Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Illatos úti kb 80 db közepes...

Illatos úti kb 80 db közepes méretű felnőtt kutyából legalább 50 db bull típusú, miért?

Figyelt kérdés
ápr. 7. 15:01
 1/7 anonim ***** válasza:
92%
Mert népszerű fajtak, emiatt sok is beloluk a gazdatlan. Kistestuekbol jellemzoen yorki, tacsko es csivava keverekek vannak pl.
ápr. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
66%
Szerinted miért? Xd szerintem elég egyértelmű
ápr. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
54%
Mas menhelyen is hasonlo a szitu. Az eloiteletek miatt, az emberek felnek toluk, jajj harcikutya. Valojaban nagyon baratsagosak tudnak lenni. Menhelyi kutya eseteben lutri, mert az eloeletet lehet nem ismerjuk. De az ott dolgozok tudnak infot adni az adott kutya szemelyisegerol.
ápr. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek nagy része nem éppen tudatosan választ kutyát, nagyon sokszor nincsenek megfelelő képességeik egy állat neveléséhez. Ez jobb esetben annyit szül, hogy a kutya engedetlen lesz, rosszabb esetben pedig agresszív. A legtöbb bull típusú kutya inkább az utóbbiba esik. Mire kialakul a probléma már sokkal több energiába telik kinevelni belőle, mintha eleve normálisan lett volna kezelve a kutya, így a gazda aki így jár inkább megszabadul tőle és leadja a menhelyre, vagy rosszabb esetben magára hagyja valahol. Onnan pedig nehezen kerülnek ki, hasonló okokból ami miatt bekerültek: sok a meló velük és a legtöbb ember amúgy is tart a bull kutyáktól. Tetézi a dolgot ha nem csak elhanyagolva volt nevelésügyileg, hanem esetleg bántva is.

(Többek között ezért is kötném oktatáshoz és vizsgához/engedélyhez a kutyatartást (hasonlóan mint az autóvezetés pl) hiszen egy rosszul vagy sehogy sem nevelt kutya súlyosan megsebesíthet egy másik élőlényt, adott esetben akár meg is ölheti.)

ápr. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
87%

Mert egy bizonyos réteg körében divatos kutya, aztán rájönnek, hogy se pénzük, se idejük, se erejük rá, és kibaccák őket az utcára.

Ugyanez a huskyval, csak a husky sokszor maga dobbant, és egy idő után nem viszik haza őket.

ápr. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
89%

Mert az alsó réteg körében népszerű fajta. Megfélemlítés gyanánt, vagy hogy ettől tűnjenek keménynek.


Nívósabb környékeken kb. egy ilyet sem látni.

ápr. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
95%

Aki felelőtlenül vállal kutyát, az a fajtáját is érzelmi alapon választja, aztán ha meg nem úgy alakul, mint a tündérmesében, mehet csóri kutya vagy a szaporulata a menhelyre tűzoltásként.

Én sem vállalnék ilyen kutyát, mert a többség vagy nem kompatibilis más állatokkal vagy olyan extra odafigyelést, fegyelmet, következetességet, igényel, amit én nem akarok a vállamra venni.

Mikor menhelyeztem amúgy azt láttam, hogy a bekerülő kutyáknak csak a 20-30%-át teszik ki, viszont mivel beragadnak, a bent lévő kutyáknak már az 50%-át adják és a visszakerülő kutyáknak is a nagy része bull volt, de nem az agresszió miatt kerültek főleg vissza, hanem, mert a kedves gazdi külföldre ment, elváltak, megunta vagy kiderült hogy nem a megbeszéltek szerint tartja.

ápr. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!