Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért baj, ha valaki ragaszkod...

Miért baj, ha valaki ragaszkodik egy bizonyos színhez a fajtán belül? (Kölyök vásárlás)

Figyelt kérdés

Hogy fajtát is írjak, mopszról van szó. Nem szeretnék semmiképp feketét. Az olyan bézs színű mopszok tetszenek, akiknek kimondottan "kormos" a fejük, fülük és sötét sáv van a hátukon. Mopszos csoportokban többször láttam egészen világos színű kutyákat, volt amelyiknek a füle is bézs és bevallom, nem tetszenek. Tudom, külsőség, de 12-15 évig fogom nézni, nem kevés pénzért. Egyik ismerősöm szerint egy tenyésztő nem fog így kutyát adni, meg amúgy is milyen hozzáállás ez.


Valóban ekkora gond, ha fix elképzelésem vannak (fent említett színben kan kiskutya) egy fajtatiszta kutyánál?



2022. márc. 20. 21:33
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
93%
Egyeltalán nem baj legalább van már elképzelése nem úgy mint sok más embernek aki kicsapja a kertbe a kistestű kutyáját.
2022. márc. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 Metionin ***** válasza:
94%
Mert baj? A te állatod lesz, ha megválaszthatod a színét, miért ne? Én pl. fekete kutyát/macskát szeretnék, mert nekem az tetszik legjobban. Akinek nem tetszik, az nyugodtan vegyen/fogadjon örökbe más színűt, én attól még feketét fogok és annyi. Ja és de, fog a tenyésztő adni, én nemrég kérdeztem rá egy bizonyos fajta macskánál, hogy milyen gyakran van fekete kölyök, mert azt szeretnék. Tök normálisan válaszolt, hiszen a színek sokszor a tenyésztőnek is fontosak. Szerintem kutyáknál sem gond.
2022. márc. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
90%

Amelyik tenyésztő emiatt beszólna,elküldeném melegebb éghajlatra. Azonnal.

Ők vannak a vevőkért,és nem mi értük.

2022. márc. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
32%

Nem, a tenyésztő nem a vevőkért van! A tenyésztő a fajtáért van! Ez nem szolgáltatás és nem az Árkád, hogy majd a táskához és cipőhöz legjobban passzoló kiskutyát veszi meg a kis plázacica!


Ha egy kutya kifejezetten ígéretes, azt jó esélyjel nem fogják pl. hobbi célra eladni! Hiába illik színben legjobban a vásárló legújabb hajszínéhez vagy műkörméhez! Ha egy jövőbeli gazda nem épp a legélesebb kés a fiókban, annak nem fognak egy láthatóan keményebb kutyát adni, amelyik tudatosabb, tapasztaltabb gazdát igényelne! Hiába pont olyan szép bézs színű a kiskutya, mint az új kocsi kárpitja.


És kedves utolsó, csak felvilágosítalak, hogy egy normális tenyésztőnél sokszoros túljelentkezés van a kölykökre. Sok tenyésztő nagyon komolyan szelektálja a gazdákat, hogy a tőle származó kutyák biztosan a lehető legjobb helyre kerüljenek!

2022. márc. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
91%
Egyáltalán nem vaj, hogy válogatsz. Nekem pl labradorból a barna nem tetszik
2022. márc. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
18%

4 #...... Mert Istent játszanak.


(és foggal körömmel védik a horribilis pénzeket amiket kaszálnak.)

2022. márc. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
92%
Kérdező, TERMÉSZETESEN szíved joga, hogy olyan kutyát "igényelj" a tenyésztőtől amilyet te szeretnél.
2022. márc. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
83%

Utolsó, ezt fejtsd ki. Hogy is játszanak istent a normális tenyésztők? Milyen horribilis pénzekről is van szó?


Nem azok a szapik, akik évi 2 almot hoznak le egy szukától, amíg totál le nem gyengül. Nem azok a szapik, akik csak a divatos színre mennek rá és arra, hogy minél kisebbek legyenek a kölykök, mert annál keresettebbek.

2022. márc. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
41%

#8 tegnap itt volt egy idevágó kérdés, amelyben arról volt szó hogy a tenyésztő azt írta elő a majdani gazdának, hogy milyen kezdőbetűs legyen a kutya neve.


Most ez a szín dolog.


Kicsit mintha elszaladt volna a ló.......

2022. márc. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%

Ha a kerdezo hobbi kutyat szeretne az adott szinben, de a tenyesztonek meg pont nem hobbi kutyaja van elado, akkor egyszeruen nem egymast keresik es kesz. Nyilvan nem fogja neki ugy eladni, ha teljesen masok az elkepzelesek, de es akkor mi van? Majd akkor a kovetkezo alom vagy egy masik tenyeszto lesz a nyertes.

Semmi baj nincs azzal, ha valaki szin alapjan (is) valaszt addig a pontig, amig tisztaban van a kutya jellemevel is.

2022. márc. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!