Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Napközben milyen állat kaparha...

Napközben milyen állat kaparhat fönt a padláson?

Figyelt kérdés
2023. jan. 19. 16:27
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
91%
Nyest
2023. jan. 19. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
89%
Nyest vagy macska, egér
2023. jan. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Orrszarvú
2023. jan. 19. 16:40
 4/23 anonim ***** válasza:
91%
#5 Ez a te kérdésed, te ne trollkodj! :D
2023. jan. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Bocsi :(
2023. jan. 19. 16:47
 6/23 anonim válasza:
95%
Nyest, konkrétan 5 éve kapok agyf@szt tőlük, nyáron leginkább csak hajnalban kaparásznak, télen éjjel-nappal... már mindent IS kipróbáltunk, semmi nem válik be, úgyhogy az egyetlen megoldás, amikor éjnek éjjelén a fejem fölött kotirgálnak, hogy ráb@szok a mennyezetre párat és akkor ideig-óráig kusban vannak.
2023. jan. 19. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
61%
Pedig sztem igaza van. orrszarvú lesz az. A szarvával biztosan durván tud kaparni.
2023. jan. 19. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
83%

#10 miért kell rögtön kicsinálni szerencsétlen állatot? Élve fogó csapda, és csókolom.

Íme pár tipp:

– A nyest őshonos ragadozó, és jól alkalmazkodik az emberi környezethez. Probléma, hogy veszélyes a baromfiudvarra, összepiszkítja a padlásteret, a gipszkartont könnyen szétszedi, és hajnalban aktív – nyilatkozta az Északnak Both Zoltán vadállatbefogó.


Elmondása szerint az élvefogó csapdát mezőgazdasági vagy vadászboltokban szerezhetjük be. Csirkenyakat vagy csirkeaprólékot használhatunk csaléteknek.


– A háztól legalább 50 ki­lométerre érdemes elen­gedni a négylábút a szabadban, zöld­övezetben. Riasztás­képpen pedig bepermetezhetjük úgynevezett vad-távoltartó szerrel az állat járatait, ami 2-3 hónapig hatékonyan távol tartja – magyarázta a szakember. – A nyestek nem szeretik a hangoskodást sem, így az is működhet, hogyha éjsza­kára fölteszünk a padlásra egy bekapcsolt rádiót, vagy oda, ahol a búvóhelyük van.

2023. jan. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ő lesz az! :D [link]
2023. jan. 19. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Én leginkább napközben szoktam hallani, hogy kaparja a gipszkartont. Időnként este. Patkányra vagy egérre gyanakszom, de sajnos nem sikerült még elkapni.
2023. jan. 19. 17:17
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!