Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyafajta mennyibe...

Melyik kutyafajta mennyibe kerül? (Természetesen jó kennelből és hobby célra)

Figyelt kérdés
Kiskutya vásárlás előtt állok, de még nagyon előtte... 4 fajta van, ami nagyon megfogott. Természetesen fogok beszélni tenyésztőkkel, de tudom, hogy ők nem szeretnek az árról beszélni csak, akkor amikor már biztos a vásárlás. Tehát a 4fajta a Border collie, Aussie, Cavalier és Golden retriever. Tudom, hogy százezres nagyságrend egy jó vérvonalú kutya, de mégis mennyi? 200, 300 vagy mégtöbb? És melyik a legdrágább? Nyílván nem az ár fog dönteni, de szeretnék tisztába lenni az árral a végleges elhatározás elött.

2021. máj. 5. 17:23
 1/7 anonim ***** válasza:
88%

Border: 150-200

Aussie: 250-300

Golden: 200-250

A Cavaliert nem tudom.

Ez egy átlag párosítás hobbi célra. Persze én sem tudom pontosan de kb ennyi. Nagyban függ a szülőktől is hogy milyen eredményei vannak.

2021. máj. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A cavalierről és a goldenről fogalmam sincs, viszont a border és az aussie simán felmehet 200-300.000-ig. Sőt, a legtöbb kennel 200.000 körül van. Ha ritkább színváltozat, akkor akár duplázódhat is, sokkal többet elkérhetnek érte. Viszont ha olyan kutyát veszel aki "hibás", ami mondjuk annyit jelent hogy máshogy áll a foga vagy nem olyan az állása (szóval olyan dolgok amik az egészségét és a mindennapi életét nem befolyásolják, de egy kiállításon hibát jelentenek), akkor őt olcsóbban odaadják.
2021. máj. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Goldenről tudok nyilatkozni, egy ismerősöm hobby célra 450ért vett egy szukát. Biztosan van különbség kennelek között is, illetve a párosítás különlegessége (import, külföldi, kiemelkedő eredmények stb.) is sokat nyom a latban. Ezt pontosan magától a tenyésztőtől tudod megkérdezni.

Ha írsz egy kis bemutatkozást, és látja rajtad, hogy normális érdeklődő vagy, szerintem az árat is elárulja (legalábbis szerintem ez lenne a normális, persze biztos van olyan is akinek valamiért ez teljesen tabu, őket sosem értettem...) Hiszen nem szégyen, pénzből élünk, tudnod kell, hogy kb mire számíts. Ha 250ed van rá max, de ő 450ért adja, akkor vagy nem raboljátok tovább egymás idejét, vagy ha úgy döntesz később, ha gyűjtöttél még visszatérhetsz hozzá.

2021. máj. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nemrég border collie után érdeklődtem néhány kennel-nél, 300 ezer alatt nem volt kutya (hobbi célra).
2021. máj. 10. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom goldenek 300-tól kezdődnek, de lassacskán inkább nagyrészt 400+ az áruk
2021. máj. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
0%
Cavalier atlagosan 60-80 ezer ft korul van. Szuleim tenyesztok
2021. aug. 5. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
#6, szaporítók maximum. Nincs olyan tenyésztő, aki 100.000 ft alatt bizonyítottan fajtatiszta, tehát törzskönyves, szűrt kutyát elad, mert nem éri meg neki. 60.000-ből biztos hogy nem tenyésztők. Ennyiért annak éri meg kutyát eladni, aki csak hobbiból összerak két random kutyát és rávág egy összeget. Egy tenyésztő megtervezi a párt, az időpontot, szűri a kutyáit, és legalább 2 hónapos korukig nála vannak a kölykök de van hogy tovább is, tehát nem éri meg neki 60.000-ért. Ezért adják legalább duplaennyiért a tenyésztők a kutyáikat. Attól hogy valaki gyártatja a kiskutyákat, nem lesz tenyésztő.
2021. aug. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!