Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 13 èves kutyusom haldoklik?

13 èves kutyusom haldoklik?

Figyelt kérdés
13 èves a shar pei kutyam, egyaltalan nem hall ès làt màr. Alig bir felallni, egesz nap szinte csak alszik, 4. Napja enni sem akar. A hazaba megy es alszik mozdulatlanul. Tudom hogy ez mar a veg, es hogy igyis rekord idot el meg, de nemjo igy latnom szegenyt. Nem tudom erez e fajdalmat, nem tudom mi lenne a jo dontes. Nem birom megtenni hogy elaltattassam. Nem tudom eldonteni h hagyjam e meghalni “ maga” utemeben vagy keressek fel egy allatorvost :( volt valaki ilyen helyzetben? Jol esne par jo szo
2023. szept. 24. 21:32
1 2 3
 11/22 NTBS ***** válasza:
77%
Állatorvossal beszélnék.
2023. szept. 25. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
75%

13 évig annak a kutyának te voltál a minden, és te képes vagy 4 napja nézni, hogy nem eszik és vegetál? Ez most komoly?


Ennyire legyél már se önző se gyáva.

2023. szept. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
72%
Miért lenne ez a "vég"? Lehet simán csak valami fertőzése, amitől nem eszik, vagy bármilyen gyógyítható betegsége. Attól még, hogy 13 éves, öreg és süket, attól még vidd már el orvoshoz, ha beteg, könyörgöm!!!
2023. szept. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

A nem hall, nem lát és alig mozog problémával amúgy jártatok már orvosnál? Vagy csak csendben nyugtáztátok, hogy 1-2 év alatt rohamosan leépült a kutya? Nekem volt kutyám, akinél 9-10 éves korában kezdődtek izületi gondok, de szimplán az, hogy folyamatosan kapta az izületvédőt kb meg is szüntette ezeket. Sajnos egyszer lett "tesztelve", hogy milyen, ha nem kapja (kolis voltam és apám nem volt képes megjegyezni...), konkrétan nem tudott felállni a kutya, akkor volt talán 11, két hét alatt újra stabilizálódott. 15 évesen altattattam el, egy uh után, ami megerősítette, hogy elkezdtek leállni a szervei és a daganatok nyertek.


Szóval vidd orvoshoz, ahol konkrét vizsgálati eredményeket tudnak neked mutatni és annak fényében altattasd el vagy kezeltesd.

2023. szept. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Egy honapja voltunk orvosnal, es az orvos azt mondta, hogy a shar pei kutyak 9-12 evig elnek, de a 12 ev is ritka fajtan belul. Akkor azt mondta az orvos, hogy oreg es emiatt nem hall es lat mar egyaltalan..illetve emiatt jar nehezen mar . Azt is mondta semmilyen beavatkozas nem fog mar rajta segiteni. Semmilyen szervi baja nincsen. Egesz eleteben premium minosegu hypoallergen tapot evett csak, nagyon odafigyeltem ra, surun jartunk orvoshoz. Most par honap alatt lattam, hogy romlik az allapota, de egyertelmuen a korabol adodik. Hálás vagyok, hogy eddig is velunk van, nem gondoltam, hogy ilyen sokaig elhet egy shar pei. De a “tunetek” egyertelmuen arra utalnak, hogy ez mar a legvegso idoszak neki. Probalom szebbe tenni neki az utolso idoszakot. Es egyenlore nem tudom elaltattatni, mert nagyon nehezen de beletudok meg eroltetni fott etelbol falatokat, es utana olyan halas , nyalogat :(
2023. szept. 26. 18:30
 16/22 anonim ***** válasza:
0%
szörnyű amit a kutyáddal művelsz...
2023. szept. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Te meg egy szornyu ember vagy!
2023. szept. 28. 12:34
 18/22 anonim ***** válasza:
Mindenképp mutasd meg orvosnak. Legalább altassa el vagy valami, így tényleg csak szenved...
2023. szept. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Szia kérdező! Hogy van a kutyád?
jan. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Velunk van még :)) Picit mintha most jobban lenne, hihetetlen szamunkra es az orvos számára is, de eszik, iszik. Volt egy melypont szeptemberben nala, akkor azt hittuk h ez a veg, de probaltam etetgetni folyamatosan, fozok neki olyat amit nagyon szeret es most ugy erzem kicsit vissztert bele az elet .
jan. 8. 23:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!