ezt kb két órája kezdte. A csigát már kivettem, Ő most egy külön üvegben van, azon gondolkodom, hogy ezt a halat is ki kellene. A pikkelyei kifakultak, tehát nem olyan narancssárgás, hanem szürkés-lilás. Többször megnéztem jobban, más elváltozást nem látok.


A buborékoztató (nem jut eszembe a neve) most lett kitakarítva, az jól működik. Előbb PH-t is mértem, az is megfelelő és a víz hőfoka is pont az Ő igényük szerint van. Féltem Őt, mert már csak 6 rózsalazacom maradt (aksi 150 liter).


Most a csiga hozott valami betegséget, vagy véletlen és ez valami vírus, ami már régóta lappanghatott? Utána néztem, hogy milyen betegség lehet, de úgy egyik tünet sem illett pontosan a halra. A neonhalak nem szenvedtek, Ők úszkáltak, reggel meg arra keltem, hogy mindegyik lebegett a víz tetején (bár igaz, estére megfakultak, de azt hittem, hogy csak azért látom úgy, mert lekapcsoltam az akváriumban a lámpát.)


Még annyi, hogy az utolsó takarítás hónap elején volt, nem tudom ez számít-e valamit


2016. aug. 25. 23:36
 1/9 anonim ***** válasza:
Mit értesz egész pontosan takarítás alatt, hogy néz ki ez a folyamat?
2016. aug. 26. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
...és jó lenne ha eszedbe jutna a "'buborékoztató" neve , pontos márka, típus.
2016. aug. 26. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Magic-Jet Filter 700-as van benne

Takarításon pedig azt értem, hogy lecseréltük a víz 40%-át és beültettük a kigyökerezett növényeket.

Bocsánat az esti idióta fogalmazásomért, ideges voltam

2016. aug. 26. 08:45
 4/9 anonim ***** válasza:
elég kevéske azt a szűrő 150 literhet, igaz nem voltál túltelepítve. alapból milyen gyakran mennyi vizet szoktál cserélni? nem hinné,m h a csiga miatt lenne
2016. aug. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nyáron minden hónap elején, egyébként meg olyan két-három hónaponta.
2016. aug. 26. 15:54
 6/9 anonim ***** válasza:

akkor ne csodálkozz. csoda, h még élnek a halaid.

A halak a kopoltyújukból ammóniát választanak ki , és a vizelet is ammóniát tartalmaz, ami nagyon erős méreg.

ezt a szűrőben megtelepedett baktériumok ( tied sztem kevés 150 literhez) lebontják nitritté, amit szintén erős méreg a halaid számára, ezt tovább bonjták a bacik nitráttá, ami szintén mérgező ,de csak kisebb mértékben. a nitrát szintjét CSAK vízcserével (esetleg nitrátmegkötő gyantával) tudod kordában tartani. ami ekkora akvánál heti vízcserével lehetséges. szóval halaid mérgezésben élnek, simán alakulhatott ki emiatt a betegség,ha a mostani halaid életét meg szeretnéd menteni akkor ráállsz a heti 20-30% vízcserére, ha nem akkor ők is meg fognak halni.

2016. aug. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.

Néztem ezt a szűrőt...

Van benne valami aktív szén betét.

Ki kell venni, és a helyére is szivacsot tenni. Aztán venni mégegyet, és azt is beüzemelni, mert ilyen szűrőből ekkora akváriumba minimum 2 db kell.

Ha egy szűrőt akarsz, akkor valami nagyon komoly kell.


És ráállni minimum 2 hetente 30% vízcserére.

2016. aug. 27. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ja, és a szűrőt ne nagyon takarítsd. Az aktuálisan leszívott akváriumvízbe nyomkodd ki a szivacsot.

És felváltva, ha 2 db lesz, egyik vízcserénél az egyiket, következőnél a másikat.

2016. aug. 27. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, tegnap szereztem be még egy szűrőt és lecseréltem a vizet. Sajnos az egyik halam ismételten meghalt, de remélem a többiek megmaradnak most már.
2016. aug. 28. 23:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!