Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti adnátok egy ilyen jelentkez...

Ti adnátok egy ilyen jelentkezőnek kiskutyát vagy nem? Miért nem?

Figyelt kérdés

- közepes testű kiskutyát szeretnék örökbefogadni

- 2 6 éves kislány mellé

- világéletemben voltak már kutyáim, a lányaim sétáltattak és játszottak nagytestű kutyával

- nagy kert

- minden hétvégén turázunk

- minden napot szinte az udvaron töltünk, télen is!

- saját helyet tudnánk neki biztosítani, de amúgy mindig szabadon lenne

- Sétálni később futni is eljárnánk


Már kb a 10. kiskutyával utasítják vissza, teljesen el van keseredve, én pedig még jobban megutáltam a menhelyeket.



2020. máj. 5. 17:01
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
22%

Sírnak a menhelyek, de anyi feltétel van, hogy az embernek elmegy a kedve a keresgéléstől! Nem egy ismerősöm van, aki örökbe akart fogadni, de jajj nem lehet mert nem saját ingatlan, nincs udvar, épp az udvaron lenne tartva, gyerek van...! Aztán törzskönyvest nem vesznek, nem mindenkinek van rá lóvé (és ne gyertek, de ha beteg lesz dumával, nem egy állatorvosnál van részletfízetés!) Megveszik a szaporítótól, mert más nincs!

Nyilván a menhelyen azokba a kis lyukakba jobb helyük van, aztán várják sok menhelyen az altatást (tudok ilyen menhelyről is)!

Amúgy meg nem mindegy milyen kutya! Nyilván egy Pincsit nem rakok ki csak az udvarra, de egy Kaukázusit vagy Huskyt nem tartok lakásba, mert nem oda való!!!

Nekem a Német juhászom ritkán jön be és kevesset is van benn (kikéreszkedik!)! Pincsim inkább benn van, de nyáron ő is kint lenne inkább! Van egy Jack Russell jellegű kutyánk, ő is sokat van kinn!

Anno a Kaukázusik is kinnt voltak nálunk, mégis foglalkozva volt velük!

Ha van egy jó fűtött helye és nem tök rövid szőrű, akkor nyugodtan lehet kinn!

A menhelyen se csupa szobakutya van!

És ez is egy általánosítás, hogy a kinti kutyával nem foglalkoznak! Embere válogatja! De sok bentivel sem!

De itt a kanapé állatvédők megmondják a tutit, hogy egy szívtelen vagy, mert kint a kutya!

2020. máj. 5. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
72%

tegnap 20:52

Akkor ott a gond. Kistestűek nem valók csak udvarra tartásra. Közepes testűeknél is inkább jellemző a rövid, aljszőr nélküli szőrzet.

Nem mindegy, milyen kutyát néznek ki örökbefogadásra.

2020. máj. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
76%

Nem leszek népszerű a példámmal. Teljesen a család mellett vagyok, hasonló helyzetben lett kiskutyánk.


Lányom 15 hónapos volt, fiam majdnem 4 éves, amikor decemberben magunkhoz vettünk tenyésztőtől egy közepes méretű kinti tartásra alkalmas 8 hetes kutyát. Elismert tenyésztő, rengeteg alommal, kutyával és éremmel a háta mögött. Azt javasolta, ha kintre szeretnénk, akkor tartsuk kint a kezdettől fogva, megfelelő kutyaházban nem fog megfagyni. És így is lett, most is kint fekszik a napon, nem fázott fel és nem utál minket. Ennek ellenére én napközben többször beengedtem, mert mikor egész nap esett az eső,akkor inkább ittbent találkoztak vele a gyerekek. Én a saját "szabadidőm-pihenőidőmben" foglalkoztam vele a gyerekek nélkül, és teszem ezt a mai napig, mert csak így tudom érdemben tanítani. Szóval akár milyen hideg volt megkapta az elegendő foglalkozást, hiába volt kinti. Bent csak a helyén lehet, nem mászkálhat a lakásban. Mi is olyanok vagyunk, akinek van kinti és benti ruhája, mert zavar, ha homokos ruhával fekszenek a gyerekek az ágyra, a kutya meg pláne zavarna. Most azért nem engedem be, mert a kutya szedi a nextguard-ot, így neki semmi baja nem lesz, de a nagy szőrben hazahozhatja a kullancsokat, és nem szeretném, hogy a házban szétszórja őket. Nemrég volt ivartalanítva, úgy készültem, hogy bent lesz, de nem bírta sokáig, már megvannak a kinti szokásai.


Szerintem nem kell azért senkit bántani, mert kint van a kutyája, ha a törődést megkapja.

2020. máj. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
100%
Fiatal kölyköt nem, ha nem engeditek be a házba is. Egy már felnőtt, nyugis jellemű, télálló bundájú keveréket keress.
2020. máj. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
30%

Szerintem engedd el ezt a kérdést, és próbálj meg máshonnan szerezni. Nekem sem adtak ki kertbe, pedig nem palotapincsit nézegettem. Az összes kutyánk kinti volt, semmi bajuk nem volt, jól nevelt, foglalkoztatott kutyák voltak. Napi minimum másfél-2 órát sétáltunk és nem egy hangyaf@asznyi kutyafuttatóban, hanem erdős részen, vízparton, nagy területen.

De nincs ezzel gond, a menhely azt csinál, amit akar, joga van olyannak kiadni a kutyákat, amilyen jelentkezőket ő elképzel, csak aztán ne posztoljon folyton szívszaggató képeket, hogy Fifike már fél éve bent van, de még mindig nem választotta senki, tényleg ennyit ér a kis élete? Mert nem erről van szó, jönne gazdi, csak a menhely utasítja el...

A gyerek bizonyos kutyáknál tényleg akadály lehet. Nekünk is az egyik utcán talált kutyánk nem igazán szereti a gyerekeket. Szóval van ilyen, de akkor nem tudom, hogy miért fájna nekik ezt megírni, miközben ti energiát fektettek bele a keresésbe, örökbefogadásba.

Biztos találtok máshonnan: ahogy írták, vannak csoportok facebookon, ahol magánszemélyek tesznek fel talált kutyákat. Vagy Pesttől messzebb levő gyepmesteri telepeknél is próbálkozhattok.

Persze, ez lutri, mert ki tudja min ment keresztül az adott kutya, milyen betegsége van, vagy esetleg agresszív, mert verték. Ha nem akarsz lutrit, akkor tenyésztő.


"Hát azért "a kertben mindig van munka" nem egyenlő azzal, hogy foglalkoznak azzal a kutyával. Az, hogy mellette kapál a gazdája, tök jó, mert nézheti, de ettől még nem vele foglalkoznak."

Mert az viszont foglalkozásnak számít, ha a lakásban a kanapéról nézi a gazdi mellől nézi a tv-t egész este... :)) Ja bocs, leviszik reggel és este fél órára futkározni és pisiltetni.

2020. jún. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 A kérdező kommentje:

Köszönöm harmincötös!


Én sem értem mi a különbség aközött, hogy a gazdi 4-8 órát kint van a kutyával, meg aközött, hogy bent van. Egyik sem aktív foglalkozás a 2 óra séta és 1-2 óra játék-tanítás mellett.


Csak sok szobakutyás erre fogja, hogy kell a gazdi közelsége. Persze oké, de mi a különbség, hogy kint vagy bent vagyunk passzívan a kutyával?


A sok lakáslakó lehet nem tudja, mennyi mindent lehet/kell csinálni egy kertben, ez a család csak alvásra használja a házat kb... Nem kuksolnak bent a tv előtt.


De már nem él a kérdés, az anyukát annyira elkedvtelenítette a folyamatos visszautasítás, hogy egy jó pár évre feladta. Volt olyan, hogy már úton voltak a kiskutyáért, akkor hívták, ja bocs nem. Két kisgyerekkel a háta mögött fordulhatott vissza... Meg egy idősebb állatot is befogadtak volna, de egy nap után, írtak vissza, hogy ja bocsi már másik gazdinál van. (Azt is azért, mert ő kérdezett rá, hogy na mi van)


Azt mondta, hogy ha majd nagyobbak lesznek a gyerekek, akkor ő majd magának tenyésztőtől (nem szapi!!) vesz egy olyan fajtájú kutyát, amilyen mindig is az álma volt.


Habár csak félig személyes az eset, de nekem is elment a kedvem a menhelyekről.


Ha majd lehet még egy kutyám, akkor tuti mentett lesz, de nem nézegetek menhelyeket, a fajta csoportban sokszor látni elárvult idős kutyákat, majd inkább rajtuk és a civil gazdáikon segítek ezzel, de egy ilyen álszent szervezetet, mint a menhelyek legtöbbje nem fogok támogatni. Sajnálom az ottani kutyákat, de a menhely tehet a sorsukról. Pénzéhes banda.

2020. jún. 3. 17:31
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!