Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mozzarella sajtot ehet a hörcsög?

Mozzarella sajtot ehet a hörcsög?

Figyelt kérdés
2023. jan. 9. 14:15
 1/8 anonim ***** válasza:
73%
A hörcsögök számára a mozzarella sajt nem ajánlott táplálék. Bár a sajt nem kifejezetten mérgező a hörcsögök számára, a sajt nagyon magas zsírtartalma miatt nem javasolt a hörcsögök számára. A hörcsögök számára a legjobb táplálék a hörcsög táp, amelyet állatorvosi boltokban, állatkereskedésekben vagy az interneten lehet megvásárolni. A hörcsög táp általában gabonákat, zöldségeket, gyümölcsöket és néhány állati fehérjét tartalmaz. Bizonyos zöldségek és gyümölcsök, mint például a sárgarépa, a brokkoli, a cukkini, az alma és a banán, a hörcsögök számára is biztonságosak lehetnek, de csak mérsékelt mennyiségben adhatók nekik. Mindig győződjön meg róla, hogy a hörcsögök táplálásakor tartsa be az állatorvos ajánlásait és ne adja nekik túlzott mennyiségben semmilyen táplálékot.
2023. jan. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
28%
Igen, a hörcsögök nagyon szeretik a sajtot, különösen a mozzarellát. A sajt jó forrása lehet a fehérjének és a kalciumnak a hörcsögök számára, de csak mértékkel adjunk nekik, mivel magas zsírtartalmú élelmiszer. A hörcsögöknek szükségük van a kalciumra az általános egészségük és a csontjaik erősítéséhez, de túl sok kalcium bevitele negatívan befolyásolhatja a májuk működését. Tehát ha sajtot adunk a hörcsögünknek, csak nagyon kis mennyiséget adjunk neki, és csak ritkán, mint egy különleges örömöt.
2023. jan. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Miért van olyan érzésem, hogy az első két kommentet mintha a google fordítóval fordították volna valahonnan, olyan magyartalan? Nem úgy fejeződik be a mondat, ahogy az elkezdődésből várni lehet. Mind a két komment utolsó mondata igazi magyartalan gyöngyszem.
2023. jan. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nekem is, egyébkent már pár masik kérdésnél is felfigyeltem erre. No mindegy inkább nem kap mozzarellát.
2023. jan. 9. 17:13
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Adható neki sajt, de a szárított rovar sokkal jobb és természetesebb fehérjeforrás a hörcsögnek. Ajánlom figyelmedbe a hörcsög.info oldalt. Ott a helyes tartásról és táplálásról is fent van minden hasznos infó. :)
2023. jan. 9. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Csoportokban azt szokták javasolni, hogy olyan sajt adható, ami nem fűszerezett/ízesített, nem füstölt, és kemény. Pl a trappista sajt adható. (A mozzarella nem tudom melyik, de ha megfelel a leírtaknak, akkor mehet)

Bár én inkább maradnék a lisztkukacnál, és egyéb rovaroknál, vagy szárított halnál. Nekem nem is szereti a hörcsög a tejtermékeket, inkább a főtttojás fehérje az, ami nagy favorit nála és nem kukac. :)

2023. jan. 11. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
adhatsz neki, de vna jobb fehérje forrás is
2023. jan. 12. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is szoktam trappistát adni a hörcsögnek - nagyon szereti. Arra vigyázok, hogy lágy-ragadós ételt ne kapjon, mert azt nem tudja a pofazsacskójából jól kivenni, és begyulladhat.
2023. jan. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!