Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért baj, ha valaki ragaszkod...

Miért baj, ha valaki ragaszkodik egy bizonyos színhez a fajtán belül? (Kölyök vásárlás)

Figyelt kérdés

Hogy fajtát is írjak, mopszról van szó. Nem szeretnék semmiképp feketét. Az olyan bézs színű mopszok tetszenek, akiknek kimondottan "kormos" a fejük, fülük és sötét sáv van a hátukon. Mopszos csoportokban többször láttam egészen világos színű kutyákat, volt amelyiknek a füle is bézs és bevallom, nem tetszenek. Tudom, külsőség, de 12-15 évig fogom nézni, nem kevés pénzért. Egyik ismerősöm szerint egy tenyésztő nem fog így kutyát adni, meg amúgy is milyen hozzáállás ez.


Valóban ekkora gond, ha fix elképzelésem vannak (fent említett színben kan kiskutya) egy fajtatiszta kutyánál?



2022. márc. 20. 21:33
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
11%

Érvek nincsenek. Mily meglepő...

A szín még mindig sokadlagos. A kutya személyisége, tulajdonsága az elsődleges. Még mindig - ha egy kutya személyiségben nem passzol a leendő gazdához, hiába passzol a hajszínéhez, attól még felelőtlenség neki adni! Vagy ha a kérdezőnek tetsző bézs kiskutya pl. már az első választóé, akkor hiába rinyál, nem fogja megkapni.

2022. márc. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem tenyésztők ezen nem akadnak ki, tudják, hogy ez is szempont lehet a leendő gazdiknál. Még ha valami nagyon különleges igényed lenne, lehetne azt mondani, hogy gondold át, de szerintem ez nem az a kategória, bár nem vagyok naprakész a mopszok tenyésztési trendjében.
2022. márc. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
30%

🤭😂🤣😁 8 hetes kiskutya SZEMÉLYISÉGE, hogyan illik a leendő "gazdihoz", bruhaha, wazze, a tenyésztők még erre is képesek hogy a kutyára vagyót analizálják és a bébi kutyákat és ezek alapján "osztják ki a kiskutyákat.


Hát ez vicc.

2022. márc. 20. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
30%
" ha egy kutya személyiségben nem passzol a leendő gazdához"🙄🤣
2022. márc. 20. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
65%
#13, nem vagy kutyás, igaz? Legfeljebb csak amolyan egyszerű Fifi gazdi. Kölyöktesztek? Nem? Nem is hallottál róluk? Ösztönökről? Semmi? 3 naposan nagyon jó képet lehet kapni a kutya ösztönéről, vele született idegrendszeréről. 8 hetesen kb minden látszik egy kölykön, hogy mi várható tőle. Mennyire kemény vagy épp mennyire érzékeny, mennyire hajlamos dominanciára, mekkora benne az agresszió szint, milyen az idegrendszere, milyen az ösztönkészlete stb. Nem? Ez sem? Szerintem ez a téma nem neked van, ha nem értesz hozzá.
2022. márc. 20. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:
Egy kedvtelésből tartott fajtáról van szó, így nem gondolom, hogy jellemben olyan hatalmas eltérés lehetne, ami miatt nem passzolnánk, de tudok várni a megfelelő kölyökre, nem hajt a tatár. Munkakutya, vadászkutya fajtáknál biztosan van ösztönerősebb kutya, akit hobbi kutyásnak nem adnak, ez fair. Mopsznál szerintem nincsenek jellembeli hatalmas eltérések.
2022. márc. 20. 23:06
 17/28 anonim ***** válasza:
77%

Megint kezd elszabadulni ez a tenyésztős dolog.


Aki nem küllemet is figyelembe véve választ kutyát, az elmegy a gyepire, és azt mondja a portán, hogy hozzák ki az első örökbefogadhatót. Van ilyen? Nem hiszem, hogy túl sokan lennének.


Menhelyen már ott is azt lesi az ember, hogy melyik kutya ragadja meg. Mert mind aranyos és szánnivaló, mondjuk 70%-uk kompatibilis a leendő gazdával és életkörülményeivel, életvitelével, a 70%-ból mondjuk 55% kiesik, mert az öb NAGYTESTŰT szeretne (hoppá máris megjelent a küllem alapján egy szűrő), akkor a maradék 15%-ból még mindig az alapján választ az ember, hogy kinézetre mégis melyiket találja a legszimpatikusabbnak.

Aztán tudom, a folyamat nem így néz ki, de a "nekem mindegy" emberek is, végtére küllem alapján döntenek, mivel nincs lehetőséged minden kutyát megismerni, az általános tájékoztatók, pedig azért nem olyan közlékenyek, éppen hogy tájékoztatnak arról, hogy mennyire domináns/simulékony az állat, másokkal/gyermekkel/más kutyával szemben milyen és mennyire aktív. Na ilyen szempontok alapján kb van 12-16 csoport ahová minden kutyust be lehetne osztani. Van 120 kutya. Akkor még mindig kell valami, ami alapján szortiroz az ember.


A kérdező igénye szerintem teljesen érthető és jogos. Már önmagában az, hogy tenyésztőhöz fordul, hajlandó várni, jelzi, hogy nem a táskájához keresi a kutyát, hanem MAGÁHOZ.


Egy ismeretlen társaságban is az ember a neki szimpatikus emberekkel próbál szóba elegyedni, küllem alapján választ először. Utána persze lehet kiderül, hogy rossz lóra tett, de ugyanígy, ha az alomban egy bézs mopsz van, és a tenyésztő azért odabiggyeszti mellé, hogy hát ő kicsit ilyen/olyan, nem hinném hogy a kérdező csak azért is hazavinné, hanem akkor vár, vagy felkeres mást is.

De ne felejtsük el, hogy a kutyát a gazda neveli, és bár nem ő alakítja ki a kutya teljes személyiségét, mégis nagy hatással van rá.

A szín csupán egy szempont, nem az egyetlen szempont.


Attól nem lesz senki rossz gazdi, hogy az adott fajta színeiből neki csak az egyik tetszik.

2022. márc. 21. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
26%

Az ilyen semmirevaló divatfajtàknàl nyilvàn a szín fog szàmítani, hiszen èrdemben semmire nem jó, így màs alapjàn nem is lehet dönteni.


De ha valaki igazi kutyànak neveznetö kutyàt akar, akkor pont tök mindegy a kinèzet. Ösztönkèszlet, idegrendszer, drive, szemèlyisèg. Felölem akár kopasz is lehetne a kutyàm, vagy hupilila, amíg ùgy dolgozik a pàlyàn, hogy sírok a gyönyörtöl. :)

2022. márc. 21. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
86%
Miért lenne baj? Nekem biewer yorkim van, mert ez a színváltozat tetszik, a standard yorki nem. Na és? Kinek mi köze hozzá, hogy nekem milyen színű kutya tetszik?🤣
2022. márc. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
14%

19: persze, az a degeneràlt, aki az egèszsèges, èletrevaló, kutyakènt funkcionálni kèpes àllatàval sprotol ès dolgozik. Ès nem èrdekli, hogy mennyire csecseszép a hajacskàja. Èrtem.


De az nem degeneràlt, aki egy deformàlt koponyàjú, kiesö szemü, 10 perc sèta utàn összeesö genetikai hulladèkot akar venni (mopsz), ès a legfontosabb, hogy milyen szinü a füle. Ahhhhha, màr minden vilàgos.


Ha ezt kelenti a degeneràlt ès a nem degeneràlt közti különbség, akkor büszkèn leszek degenràlt. 😂😂😂

2022. márc. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!