Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Gumit evett a nyuszi lesz baja?

Gumit evett a nyuszi lesz baja?

Figyelt kérdés
2,5 hónapos a nyuszim kis rossz csont. 2 percre mentem ki a szobából a laptopom az ágyon hagytam. Mire vissza értem kis gumi darabok voltak az ágyon. A kis drága megette a laptop alján lévő kis gumi felét. Félek hogy baja lesz. Szerintetek? Pont ma voltunk állatorvosnál azt mondták nagyon szép kis egészséges nyuszika. Nagyon frusztrál hogy ezt csinálta. Nektek már volt ilyen?

2023. jan. 3. 21:35
 1/6 anonim válasza:
89%
Akár elzáródást is okozhat.
2023. jan. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
76%
Ez függ a gumi nagyságától és mennyiségétől is, és persze a nyuszi termetétől is. A gumit nem tudja megemészteni, én elvinném állatorvosi ügyeletre. A nyuszinak is jobb lesz, és neked is, hogy megnyugodj.
2023. jan. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Egy törpe nyusziról van szó. A gumi eredeti állapotában nem lehetett sokkal nagyobb mint a kis bogyói és annak a felét kammogta be. Sajnos már ilyen késő este nem tudom elvinni ügyeletre (autó hiány és a távolság miatt). Remélem nem lesz baja az este folyamán. Mióta megette semmi változást nem észleltem. Ugyanolyan aktív, eszik, iszik, bogyózik mint előtte.
2023. jan. 3. 23:34
 4/6 anonim ***** válasza:
13%
Manapság mi ez a sok "az x-y-om megevett x-y-t" kérdés? Komolyan ennyi felelőtlen álattartó van ebben az országban?
2023. jan. 4. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Tehát kb fél bogyó méretű volt a gumi, amit lenyelhetett? Összesen?

Ha igen, az nem olyan sok. Jó eséllyel át fog menni rajta. Érdemes lenne figyelni a kakit, hogy kijön-e a gumi.

Másrészt szénadiétán tartani addig is, hogy a rostok minél gyorsabban kitolják belőle.

Ha az ágyon találtál darabokat, akkor amúgy jó esély van rá, hogy nem ette meg, csak lerágta és szétszórta. Én azt gondolom, hogy ekkora mennyiség jó eséllyel átmegy rajta, de mivel pici nyusziról van szó, ártani nem árt, ha elviszed az orvoshoz (egzóshoz, természetesen).

Ha viszont bármit tapasztalsz, ami arra utal, hogy valami nem oké (kedvtelenség, étvágytalanság, nem szénázik, gubbaszt, nincs bogyó), akkor AZONNAl állatorvoshoz.

2023. jan. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat. Semmi baja nincs. Reggel felhívtuk az állatorvost. Azt mondták ők is hogy nem lesz baja valószínűleg, és az utolsó válaszolónak külön köszönöm a doki is azt mondta, hogy szénadiéta. De nincs kedvetlenség, étvágytalanság semmi. Ugyan olyan kis pörgős. A gumi fekete volt így nehéz észrevenni a bogyókban de nézegetjük.
2023. jan. 4. 14:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!