Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi a véleményetek a nyuszi...

Mi a véleményetek a nyuszi lakásban tartásáról?

Figyelt kérdés
A kislányom nagyon szeretne egy nyuszit, de panelban lakunk. Véleményeket szeretnénk kérni erről a dologról, egészséges egyáltalán? Esetleg van olyan, akinek szintén van lakásban nyuszija?
2012. jún. 23. 12:03
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Nekünk is van egy fiú nyuszink a lakásban. Ő ivartalanítva lett, mert nagyon sok gondunk volt az ivarosodás körül. Állandó ágyra pisi, kaki, az ölünkbe sem vehettük, mert egyből lebogyózott minket. Ez az ivartalanítás után megszűnt, sőt még sokkal nyugodtabb lett, nem rág össze semmit, nem kapar, csak néha, úgyhogy én csak javasolni tudom, hogyha lesz nyuszitok, mindenképpen ivartalaníttassátok! Amúgy neki is jobb, sok betegségtől megkímélheted, és nem fogja "hajtani a vére" :) . Nálunk mindent és mindenkit meg akart ugrani, már megsimogatni sem lehetett, mert egyből próbálkozott a kezünkkel :). Nálunk teljesen szabadon van a szobában, a ketrecébe megy wc-zni, ott eszik, iszik, teljesen szobatiszta. Mi sokat tudunk vele foglalkozni, (3 gyerkőc) de egyedül is el van jól, napközben ált.ban alszik. Azért a napi takarítás, etetés reggelente egy fél órát elvesz az időmből, de már megszoktam, hogy reggelente ez a kezdő program. :) Ő annyira szobanyuszi, hogyha kivisszük a kertbe az egyik ajtón, a másik ajtón rohan befelé, nem szeret kint lenni a fűbe, olyan kis dilis. Fél évente kell neki oltás, az alom sem túl olcsó, és nem eszik meg akármit, nagyon utána kell nézni, hogy mit ehet, és hogyan kell gondozni. A mi nyuszink hirtelen jött, nem gondoltuk át idő előtt, úgyhogy éjszakon át böngésztem a neten, hogy hogyan is kell tartani, gondozni. Úgyhogy ha nyuszit akartok előtte jól nézd át a nyuszis oldalakat, (sok van) úgy könnyebb dolgod lesz. :)
2012. jún. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!