Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kicsi shi-tzumat játékos...

Kicsi shi-tzumat játékos hajlamokkal verte meg a sors (: Valami használható ötlet?

Figyelt kérdés

Ha kiengedjük a udvarra, pár perc múlva rá sem ismerünk.

Gaz, bogáncs, fű, bogarak, minden lóg belőle ami kell... Ha teljesen gazmentes a kert, még akkor is sikerül valamit szereznie, fogalmunk sincs hogyan csinálja XD

A teljes szőrtelenítésen kívül más nem jut eszünkbe, és elég fárasztó naponta 3x szőrszálanként tisztogatni a bundáját :/


2010. nov. 6. 15:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Kérlek ne vedd bántásnak.

Amikor ezt a fajtát választottátok, tisztában kellett hogy legyetek azzal, hogy ez a kutya hosszú szőrű, és bizony naponta ki kéne fésülni, még akkor is ha csak a lakásban lenne tartva. Mivel a lelkem kutyából van, arra is számíthattatok, hogy rohangálni fog a kertben.

Tehát a megoldás az hogy fésülöd, nincs mese, TI VÁLASZTOTTÁTOK a hosszú bundájú fajtát, és ha levágatjátok neki rövidre, akkor meg csak gratulálni tudok ismét, és felteszem a nagy kérdést: Miért nem rövidszőrűt választottatok?


Egy kutyakozmetikus.

2010. nov. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
55%
ne csak kib.szd a kertbe, jáccál vele.
2010. nov. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Minden nap kifésülöm a szőrét, hetente fürdetem, és naponta legalább 3x kiszedem belőle a sok dzsuvát...

Nem én választottam, hanem az anyósom. Eleve nem értettük, minek neki kertes házba szobakutya. De mivel a lelkem nem szeret idebent ülni, és a dolgát is kint szokta végezni, ha nyafog az ajtóban kénytelen vagyok kiengedni.

Viszont egész nap nem lehetek a nyomában, nem tudom figyelni mit művel...

Annyit reméltem, valaki arra képes válaszolni, hogyan tudnám megakadályozni hogy bemásszon a gazba... Főleg h gyanítom, valahol át szokott járni a hátsó szomszéd telkére... Valami kutyakergető szer, vagy ilyesmi bejön vajon?

2010. nov. 6. 15:38
 4/5 A kérdező kommentje:

Amúgy nem az a baj hogy takarítani kell, hanem, hogy sajnálom szegényt.

Én még elpepecselek vele, de a többiek csak kitépkedik belőle a szemetet.

Fáj neki, sokszor a füle ragad össze a nyakával, meg ilyenek... És nem értem, miért megy vissza oda ahol szerezte, ha egyszer már csak rájött h szívás van utána...

Kicsit bolond a kutya az tény :)

2010. nov. 6. 15:44
 5/5 anonim ***** válasza:

Először akkor meg kell találni azt a rést a kerítésen, ahol átszökik a szomszédba. Ezt kell eltorlaszolni.

A saját kertetek ha rendben van, akkor nem fog annyi gaz beleakadni a szőrébe. Bár még a szinte makulátlan szabad területen is lesz a bundájában valami, sajna ez a hosszú szőr átka, annyit tehetsz hogy mindig kiszeded belőle.

2010. nov. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!