Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért baj, ha valaki ragaszkod...

Miért baj, ha valaki ragaszkodik egy bizonyos színhez a fajtán belül? (Kölyök vásárlás)

Figyelt kérdés

Hogy fajtát is írjak, mopszról van szó. Nem szeretnék semmiképp feketét. Az olyan bézs színű mopszok tetszenek, akiknek kimondottan "kormos" a fejük, fülük és sötét sáv van a hátukon. Mopszos csoportokban többször láttam egészen világos színű kutyákat, volt amelyiknek a füle is bézs és bevallom, nem tetszenek. Tudom, külsőség, de 12-15 évig fogom nézni, nem kevés pénzért. Egyik ismerősöm szerint egy tenyésztő nem fog így kutyát adni, meg amúgy is milyen hozzáállás ez.


Valóban ekkora gond, ha fix elképzelésem vannak (fent említett színben kan kiskutya) egy fajtatiszta kutyánál?



2022. márc. 20. 21:33
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
82%
18#20 Elfajult szellemi működés amely a normálistól erősen eltér amennyiben : "Felölem akár kopasz is lehetne a kutyàm, vagy hupilila, amíg ùgy dolgozik a pàlyàn, hogy sírok a gyönyörtöl. :)" 😱
2022. márc. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
11%
Eeeertem, tehàt, ha csak annyi szàmít, hogy Fifi haja csecse, akkor az okè. De ha az számít, hogy Fifi idegrendszerileg stabil, driveos, egèszsèges, az nem oké. Mesèlj mèg! 😱😂😂😂😂😂
2022. márc. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
89%

Én CSAK vörös huskyt akartam abból sem volt mindegy nekem,hogy melyik árnyalat.Az a jó erős vörös kellett volna nekem,kék szemmel vagy felemás szemmel.

Ilyet nem kaptam több mint egy évig egyik tenyésztőnél sem.Úgyhogy több mint egy évig nem lett kutyám.És,hogy még nehezebb legyen a kör szűkítése még az is fontos volt nekem,hogy szuka legyen,kant nem akartam.


Konkrét elképzelésem volt a fajtát illetően mindenben.Mozgásigény,jellem,nem és kinézet is.Ezért kötöttem az ebet a karóhoz és csak azt fogadtam el amelyik olyan volt amilyennek én szerettem volna.

A végére csak született pont egy amelyik megfelelt nekem és azóta sem bántam meg,hogy nem vettem meg bármelyik másikat csak hogy hamarabb legyen kutyám.Kivártam azt amelyikkel szívesen eltöltök több mint 10 évet..

És,ha már kifizettem érte majdnem 2000 eurót tényleg olyan is legyen amilyen nekem is tetszik nem csak ha nincs ló jó a szamár is alapon került hozzám.

2022. márc. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
85%
23# Így is kell 👍🙂
2022. márc. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
79%

23

És végül kék vagy felemás szemű lett?

2022. márc. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
71%
Ha százezreket hagyok ott nála egy kutyáért, ez a minimum. Amúgy én se vennék ennyiért olyan kutyát, amelyik küllemre nem tetszik, csak mert "az maradt", hanem várnék a következő alomra/mennék más tenyésztőhöz. Ha meg ezért beszól, hogy neked nem a bézs, hanem a kormos tetszik, akkor állj tovább a kövi tenyészethez, ő meg kenje a hajára a kutyáit...
2022. márc. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 Huncut Húgi ***** válasza:
80%
Szia! :-) Szerintem egyáltalán nem probléma, hogy ragaszkodsz egy adott színhez. A tenyésztő (My Little Giant), akitől a mopszunkat egy éve elhoztuk, direkt megkérdezte, mi az elképzelésünk, milyen nemű és küllemű kutyust szeretnénk, milyen célból. Hosszan beszélt nekünk a fajtáról, a gondozásáról, tulajdonságairól, mi is bemutatkoztunk, hogy mégis hova kerül a kiskutya. A mai napig kapcsolatban vagyunk, bármi probléma felmerül, örömmel segít, válaszol a kérdéseinkre. Nekünk csak annyi kikötésünk volt, hogy kislány legyen és hobby kutya, nem járunk vele kiállításra, versenyekre, a szín mindegy volt. Végül fekete kutyusunk lett, bevallom, a lelkem mélyén feketét szerettem volna, mert különlegesnek tartom őket és imádom a fekete állatokat <3 Ha jó helyről származik a kutyus és odafigyelsz a táplálására, gondozására, a mozgásra, akkor nem lesz életképtelen, beteges, röfögős, nem dől ki 10 perc séta után, stb, már nagyon unalmas, hogy folyton beírja vki ezeket, ha felkerül egy mopszos/bulldogos kérdés. Sok sikert majd a kis mopihoz, legyen benne rengeteg örömöd majd :) <3
2022. márc. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim válasza:
Egyáltalán nem baj. Én nem mopszot szeretnék, de én vagy aranybarna, vagy csokibarna kutyát szeretnék majd. Nyilván nem bajha más színű, de ezek tetszenek a legjobban. Semmi baj nincs vele ha van preferenciád vagy tetszik egy bizonyos szín.
márc. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!