Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti adnátok egy ilyen jelentkez...

Ti adnátok egy ilyen jelentkezőnek kiskutyát vagy nem? Miért nem?

Figyelt kérdés

- közepes testű kiskutyát szeretnék örökbefogadni

- 2 6 éves kislány mellé

- világéletemben voltak már kutyáim, a lányaim sétáltattak és játszottak nagytestű kutyával

- nagy kert

- minden hétvégén turázunk

- minden napot szinte az udvaron töltünk, télen is!

- saját helyet tudnánk neki biztosítani, de amúgy mindig szabadon lenne

- Sétálni később futni is eljárnánk


Már kb a 10. kiskutyával utasítják vissza, teljesen el van keseredve, én pedig még jobban megutáltam a menhelyeket.



2020. máj. 5. 17:01
1 2 3 4
 11/36 A kérdező kommentje:

Hát ez az, hogy indok nem mindig volt, vagy nem is válaszoltak (inkább nem minősítek...), vagy ugye az, hogy kinti tartás, gyerekek. Legtöbbször ezekte hivatkoztak.


Csak nem tudom mivel jobb egy kutyának a menhelyen leélni az életét az adományokon, mint egy családban.

2020. máj. 5. 17:46
 12/36 A kérdező kommentje:
Ja és örülök a lepontozóknak, én igyekeztem mindenki felpontozni, örülök minden válasznak, mert én ezt már nem hiszem el...
2020. máj. 5. 17:48
 13/36 anonim ***** válasza:
29%
Csak kinti tartással én sem adnék, ne haragudj. Nem lehrtne megoldani, hogy legalább az előszobába bemehessen?
2020. máj. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
95%

Valószínűleg a kinti tartással van bajuk, ahogy olvasom, ez elég sok helyen probléma.

Én kb hasonló jelentkező vagyok most egy keverék kiskutyara, szintén közepes méretű lesz, csak a gyerekeim kisebbek (5 és 1,5 évesek lesznek nyáron). De hasonló életvitel, nagy kert stb. Annyi különbség van, hogy én megmondtam, hogy kinti-bentinek gondolnám a kutyát, azaz bármikor bejöhet a házba, ott lesz a helye, aludhat bent, meg persze a kertbe is mehet, amikor akar, vagy amikor mi kimegyünk. Nekünk tökre örültek a menhelyen, nagyon lelkesen fogadták az infókat. Ezért gondolom, hogy a kizárólag kinti tartás lehet a hiba, mert ezt egyre kevésbé fogadják el.

2020. máj. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
92%

Lehet hülyeséget mondok, de nemrég kitört a pánik pár idiótánál, hogy "jaj, kijárási tilalom lesz, csak úgy mehetek ki ha kutyát sétáltatok, kell egy kutya, tökmindegy milyen, majd eheti a maradékot"


Lehet emiatt nem adnak most ki kutyát.

2020. máj. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
83%
14-es vagyok: mondjuk ez a minden napot az udvaron töltötök dolog addig van, amíg a gyerekek viszonylag kicsik. Jön a suli, különórák, leckeírás, barátok, stb, a kutya lesz kb az utolsó gondolatuk. Akkor te fogsz vele szobrozni napi 5-6 órát kint? Nekem ez a kizárólag kinti tartás azért nem tetszik, mert egyszerűen nem életszerű, hogy az ember így is tud elég időt tölteni egy kutyával, aki meg kb minden másodpercben igényelne. Persze ez csak magánvélemény.
2020. máj. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
100%

"vagy ugye az, hogy kinti tartás, gyerekek"

Itt a bökkenő! A gyerekek ellen nem lehet mit tenni, de a kinti tartást ki lehet húzni. Máris lehet, hogy találnál olyan helyet, ahol adnának kutyát. Egyébként a gyerekeknél szerintem meg lehet említeni, hogy már van tapasztalatuk kutyával.

2020. máj. 5. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
52%
Utolsó, a gyerek miért lenne baj? Komolyan vannak ilyen idióta helyek? Azt értem, hogy kisbaba mellé mondjuk nem adják szívesen, de 6 éves gyerekek? Azért ők már értik, hogy szépen bánunk a kutyával. A másfél évesem is nagyrészt érti, de amúgy se engedem oda felügyelet nélkül se a macskához, se a kutyàhoz. Azért ez tényleg már ilyen kákán is csomót kategória.
2020. máj. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
71%
Ja és ráadásul kölyök kutyáról van szó, aki frankón összenőhetne a gyerekekkel, nem egy felnőttről.
2020. máj. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
100%
#18: Kérdezd attól, aki szerint baj.
2020. máj. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!