Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egyetemistaként melyik kutyafa...

Egyetemistaként melyik kutyafajta a legjobb választás?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, még nem volt saját kutyusom.

9 éves voltam, mikor lett egy családi golden retrieverünk, ő 3 éve pusztult el sajnos. Tudom, hogy nagy felelősség egy kutya, de szeretnék egy sajátot már nagyon.

A következő fajták tetszenek, de ha bárki tud hasonlót ajánlani, ami kevésbé ismert, népszerű, annak is örülök!

Bichon frisé, pomerániai törpespicc, máltai selyemkutya, coton de tulear.


Mindenképpen kisebb kutyát szeretnék, ha úgy tetszik, "ölebet".


2022. márc. 5. 18:47
1 2 3 4
 11/35 A kérdező kommentje:

Rágcsálót nem szeretnék. Ahogyan halat, hüllőt, madarat sem.

Otthon, a családi házunkban pedig van három cicánk. Szeretem őket nagyon, de inkább ide egy kutyára vágynék.

2022. márc. 5. 19:49
 12/35 anonim ***** válasza:
50%

Csivava, mopsz, havanese, bolognese, yorkshire terrier.


A pomerániai drága és kényes fajta. 500 ezernél olcsóbban nem igen találsz fajtatisztát.


Hosszabb vagy rövidebb szőrű kutyát szeretnél?

2022. márc. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 A kérdező kommentje:

Nem baj az ára, igazából az az utolsó, mint szempont.


Hosszabb szőrű felé hajlok inkább.

2022. márc. 5. 20:10
 14/35 anonim ***** válasza:
0%
Akkor mopsz:)
2022. márc. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
17%
Esetleg nyitott lennél egy menhelyi kutyára is? Előnyük,hogy nagyon hálásak lennének, ragaszkodóak, elfogadóbbak, és hát ott vannak már felnőttek is, egy kölyköt egyedül hagyni nem olyan jó.
2022. márc. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
0%
pl: [link]
2022. márc. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
84%
Ha hosszabb szőrűt szeretnél, akkor tibeti spániel, cavalier king charles spániel, shih-tzu, bichonok, hosszúszőrű csivava, amiket ajánlanék.
2022. márc. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
73%
#12 a yorki nem tipikus öleb, kegyetlenül aktív fajta. Ha nem rohangálok, labdázok vele a kertben napi 2 órát és/vagy sétálok vele 1-et, akkor nem lehet bírni vele. Otthonról dolgozok és napközben is folyton nyaggat, hogy játsszak vele, nehezen érti meg, hogy nem lehet :D Egyetem mellett, mikor otthon tanulnál, szerintem nagyon idegesítene, hogy folyton figyelmet szeretne. Főleg, amíg kölyök. Inkább egy nyugisabb fajtát válassz (pl. máltai selyem, havanese), a terrierek mind hiperaktívak.
2022. márc. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
10%
Hol élsz jelenleg? Egyáltalán tarthatsz ott kutyát?
2022. márc. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
25%

#18


Én csak lustább yorkikat ismerek :D napi 1 óránál egyikkel sem sétálnak többet

2022. márc. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!