Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet kezdeni idegbeteg...

Mit lehet kezdeni idegbeteg kutyával?

Figyelt kérdés

Családtag kutyája minden járókelőre ugat aki elmegy a ház előtt, természetesen nem megy ki a kertbe, hanem az ablak mögül csinálja.

Pesten egy nagyon forgalmas utcában lakok, folyamatosan jönnek-mennek az autók, buszok, járókelők, a kutya is ebben nőtt fel mégis úgy viselkedik mint aki nem látott még embereket.


febr. 8. 16:05
 1/7 anonim ***** válasza:

A megoldáshoz a miérteket kellene feltérképezni.



Ez egy örökbefogadott kutya? Van esetleg valami trauma a múltjában, pl korábbi gazdinál? Talán pont azért ilyen idegbajos, mert úgy érzi átlépik a privát szféráját, mindenki potenciális birtokháborító.



Fajtáját nézve ez valami őrkutya? Mert akkor sajnos vesztésre állsz, hiszen több száz év gondosan válogatott genetika ellen harcolsz.



A kutya egyébként volt szocializálva?



Unatkozik?



Egyébként az ilyen kutyáknál új szokást tanítani egyszerûbb, mint leszoktatni egy régi rossz szokásról.

Pl tanítsd be neki, hogy ha valaki idegen jön az ajtó elé, hozzon egy párnát vagy plüsst, és jutalmat kap.

Addig se ugat, mert tele a szája.

febr. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Ugatásgátló nyakörv esetleg segíthet. Ha nincs büntetve a rossz viselkedésért és jutalmazva a jóért,soha semmit nem fog megtanulni. Soha. Vagy gondolod majd magától fog rájönni? Vagy majd arra hallgat,hogy ejnye-bejnye Morzsi? Ez egy kutya, neki tökéletesen normális dolog ugatni.
febr. 8. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
74%

Esetleg eljarsz vele futni jeti 3x 2 orat.

Egyeb helyekre is magaddal viszed.


A kutyid egyszeruen unatkozik.

febr. 9. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
15%
3as,ez hülyeség. A sétáltatástól még nem jön rá,hogy ugatni rossz. És ha 3 órára elmész vele,még mindig van 21 óra a napból, amikor ugathat.
febr. 9. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
73%
Tehát ha jól értem, akkor ez a kutya soha életében nem volt sétálni, csak egész életében a kerítés mögött élt és onnan nézte a világot. Szerinted mégis hogy kéne viselkednie? Tudod milyen k@rva ingerszegény környezetben él? Az, hogy nagy a forgalom az utcán, az semmit nem jelent, mert ő nem a része. A kutyának emberek között kéne lennie, állatok között kéne lennie, akkor tud megfelelően szocializálódni. Szóval a kutya nem idegbeteg. Csak f@sz gazdája van.
febr. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
5ös,ne tegyünk már úgy,mintha sétáltatott,lefárasztott kutya nem próbálkozna be az ugatással. Egy átlag,nem öreg kutya pár óra alatt kipiheni a legnagyobb sétát is. A nevelést nem megúszni kell hanem csinàlni.
febr. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mivel sokáig erre is használták, szelektálták a kutyát, így összetettebb a megoldás általában.

Egyrészt le kell mozgatni, másrészt mindig rá kell szólni, tiltani a viselkedést.

Nekem van olyan kutyám, aki annyira vokális, hogy egy egy hetes kutyás tábor után (ahol minden nap úszott, bandázott kutyákkal, edzett és kipróbáltunk új kutyás sportokat is), mikor hazaértünk és kivettem a kocsiból 10 percen belül már ment üvölteni a kerítéshez. Már ott tartunk, hogy első szóra abbahagyja, odajön, sőt, ha én is az udvaron vagyok, csak ott vakkant párat ahol épp van, de már rá se kell sokszor szólni, kontrollálja magát.

Végső megoldásnak meg ki lehet próbálni az ugatásgátló nyakörvet, ha látod, hogy megviseli a kutyát, viszont azonnal szedd le. Panziós munka során kellett használnom, engem is meglepett, hogy nem lettek tőle lelki betegek a kutyák, mert eredetileg ellene voltam.

febr. 10. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!