Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan kezeljem éjszaka?

Hogyan kezeljem éjszaka?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az egy eves torpenyuszimat megtamadta az eddig tunetmentesen elo fereg, es egybol vittem is allatorvoshoz, ahol kapott megfelelo ellatast, es sok segitseget is adtak az itthoni kezelesre.


Kapott fajdalomcsillapitot, fereghajtot es kenyszertapot, amit vizben tudok feloldani, majd azt adagolni fecskendon keresztul.


Nos nala nem jelentkezik az oldalra forditott fejtartas, annal inkabb le van benulva szegeny a teste feletol a nyakaig, tehat az elso ket labat nem nagyon tudja mozgatni es a fejet sem tudja felemelni, igy ha lefekszik, akkor azt ugy teszi, ahogy eppen tudja.


Ezzel eddig nincs is gond, folyamatos megfigyeles alatt tartom 4-5 napon keresztul es amikor latom, hogy a fejet nagyon rosszul helyezte el, akkor odamegyek es segitek neki, hogy kenyelmes legyen, amit ertekel is azzal, hogy marad abban a pozicioban legalabb egy oran at. A gond ott kezdodik, hogy ejszaka nem tudok ra vigyazni minden masodpercben, hiszen valamikor aludnom is kell es felek, hogy esetleg egy gorcsroham miatt beuti magat, vagy elesik szerencsetlen, eldol es nem tudja stabilizalni magat akar tobb ideig.


Mit tehetnek erte?



máj. 3. 21:07
 1/9 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy az allatkorhaz nem megoldas, nincs ra keretem tobb napon at tarto nappali, ejszakai es egyeb ilyen olyan felarakra.
máj. 3. 21:09
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Amikor az én cicám beteg volt és még túl is altatták szerencsétlent, és összevissza imbolygott, akkor belecsavartam szorosan - nem túl szorosan, de azért volt tartása - egy lepedőbe. Békében elvolt; nem tudott eldőlni, meg vergődni sem, és meg se tudta ütni magát.

Mondjuk akkor nappal volt, és az ölembe is vettem. Nem tudom, hogy ez jó ötlet-e. Szegény nyuszit el sem tudom képzelni, hogy most éppen milyen pozícióban van. Esetleg két oldalról kitámaszthatod párnákkal is, hogy ne tudjon eldőlni.

Remélem, meggyógyul.

máj. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Bocsi, de csak a tisztánlátás érdekében, itt nem féregről, hanem az Encephalitozoon cuniculiról van szó ugye?


2-es válaszához hasonlóra gondoltam én is, vagy bepólyázni, vagy valami olyan vájut kialakítatni neki, ami megtartja őt a kényelmes poztíciójában.

máj. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Igen harmas kerdezo, arrol, csak nem vagyok tul tajekozodott errol, egysejtu parazita, fereg, cunciculi, kozponti idegrendszer karosodas, annyi indokot hallottam es olvastam mar:D


Az orvos azt allapitotta meg, amit te is irtal. Gyakran megprobal felulni tisztitani magat, de eldol es gorcsbe randul az egesz teste, koszonom ezt a javaslatot.


Kiprobalom ezt a korbetekerest.:)

máj. 3. 22:20
 5/9 A kérdező kommentje:

Nem birja sajnos, mocorogna es kibujik belole mindig.

Igy merek aludni este, mert amint megprobal felulni elkezd rangatozni, teljesen instabil a tartasa es ha nem futnek oda megfogni, akkor siman hatraesne es kiparnaztam a ketrecet, de igy is megserulhet, vagy nem tud majd normalisan lefekudni.


Szerintem a kovetkezo ejszakaimat raszentelem, keszitek egy kavet es majd alszom nappal, amikor mar mas is tud ra vigyazni. Most csak egyedul vagyok vele.

máj. 3. 22:41
 6/9 anonim ***** válasza:

4-es oksi, akkor így már tiszta a kép. Ami sajnos neked nem jó hír, nem tudom mit mondott neked az orvos, de általában, amit okozott károsodás, az visszafordíthatatlan.


Vannak nyuszik, akik ezzel frankón együtt tudnak élni, mert megszokja, hogy a fejének a +90°-os elfordulás a normális, és rendben eszik-iszik, de van, ahol sajnos ez az állapot az élettel nem összeegyeztethető, hosszútávon biztosan nem. Nyilván ezt doki tudja felmérni, ő tud a görcsökről? Mert ha ilyen gyakoriak, akkor azt is gyógyszeresen kezelni kellene.


Ez nem tartható állapot, hogy emiatt te fennmaradsz és nem tudod végezni a mindennapi teendőidet.

máj. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Meg eleg korai az allapota, tegnap reggel kezdodott.


Akkor meg tudott mozogni, de jelenleg meg mindig le van benulva, ez is maradando lenne?

A rangasok azert vannak, mert nem tudja megtartani magat es nincs erzeke sem hozza amikor probal felulni/mozogni, legalabbis csak ekkor jelentkezik.


Eszik iszik normalisan, de nem onmagatol, csak fecskendovel.

Ebbol nem tud teljes mertekben felepulni megfelelo hosszas kezelessel?


Kap fereghajtot reggelente, reggel es este fajdalomcsillapitot, plusz ma estetol valami ujabbat is, hutoben tarolandot (gondolom antibiotikum).

máj. 4. 14:11
 8/9 A kérdező kommentje:
A kerdesem mar targytalan, sajnos elhunyt a ma reggel folyaman. Nem is tudom hogyan dolgozhatnank fel, egyik pillanatrol a masikra rosszabbul lett es allatorvosi rendeloben leallt a szive lelegezteton.:( koszonjuk a segitseget a parom neveben is, a doki szerint kezelestol fuggetlenul visszafordihatatlan volt mar az allapota, lecsapott ra a parazita es erosebb volt.
máj. 5. 21:28
 9/9 anonim ***** válasza:
Nagyon-nagyon sajnálom! :( most értem csak ide...
máj. 5. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!