Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha egy menhely rosszul választ...

Ha egy menhely rosszul választ gazdit a jelöltek közül, miért nem vállalja a felelősséget a rossz döntésért?

Figyelt kérdés
jan. 20. 14:45
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
74%
Részletesebben?
jan. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
79%
Arra gondolsz, amikor az általuk választott gazdi napokon/heteken belül visszaviszi a kutyát? Vagy arra amikor az új gazditól már az első nap meglép a kutya? Vagy arra, amikor az egyik menhely egy elítélt állatkínzónak adott kutyát?
jan. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Több menhelynél is látom, hogy az örökbe adott kutyák megszöknek, vagy hamar visszakerülnek. Aztán az örökbefogadónak esnek neki, de azt sose ismerik be, hogy tévedtek, amikor azt a gazdit kiválasztották.
jan. 20. 14:50
 4/22 A kérdező kommentje:

"az egyik menhely egy elítélt állatkínzónak adott kutyát?"

Erről nem is hallottam, ilyen is volt? Remek...

jan. 20. 14:51
 5/22 anonim ***** válasza:
73%

A menhely csak azok az adatok alapján tud választani, amit a kelentkezö megad. Ha nem minden igaz ezekböl, az nem a menhely hibája, nekik nincs joguk pl a büntetett elöéletet vizsgálni.

Az meg, hogy egy állat emgszökik, nem a menhely hibája, a legtöbbször a befogadó nem úgy viselkedik a kutyával, ahogy annak megfelelne, de ezt elöre senki nem tudhatja.

jan. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
75%

Megis mit csinaljon azokkal, akik igernek fűt-fát, talalkozasnal is eloadjak a szuper gazdit, minden tokeletesnek tunik akar meg kornyezettanulmanynal is (bar nem jellemzo, hogy valoban megnezik hova kerul a kutya), es par honap mulva jon egy nem vart problema, koltozes vagy csak megunjak? Nem tudjak ezt megjosolni sajnos, meg a legalaposabb korultekintest kovetoen sem biztos sajnos az elethosszig tarto gazdasitas. Sokszor orulnek ha van egy erdeklodo bizonyos kutyara, nemhogy meg valogatni is tudjanak koztuk. :(

A leendo gazdaknak kene jobban merlegelni a helyzetuket es elkotelezodni 10-15 evre, de sokan azt se tudjak szerintem mi lesz jovo heten...

jan. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Senki nem lát a jövőbe, és mégsem ez a trend minden menhelyen, van, ahova sokkal ritkábban kerül vissza kutya, ők akkor ezek szerint valamit jobban csinálnak, mint azok, akikről a kérdés szól. Nem hinném, hogy ez csak a szerencsén múlik.
jan. 20. 16:35
 8/22 anonim ***** válasza:
80%

Azért ne felejtsük el,hogy sajnos borzalmas természetű kutyák is vannak a menhelyeken néha. Illetve nem csak a menhelyeken,bárhol. Én befogadtam egy kóbor cicát, és nagyon megnehezedett az életem mert nagyon önfejű.

De nem értem,honnan van statisztikád,hogy hova,kik,mikor mennyi kutyát visznek vissza? Ezt max az ott dolgozok tudják.

jan. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
24%

" van, ahova sokkal ritkábban kerül vissza kutya, ők akkor ezek szerint valamit jobban csinálnak, mint azok, akikről a kérdés szól"


NEM, nem ök csinálnak valamit jobban, hanem egyszerüen jobb a környezet, becsületesebbek, akik elvisznek állatokat, illetve reálisabban mérik fel a helyzetet, meg természetesen a szerencse is belejátszik.

Azt ugyanis senki nem tudja elöre megmondani, egy adott állat hogy fog viselkedni egy adott családban, az elözetes ismerkedés nem túl sokat mond, max. annyit, hogy az állat nem érez kifejezett ellenszenvet az a személlyel szemben, aki kiveszi. Az, hogy a család, a lakáskörülmények, esetleges szomszédok - áthallás, zajok, szagok - mennyire zavarják az állatot, az mindig rizikó.

jan. 20. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
És akkor ilyenkor az a megoldás a menhely részéről, hogy szabadon bele lehet rúgni a befogadóba? Függetlenül attól, hogy volt-e rá jó oka visszavinni a kutyát vagy csak felelőtlen volt?
jan. 20. 18:25
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!