Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A városi gyerekek miért...

A városi gyerekek miért félnek a kutyáktól?

Figyelt kérdés
Falun nőttem fel, mi az istállóban is szaladgáltunk a lovak között, mindig volt kutyánk is, sose féltünk tőlük. Itt a városban mikor sétáltatom az összvissz 3 kg-s! haláli barátságos kutyámat, a legtöbb gyerek szinte pánikrohamot kap😂😂De úgy, hogy hozzájuk sem ér a kutya és pórázon van, nem ugat, nem csinál semmit, csak fosnak tőle. Ez normális dolog? Mit csinálnak, ha egy 50 kg-s kutyát látnak, összeszarják magukat? Ezek a szülők nem érzik cikinek, hogy ilyen beszari gyerekeket nevelnek..?

ápr. 28. 16:12
1 2 3 4 5
 1/44 anonim válasza:
96%
Én ilyet nem vettem észre
ápr. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 Thunderfairy ***** válasza:
54%
Ilyen az amikor mindig mindentől féltik a gyereket.
ápr. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim válasza:
64%
Hát mert miért ne?
ápr. 28. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 A kérdező kommentje:
Hát de nem hordják a gyereket állatsimogatóba vagy legalább valami ismerősnél nincs kutya, macska? Nem lenne alap, hogy megismertetem a gyereket mindennel, hogy ne legyen beszari gyenge idegzetű felnőtt? Én szégyellném magam, ha a gyerekem ilyen snowflake módra viselkedne.
ápr. 28. 16:22
 5/44 anonim ***** válasza:
98%
Én is városi vagyok, de nem ezt tapasztalom. Persze van pár, aki fél, de sokkal több van, aki nem. Főleg nem a kicsiktől Pont erre szokott sok kutyás panaszkodni, hogy kérdés nélkül meg akarják simogatni a kutyáját, miért nem neveli meg a szülő.
ápr. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 A kérdező kommentje:
Na én ezt se tapasztalom. Vagy megkérdezik udvariasan, hogy megsimogathatják-e, azoknál a gyerekeknél látszik, hogy jó nevelést kapnak, vagy tényleg kb. sikítva ugranak félre. Mondom, 3 kg a kutya és imádja a gyerekeket, sose bántana senkit, nem egy vicsorgó csivavát kell elkepzelni🤣
ápr. 28. 16:30
 7/44 anonim ***** válasza:
46%
Mert retardáltak a szüleik. Nem engedik őket kutyához, mert jajj megharap, ők félnek tőle, a gyerekbe is belenevelik.
ápr. 28. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
89%

Háááát...

Én falun nőttem fel, van egy kistestű és egy nagytestű kutyánk, de tapasztalatom szerint a kistestűektől félnek. Megjegyzem jogosanm

ápr. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
92%

"Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy."

Gondolom te a tipikus kiskutyás vagy, a flexi pórázzal nyomul, odaengedi mindenhova a kutyáját, és forgatja a szemét, hogy neki nem tetszik.

Engem is támadott már meg így tacskó, több ismerősömet is kistestű, főleg azért, mert 1. Nem számítasz rá, hogy boka magasságban fog a bokor mögül felbukkanni Fifike, a gazdi meg a flexi végén, 10 méterre beszélget, és oda se figyel. 2. Sok esetben ezek a kutyák a méretük miatt nem kapnak se megfelelő törődést, se megfelelő nevelést, ezért nincsenek jól szocializálva.

Én nem látom, hogy mindenki rettegne a városban a kutyáktól, pedig nekem kaukázusim van. De a hülye gazdiktól szoktak tartani az emberek.

Érdemes lenne magadba nézni első körben, hogy hogyan sétáltatod azt a kutyát, mert ha sokan így reagálnak, ahogy leírod, annak oka van...

ápr. 28. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
88%

Általában azokat a gyerekeket féltik, akiknek a szüleik is félnek, emiatt pedig a gyerek is félni fog tőlük.

Tőlem azt látja a lányom, hogy ahányszor meglátok egy kutyát, cicát, mondom neki, nézd kutyus/cicus, olyan édi, ugye, megkérdezzük, hogy megsimizhetjük-e?

És velem együtt simizi a gyerek is. A lakásban nálunk is van kutya, cica, tengerimalac, úgyhogy amúgy is állatok közé született és úgy is nő fel, hogy körülveszik, neki ez így természetes és nekem is

ápr. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!