Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy magyar vizslám nagyon...

Van egy magyar vizslám nagyon aranyos 3 éves és beszéltem dokival és mondta hogy télen többet adjak neki enni, mert rővid szőrű meg lehetőleg meleg ételt mert mondta hogy pár kutya nála ezért halt meg, ez igaz?

Figyelt kérdés
Am igaz?
2010. nov. 16. 20:07
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Nekünk is magyar vizslánk van és nem változtatunk az étrendjén télen, mégis egészséges :)
2010. dec. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:

Én is vizslás vagyok, igaz nem magyar, hanem német vizslám van, de ilyen szempontból a tulajdonságaik nagyon hasonlóak. Egyetértek az előttem szólóval, egy munkakutyának jó kondíció, jó ellátottság mellett bírnia kell a hideget. Nekik nyilván több plusz energiára van szükségük. Nagyobb gond az, hogy a fűtött lakásban tarott kutyusok szervezetét a hírtelen hideg viseli meg jobban, amikor kivisszük a lakásból. Ha rögtön futkározhat, felmelegíti magát, de ha az első kutyafuttatóig 10-20 percet kell mellettünk battyognia embertempóban, akkor könnyen lehűlhet és megfázhat. Sokan eskösznek a kutyaruhára, ami nem rossz egy zsebkutyusnak, mert közelebb van a földhöz, de az enyém nem szerette, nem is adom rá..

Ami meg az etetését illeti, itt is az aranyközépút a javasolt. Ha nem fagyott és nem forró, akkor már a kutyának jó. Ha szobahőmérsékletű, az pont elég. És nem annyira a mennyiségen, hanem a minőségen van a hangsúly, legyen változatos, tápláló, és ne feledkezzünk meg a vitaminokról!

2010. dec. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Nem vagyok vizslás, de nekem is rövidszőrű kutyáim vannak.

A mi dokink is tanácsolja, hogy napi kétszer kapjon, és meleg ételt.

Attól lehet hogy pusztult el kutya, hogy hideg kajával etették, plusz felfázott, plusz kapott egy szép torokgyulladást, és későn is vették észre.

Felfázás esetén a veséje károsodhat. Ha későn veszik észre, akkor igen elpusztul azért mert hideget etetnek vele.

2010. dec. 19. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!