Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy magyar vizslám nagyon...

Van egy magyar vizslám nagyon aranyos 3 éves és beszéltem dokival és mondta hogy télen többet adjak neki enni, mert rővid szőrű meg lehetőleg meleg ételt mert mondta hogy pár kutya nála ezért halt meg, ez igaz?

Figyelt kérdés
Am igaz?
2010. nov. 16. 20:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%

Igaz!

Mármint nem tudom tényleg halte meg kutya nála ezért,de az igaz,hogy télen meleg étel a legjobb a kutyának ha főtt kaját kap és azse baj ha van rajta plusz 2-3kg,de amint jön a tvasz le kell fogyasztani sok mozgással!!

2010. nov. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát először is, ha egy kutya kap valamennyit enni, és hideg ételt kap, attól még nem hal éhen.


Egyébként igen, télen akár a duplájára kell emelni a kajaadagot, én már december-január környékén duplázom + mellé vitamint is adok neki. Mivel ő tápot kap, nem kell melegíteni, de amikor kap mellé valamit pl husi, konzerv stb akkor mindenképpen megmelegítem neki. :-)

2010. nov. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
29%

hát a mieink ilyenkor több tápot kapnak, de hizlalni nem nagyon hizlaljuk őket, mert a 2. emeleten lakunk és nincs lift, és nem mindig tudjuk őket ölbe felhozni, mert csomag van, vagy egyedül visszük le a két közel 10 kg-os kutyát....hízni meg lépcsőzéshez nem ideális, max 40-50 dkg plusz súly


a melegítést nem tartom jó ötletnek

2010. nov. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
szerintem ez a kinnti kutyákra vonatkozik kedves előttem szóló..
2010. nov. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
59%
Vizslát kint tartani... neked is nagy gratula. Minek az ilyennek kutya?
2010. nov. 16. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
53%
Általában a kinti kutyáknak nagy hidegben kell az energia dúsabb étel, mert a teste melegen tartásához több kell. Van, aki nagyobb mennyiséget ad, van, aki magasabb energia tartalmú tápot ad ilyenkor.Bevált kiegészítő soknál a töpörtyű.
2010. nov. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
egy picivel több szénhidrát és zsiradék nem árt de nem kell túlzásokba esni kb. 10%-al megemeled a kajadagját az elégséges-használj pl. áztatott zabpelyhet, a zab belülről melegíti a szervezetét és segíti az emésztését!
2010. nov. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A tulzott zsiradék, a hasnyálmirigy megbetegedéséhez vezethet.
2010. nov. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
21:40 vadászni tartom te...... ge..
2010. nov. 18. 15:38
 10/13 anonim ***** válasza:

Én személy szerint magyar vizslát tenyésztek, és igen, kint tartom őket. Igaz, hogy napközben a fél hektáros udvaron vannak, de éjszaka be vannak zárva kennelbe. Jól szigetelt, szalmával megtömött kutyaházakban alszanak, és még nem volt panasz. És minek az ilyennek vizsla? - lehetne kérdezni.


A válasz: mert a vizsla munkakutya, és igen, én is vadászatokra járok velük. És nem szobában lövöldözünk, tehát a kutyának is kint kell lennie közben.


De a válasz a fő kérdésre: a kutyának nem csak azért kell többet adni télen enni, hogy legyen rajta egy kis plusz kondi, hanem azért is, mert ahhoz, hogy felmelegítse a testét, több energiára van ilyenkor szüksége. Minimális plusz kondit javasolnék, főleg ha nem aktív munkakutya, mert azoknak ilyenkor van a főszezon, és jobb minőségű eledelt kell kapniuk.


Én személy szerint táppal és baromfihússal etetem a kutyákat (kiállítási-, tenyész- és munkakutyák). A húst általában melegen kapják, és meleg fűszermentes főzőlével van felöntve. Ezzel ki lehet küszöbölni a táp utáni vízigényt is, mert a téli estéken az az ivóvíz nagyon gyorsan befagy, és a kutya csak a jeget nyalogatja.


Azt nem hiszem, hogy bárhol belehalt volna vizsla abba, hogy nem melegen kapta az ételt, de nyílván ez így jobb nekik. És tény, a magyar vizsla fázósabb, mint az átlag, és erre még néha rá is tesznek egy lapáttal...ugyanis kitűnő színészek.

2010. nov. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!