Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi a véleményetek a nyuszi...

Mi a véleményetek a nyuszi lakásban tartásáról?

Figyelt kérdés
A kislányom nagyon szeretne egy nyuszit, de panelban lakunk. Véleményeket szeretnénk kérni erről a dologról, egészséges egyáltalán? Esetleg van olyan, akinek szintén van lakásban nyuszija?
2012. jún. 23. 12:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
35%
Nekem van nyuszim, és nem ajánlom. Költséges, és mindent megrág. Az pedig nem alternatíva, hogy csak pár órát van szabadon.
2012. jún. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ! A költségesen mit értesz?:)
2012. jún. 23. 12:18
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha oda vigyeltek rájuk nem lehet gond nálunk is van 2 oroszlánfejű törpenyuszi (lányok) jól megvannak egymással éa nem rágnak meg semmit ha ott vagyuunk és figyelünk rájuk. Hát... kölcségesnek kölcséges mert maga nyuszinem drága hanem: a ketrec, az itató-etető, vitaminok (ez nem uszály), a széna, a forgács, a táp, a kölömvágás, az oltások szúnyogok ellen minden évben kell oltatni... stb de szerintem megéri a kisnyuszi mert a kislányodat felelősségre neveli! :)) Úgyhogy szerintem engedd meg neki!
2012. jún. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod!:) Igen, szerintem is kell a felelősségtudat és azért mégsem egy kutyát szeretne...:)

Utánanéztem jobban a dolognak, a ketrecet, itatót csak egyszer kell megvenni. Az évenkénti oltás pedig szinte minden állatnál szükséges.

2012. jún. 23. 13:48
 5/11 anonim ***** válasza:
18%

Oké, kezdőösszeg 30, utána havonta 10 ezer. Ivartalanítás 20 ezer. Betegségek: sokezer. Utaznod is kell, ha nincs a környéken nyúlhoz értő orvos. A zöldséget-gyümölcsöt csak hámozva adhatod, k betűsöket kerülnöd kell. Ha a kislányod nem figyel oda, és vizes zöldséget ad a nyuszinak, az felpuffad és meghal. Egyátalán nem gyereknek való! És igenis mindent összerág akkor is, ha van rágcsafája, és odafigyelsz, mert ez a természetükkel jár. Ha van szőnyeged, elbúcsúzhatsz tőle. Az összes vezetéket 1-1,5 méter magasságba kell átrendezned. Az ágyakat, kanapékat előszeretettel pisilja le. A földig érő függönyt megtépázza.

Ha jót akarsz a gyereknek és az állatnak, tengerimalacot veszel, mert annak nem kell folyton kint lennie, és nem tépi éjjelente a ketrecet, és nem kapar, mint egy őrült. A te idegeidnek is jobb lesz, ha nem nyulatok lesz.

2012. jún. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Van egy tanyánk is, csak ott nem tudnánk mindig vele lenni ezért nem oda gondoltuk.. Ivartalanításról nem lenne szó:)

Még alszom rá egyet. Azért köszönöm neked is a választ!

2012. jún. 23. 14:38
 7/11 anonim ***** válasza:

Érdekes, mert nálam nagyon bejöttek. Tenyésztőtől vett, tündéri nyuszijaim vannak. Simán ki lehet mindkettőt engedni a szobába, nem rágnak meg semmit, és visszajárnak a ketrecükbe bogyózni-pisilni. És egyik sem ivartalanított. De szerintem oltári nagy mázlim van velük. :D


Amúgy tényleg irtó költséges hobbi, nálam hetente 2 zacsi szénát megesznek, ami nem olcsó, de a tápból minimális kell nekik, két kanál, és a 10 kilós zacskó hónapokra elegendő.


Előnye: hihetetlen bájosak, mint a macsek vagy a kutyus elvannak a szobában, ugrálnak, bebújnak a kartonból készített várukba, bújócskáznak, felmásznak a székre és körbekémlelnek, aztán a szőnyegen elnyúlva alszanak. De gyereknek nem ajánlom, mert nagyon sok törődést igényelnek, de nem szeretik a túlzott nyüstölést. A simogatást meg az abajgatást. A végén meg amúgy is a te dolgod lesz tisztán tartani, és nem könnyű munka, én napi 2x takarítok, hogy ne legyen pisiszag. Órákra ki kell őket engedni futni. Van olyan nyúlfajta, amit naponta fésülni kell.


Nem lebeszélni akarlak, de gondold át a dolgot. A nyulak tündériek, de nagyon sokat kell velük törődni, hogy ne okozzanak csalódást. Sok romboló hajlamú, ideges, félős nyuszi van, ezekkel naponta ÓRÁKAT kell foglalkozni, hogy ne csalódás legyen a vége. Van napi 6-7 órád, hogy felügyelet alatt kiengedd a szobába? Hogy játssz vele?


Egyelőre én is egy kisebb falatot javasolnák a gyereknek, egy tengerimalac ellátása könnyebb lenne, mert kisebb testű állat. A törpenyúl sem kicsi, hidd el. Hörcsögöt,egeret azért nem javasolnék, mert nagyon hamar elpusztul.

2012. jún. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem írtad mennyi idős a kislányod. :)

Nyuszi nagyon okos. Hozzáértő kezekben kellemes családtag, de ha elhanyagolják, sok ötlete lesz a rosszaságra is. :)

És ha picit visztek haza a kamaszkorát is túl kell élni.

Én nem akartam nyuszit csak lett, de remekül megvagyunk. :D

2012. jún. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nagyon különböző a nyuszik természete. Vannak független személyiségek, nekünk egy bújos nyaligép jutott. Ő teljesen gyerek kompatibilis. Ha a kidobott húsvétik között válogattok, tudtok egy nyüstölés állót keresni.
2012. jún. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Jövő hónapban lesz 10 éves!:) Már egy jó ideje "rágja a fülem" hogy, ő bizony nyuszit szeretne.Köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek!!
2012. jún. 24. 13:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!