Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti adnátok egy ilyen jelentkez...

Ti adnátok egy ilyen jelentkezőnek kiskutyát vagy nem? Miért nem?

Figyelt kérdés

- közepes testű kiskutyát szeretnék örökbefogadni

- 2 6 éves kislány mellé

- világéletemben voltak már kutyáim, a lányaim sétáltattak és játszottak nagytestű kutyával

- nagy kert

- minden hétvégén turázunk

- minden napot szinte az udvaron töltünk, télen is!

- saját helyet tudnánk neki biztosítani, de amúgy mindig szabadon lenne

- Sétálni később futni is eljárnánk


Már kb a 10. kiskutyával utasítják vissza, teljesen el van keseredve, én pedig még jobban megutáltam a menhelyeket.



2020. máj. 5. 17:01
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
26%

En is vegul vettem,mert menhelyen cicoztak velem,pedig a futas a hovbim meg igazi nyerskajat kap. Meg nem akartam ivartalanitort kant. Havi 70 ezret koltok a kajajara.

Tanitom ,tapasztalt vagyok,tudok vigyazni ra.

Nem vagyok szaporito,van rengeteg munkam.


Csaladtagomnak sinterrol hoztuk a pitbulljat. Honapokig neztuk. Egeszseges ,szep testaranyu fiatal kutyat akartunk,aki jarszik orommel es birkozik az amstaffommal. Fel evig rohangasztunk menhelyrol menhelyre.

2020. máj. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 A kérdező kommentje:

5-6 óra szobrozásról annyit, hogy a kertben nálunk mindig van munka, és nem csak óvodás korban vannak gyerekek az udvaron.


A kutyával meg nem lenne többet foglalkozva ha bejöhetne, a házban nem lehet vele foglalkozni.


Egy kutyának azt is meg kell tanulnia, hogy nem mindig csak vele van foglalkozva, mindkét fél igényli néha a távolságot.


Nem a gyerekeknek lesz a kutya! Hanem a családnak, ergo a szülők az első számú gazdik, akik nem növik ki a kutyát.


Én nem az anyuka vagyok, neked van saját kutyám, kinti tartással mert nem bír a házban lenni (nagytestű, nagybundájú), és amikor kint vagyok vele és tanultunk, mozogtunk, dögönyöztünk akkor vagy mellettem fekszik, vagy odébbáll.


Köszönök minden választ, kicsit felháborító, hogy a menhely szerint jobb a kennel, mint az udvar, mert azon nincs parketta és padlófűtés...

2020. máj. 5. 19:29
 23/36 anonim ***** válasza:
86%
Hát azért "a kertben mindig van munka" nem egyenlő azzal, hogy foglalkoznak azzal a kutyával. Az, hogy mellette kapál a gazdája, tök jó, mert nézheti, de ettől még nem vele foglalkoznak.
2020. máj. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
90%

Kennel sem fog kutyát adni, ha napközben is ki lesz tiltva a házból. Ezzel mindenképpen meg kell barátkoznotok. A kinti tartást úgy szokták érteni, hogy este kint alszik a kutya, de napközben bemehet a lakásba, viszont ekkor a fajta nem mindegy, mert nem mindegyik szőrzete bírja a téli hideget.


"a házban nem lehet vele foglalkozni"

A ház ingerszegény környezet, ami előnyös tanításnál, tehát a fenti kijelentést én átgondolnám, ha komolyabb szinten is szeretnétek vele foglalkozni. Bár az újabb válaszok után erre egyre kevesebb esélyt látok, számomra inkább egy ölebként tartott kutya képe körvonalazódik.

2020. máj. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 A kérdező kommentje:

Öleb?


A kerti munkát sem úgy értettem. Hanem ez a család tényleg rengeteget van kint. Nem csak friss levegőt szívni mennek ki egy fél órát.

De amúgy, miben másabb, hogy nézi ahogy kapál, mint az, hogy nézi ahogy dolgozik a laptopnál?


Miért olyan nehéz elhinni, hogy az is ugyanúgy foglalkozik a kutyájával 5-6 órát, mint aki bent is tartja? Hol itt a logika?


Miért lenne öleb, ha vinnék mindem hétvégén túrázni, hétköznap sétálni, és futni. Labdáznának vele és tanítanák? Nyilván nem munkakutya, hanem családi kutya lenne.


Az öleb kategória inkább az a palota pincsi, aki habár nincs kiverve a kertbe, de a házban bent van, akárhová felmehet, mert nincs nevelve, nem tud semmit, és akkor van vele foglalkozva, amikor valaki elunja magát... De ez szerintetek jobb, mert bent van legalább...

2020. máj. 5. 20:21
 26/36 A kérdező kommentje:

Jah és a ház pont annyira ingerszegény, mint a kert.


Érdekes, az én kinti kutyám minden trükköt meg tudott eddig tanulni, és nem csak a kertben, az ingerszegény környezetben hajtsa őket végre, hanem bárhol.

2020. máj. 5. 20:24
 27/36 anonim ***** válasza:
Milyen kutyáról van szó?
2020. máj. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 A kérdező kommentje:

Hogy melyik kutya?

Az enyém, vagy amilyet a család akar?

Nekik bármilyen jó lenne, a max közepes testűig.

2020. máj. 5. 20:52
 29/36 anonim ***** válasza:
93%

Én csak arra reagáltam, ami eddig kiderült a válaszokból. :) Pl. labdázás, tanítás szó most először hangzott el és egyébként ez pozitív, mert több mindent elmond, mint az, hogy "családi kutyát szeretnénk és jó helye lesz nálunk, mert sokan vagyunk kint".


Ami viszont még mindig probléma, hogy a lakás valami miatt tabu.


Ha nem akartok vele bent foglalkozni, akkor nem muszáj, csak egy lehetőség. Az egész lakásból kitiltás olyasmit sugall, hogy a kutyát a rossz értelemben vett "állatnak" tartjátok, mint egy koszos valamit, amit távol kell tartani a helyiségektől.


Egy tenyésztő hogyan adjon oda nyugodt szívvel egy kölyökkutyát tudván, hogy az elvitel napján már ki lesz dobva estére az udvarra és még utána sem mehet be a lakásba az "alom" többi tagjához?


Nézzétek a kutya szemszögéből ezeket a dolgokat. Pl. az ingerszegény környezet kérdéséről is sokat elárul, hogy szerinted a kert, az udvar és a lakás ugyanolyan ingerszegények, pedig a kutya szemszögéből inkább úgy nézne ki, hogy utca >>>>> kert >> udvar > lakás.

2020. máj. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 A kérdező kommentje:

Nem tenyésztőtől szeretnének, hanem megfelelne egy akármilyen kis keverék is. Nem fajta kell, hanem kutya.


A családi kutya szerintem pedig bőven kimeríti, amiket leírtam, hogy tanítás, labdázás, játszás, séták, túrázás stb. Ez alap, nem?


A ház tabu marad. Most mi a baj ezzel, ahol az udvari ruhát is váltogatják? A kutya állat, és nem lesz azért szanaszét szárítva a bőre a sok fürdetéssel, hogy bejöhessen. Én továbbra is fenntartom a véleményem, hogy nem kéne alapkövetelménynek lennie a bejárásnak.


Csak ennyi a bajom, hogy miért sír és könyörög adományokért a menhely, ha a saját dolgukat nehezítik, az ember kedvét meg elveszik ettől az egésztől.

2020. máj. 5. 23:02
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!