Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetek, ha nem tudok...

Mit tehetek, ha nem tudok kutyát sétáltatni, mert egy csomó háznál nyitva van a kapu?

Figyelt kérdés

Falun lakom, és egyre nehezebb úgy útvonalat választani sétáltatáshoz, hogy ne fussunk bele olyan házba, ahol ne lenne nyitva a bejárati kapu.


Nem egyszer előfordult már, hogy az ilyen helyekről az ottani kutya kifut az utcára, ahol sétáltatom a kutyámat, és balhézni akar. A kutyám egy labrador keverék, úgyhogy általában ő a nagyobb méretű, de így is félek, hogy megsebesül, vagy önvédelemből kárt tesz a másik kutyában.


Ilyenkor, ha nagy nehezen ki is jön a kiszaladó kutya gazdája, általában még nekik áll feljebb, hogy minek sétáltatok kutyát, miért provokálom az ő kutyáját azzal, hogy elhaladunk az utcán.


Én pórázzal szoktam sétáltatni, és a kutyám is rendesen tud viselkedni séta közben, de ha egy másik kutya rárohan, akkor csak védekezni fog valahogy.


Mit tehetek? Nem akarnám elhagyni a sétát mások felelőtlensége miatt.



febr. 11. 08:21
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
83%
15 # Az utca út közterület , ha nem a járdádra kapudba a kocsikihajtódra parkol akkor megteheti . Kutyát csúzlizni ....
febr. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
77%

#8 Ja, annak a kva anyját, aki törvényszerűen sétáltatja a kutyáját.

Még véletlenül se azzal van a baj, akinek a kutyája ki van cseszve az udvarba bioriasztónak, aztán etetésen kívül szrt se foglalkozik vele, csóri állatnak meg az az egyetlen szórakozása, hogy mindent ugat, mert más inger nem éri. Meg még véletlenül se azzal van a baj, aki tárva nyitva hagyja a kaput/olyan lyukak vannak a kerítésen, hogy én is átférek rajta, kutya meg szalad rá mindenkire, aki arra jár.


A kutyát meg ha már kiviszed a közeli tisztásra, odáig el kell jutni valahogy. Nem mindenkinek van kocsija/lehetősége pont akkor kocsiba ülni. Én otthonról dolgozom, rugalmas időbeosztásban. Pl amikor elviszem a kutyát sétálni, addigra a párom már elment itthonról dolgozni kocsival. Mellesleg gyalog 10 percre lakom a falu határtól, annyi időre a fszom se ül kocsiba, tovább tart kiállni az udvarból, mint odasétálni.

A tököm tele van azzal, hogy a törvényszegő, felelőtlen állattartókhoz kell alkalmazkodni, ha meg szóvá teszed nekik, hogy bmeg, tartsd a kerítése belül az állatod, még nekik áll feljebb. Rohadna meg az összes ilyen suttyó. Ha bejelented, azt meg bszhatod, mert ofc nincs chip a kutyába, nem tudják azonosítani. Nem lesz semmi következménye a törvényszegő suttyóra nézve, mert letagadja, hogy övé a kutya. Legjobb esetben az önsétáltató ebet elkapja valami állatvédő szerv, menhelyre kerül. Gyökér "gazdi" meg majd hoz egy új bioriasztót valami szaporítótól.

febr. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
93%
Én vidéken élek, de ezzel a jelenséggel egyáltalán nem találkozom. Ott ahol te laksz, eléggé nemtörődöm emeberek élhetnek.
febr. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Nem gondoltam volna hogy ilyen sok érkezik majd :D


A napszak nem számít sajna, mert ezeknél a házaknál szerintem 0-24 nyitva van a kapu.


Én is már csak az önvédelmi spray-re tudok gondolni igazából. Véletlenül sem akarok maradandó kárt okozni a kirohanó kutyáknak a gazdájuk nemtörődömsége miatt, de valamivel meg kell védenie magát az embernek.


Olyan kocsi, sajnos, nem áll rendelkezésre, amivel át tudnánk utazni a lakott részeken valami természetes környezetbe.

febr. 11. 13:00
 25/44 anonim ***** válasza:
5%
Ahol nagy kert van vidéken minek sétáltatni a kutyát annyira ráér? Városi lusta dologtalan semmirekellők ostobasága ez, idejön a városból aztán meg akarja mondani mi hogy legyen annak aki itt lakik. Én kutyáim is ugatják ezeket meg is mondtam már egyiknek hogy mégegyszer errejön ráengedem őket, aztán húzhatja haza az üres pórázt.
febr. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
84%

#25 Na megjelent az agyhalott suttyó type kutyatulajdonos, akinek bioriasztó a kutya, fingja nincs az állat igényeiről. A saját állatát leszrja, nem neveli, de legalább fenyegeti a törvénytisztelő embereket, akik teljesen szabályosan sétáltatják a kutyát. És akkor mivel nem neveli a kutyáját, szrik bele, még fenyegetőzik is a gyökérja, hogy majd ő jól megszegi a törvényt. (=ráengedi a kutyás a törvényt betartó járókelőre)


Nem azért kell vinni a kutyát sétálni, mert nincs kert, hanem azért, mert a kerten kívül a legkönnyebb új ingereket adni a kutyáknak. Nyilván fingod nincs erről, mert a nagy kerttel jössz.

Ha zavar, hogy ugat a saját kutyád, akkor vagy ne bioriasztónak tartsd és neveld meg, vagy ha erre lusta vagy, akkor ne tarts kutyát, hanem vegyél egy riasztót, azt tuti nem szúrja le/mérgezi meg a betörő.

febr. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
82%

Igen #25-ös válaszoló arról is meg van győződve, hogy a sétáltatással csak csavargásra tanítjuk a kutyát.

Ha nem tudnám, hogy tényleg léteznek ennyire agyhalott emberek, akkor azt hinném, hogy trollkodik.

febr. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
84%
#25 Én is születésem óta falun lakom, kertes házban, mégis van időm 1 órára elvinni naponta a kutyámat sétálni. Te is megtehetnéd, ha nem a kormányinfót bámulnád esténként a tévében és a kannás bort vedelnéd a sarki kocsmában.
febr. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
9%
A kutya azért van hogy szolgáljon, nem sétálgatásra. Ott a kert kiszaladja magát. Nekem meg ne mondja meg egy városi aki semmihez nem ért mit hogy kell csinálni és gyerek helyett tartja az állatot, azzal alszik egy ágyban meg azt csókolgatja seggét kinyalja. Elfajzott népség. Ne félj azóta nem jár arra a sétabéla megtanulta a leckét, legalább neki van esze ért a szóból.
febr. 11. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
10%
Volt egy mondás Rómában viselkedj úgy mint a rómaiak, ha falura mész ott gyüttment vagy , akkor alkalmazkodj, vagy megjárod. Városban panelben se hizlalnak disznót meg nem terelnek juhot a közparkban, nem tartanak baromfit a lakópark közös telkén, mert zavaró, a városi ezen fel lenne háborodva. Vidéken meg ne lófráljanak vadítani a házörzőket mert zavaró idegesítő és abból csak a baj lesz, mert nem mindenki türelmes . Persze lehet jönni hogy jogom van hozzá, mert ő fújta a passzátszelet, persze lehet sok mindent csak ha kihívja az ember a sorsot maga ellen akkor utólag lehet lobogtatni a paragrafusokat .
febr. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!