Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A legtöbb kistestű keverékben...

A legtöbb kistestű keverékben van tacskó? Mintha a 80-90%-uk tacskó keverék lenne a menhelyeken

Figyelt kérdés
Nézegettem több menhely oldalát és a kistestű kutyáknál feltűnt hogy mindegyikben többé-kevésbé van tacskó. Nehéz olyat mutatni, amiben nincsen. Ennyire gyakori fajtának számít? Nem nagyon látok ellenben pl csivava, vagy spicc keveréket.
febr. 8. 11:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, brutál gyakoriak és én is kb 80% körülire saccolnám. Népszerű fajta, ezért sok a keveréke is. Pl a közép termetű keverék kutyák nagy része bull típusú, a nagyokban pedig gyakran van német juhász.


Hirtelen most 5 közelebbi ismerősöm jut eszembe, akik kutyásak, ebből 3nak van tacskó keveréke. Ebből az egyik nagyon erősen tacskó, szerintem ő amúgy fajtatiszta is, de ugye törzskönyv hiányában nem tudjuk biztosra. A másik kettőben pedig inkább csak a tipikus tacskós testfelépítés látszik meg, hosszú törzs, rövid lábak.


Egyébként van csivava és spicc mentés is, ha ilyen kutyákat szeretnél menteni:)

febr. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
49%

1 es

Akàr privàtban de elmondanàd nekem nagyvonalakban hogy mi a lènyege a kimondottan egy bizonyos fajta kutya mentèsènek…?ènis mentegetek mentettem kutyàkat amiben a kutya a lènyeg ès valahogy jemtudom hovà tenni mikor olyat làtok hogy

Nèmetjuhàsz mentès vagy xy mentès…

Kb olyan mintha külföldön szenvednèk balesetet aztàn a mentôs ràm sem nèz mert “nemvagyok a fajtàja”….

febr. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Igazából fogalmam sincs, nem vagyok benne nagyon az állatmentéses dolgokban, csak tudom hogy vannak ilyenek. Jogos a kritikád szerintem, állatmentői szempontból tényleg visszás. Annyi előnyét látom, hogy leendő gazdi szempontjából könnyebben, hamarabb találhatsz olyan típusú kutyát, amit szeretnél, mert nem 100 féle közül kell válogatni, hanem egyben vannak hasonló kutyák.
febr. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A fajtamentes az azonos vagy hasonlo fajtaju kutyakra specializalodott allatmentot jelenti. A megunt, vagy eleve a korulmenyekhez kepest rosszul valasztott 'divatkutyakat' probaljak olyan helyre orokbe adni, ahol azokat megfeleloen tudjak tartani. Mivel eleg sok az ostoba, 'jajjjdecukiiiiiii'-elven kutyat valaszto ugynevezett gazda, nem veletlenul vannak tele a menhelyek a neveles es oktatas hijan kezelhetetlenne valt kutyakkal es ezek elkoborolt, kidobott egyedeinek utodaival, keverekeikkel. A tacsko es a tobbi torpenovesu mostanaban hatalmas divat, altalaban lakasban tartjak, es hat oktatas-munka-neveles nelkul hamar az agyara mennek a csaladnak meg a szomszedoknak is, ugyhogy kutyuska megy az erdobe, ut melle, stb.
febr. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
2-es: mert vannak emberek, akiknek szívügyük 1-1 fajta, ennek a mentésére szeretnének pénzt, időt szánni. A fajtamenteseknel gyakorabban vannak gazdisodasok is.
febr. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
2-es: Miért ne lehetne valakinek szívügy mondjuk egy csivava vagy egy vizsla a szívügye? Esetleg neki is ilyen fajta kutyája van, ismeri a fajtát.
febr. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Erre nagyon egyszerű a magyarázat. Vidéki viszonylatban a kistermetű, rövidebb lábú kutyák férnek át a kerítés alatt, amikor az ivarzási időszakban a természet szólítja őket.
febr. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
18%

2vagyok

Valamilyen szinte eggyetèrtek ezzel amit egy elôttem szòlò ír..

Nekem is a szívem csücske a sàrhegyi..,mivel szívlelem evidens hogy szeretem a kutyàkat aztàn amit pehet kihozni a helyzetböl…

Pl ezek a “divatkutyàk” kis aprò dísznek való semmi kutyàkat kimondottan nemszeretem ok

Aztàn ha belebotlunk vagy hívnak hogy helyzetvan és van 2sàrhegyi s legyen egy pomeraniai meg 4 keverèk kutya hát persze hogy mindegyiken segítek/ünk ahogy lehet

Namindegy bocs ha megzavartam eggyeseket de nekem ez olyan pamlag dolog hogy

X fajta mentô

febr. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!