Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egyetemistaként melyik kutyafa...

Egyetemistaként melyik kutyafajta a legjobb választás?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, még nem volt saját kutyusom.

9 éves voltam, mikor lett egy családi golden retrieverünk, ő 3 éve pusztult el sajnos. Tudom, hogy nagy felelősség egy kutya, de szeretnék egy sajátot már nagyon.

A következő fajták tetszenek, de ha bárki tud hasonlót ajánlani, ami kevésbé ismert, népszerű, annak is örülök!

Bichon frisé, pomerániai törpespicc, máltai selyemkutya, coton de tulear.


Mindenképpen kisebb kutyát szeretnék, ha úgy tetszik, "ölebet".


2022. márc. 5. 18:47
1 2 3 4
 21/35 A kérdező kommentje:

Lakásban élek, de van egy nagyobb erkély (nyilván nem ott tervezem lemozgatni majd a kutyát). Enyém a lakás, szóval igazából 2 huskyt is tarthatnék, ha akarnék.

2-3 hetente pedig hazajárok a szüleimhez 3-4 napokra. Olyankor jön majd velem a kutyus.


Mindenképpen tenyésztőtől szeretném venni, és kölyök kutyát szeretnék.

2022. márc. 5. 21:33
 22/35 anonim ***** válasza:
17%
Hogy? Busszal?
2022. márc. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 A kérdező kommentje:
Autóval.
2022. márc. 5. 21:39
 24/35 anonim ***** válasza:
22%

Én azért ismerek olyan yorkit, aki kétszer állt sorba energiáért, és ellopja akár egy border collie labdáját is, mert gyorsabban odaér. Kicsik, cukik, de ha a kérdező nem akar aktív kutyát, inkább ne kockáztasson velük.


Kérdező, fontos, hogy fajtatiszta legyen, vagy mentett is jó? Esetleg fajtamentéseknél is meg lehetne nézni. Egy felnőtt kutya már kialakult jellemmel rendelkezik, nyugodtabb, mint egy kölyök, ha idinél van, lehet, hogy már szobatiszta. Én munka mellett fogadtam örökbe felnőtt kutyát, ő már szobatiszta volt.

2022. márc. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 A kérdező kommentje:
Mindenképpen kölyköt szeretnék. Szerintem kevés édesebb van egy kölyök cicánál, vagy kutyánál. Nem szeretném kihagyni azt az időszakot, hiába nehezebb, mintha felnőttként kerülne hozzám. Az első (és egyetlen) gazdája szeretnék lenni.
2022. márc. 5. 21:45
 26/35 anonim ***** válasza:
33%
Az igen!22 éves vagy,saját lakás,kocsi ,nem számít a kutya ára.Egyetem finanszírozasa....🤔Jól kereshetnek a szüleid!
2022. márc. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
96%
Ha ragaszkodsz a tenyésztőhöz, a válaszom második fele nem fontos, de nagyon nézd meg, honnan hozod, és számíts arra is, hogy várólista van.
2022. márc. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 A kérdező kommentje:

Igen, elég szerencsés helyzetben vagyok.


Várólistára számítok minden fajtánál, csak könnyebb lenne úgy tenyésztőt találni, ha biztos lennék már a fajtában 100%-ra. Mert így nagyon érdeklődni sem akarok sehol...

2022. márc. 5. 22:21
 29/35 anonim ***** válasza:
12%

Szerintem pomerániai törpespicc.


Hosszuszoru, joooo draga, lehet vele villogni, egyaltalan nem aktiv. Igazabol pont az ilyen divatkutyásoknak találták ki, akiknek kell egy élőlény plüss helyett, amit mutogathatnak. Hajrá!

2022. márc. 6. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
63%
Azért pomival szoktak agilityzni is.
2022. márc. 6. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!