Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem eszik a kutyus?

Miért nem eszik a kutyus?

Figyelt kérdés

Palotapincsi kutyusom nem akar enni, szinte semmit! 2 állatorvosnál is voltunk, azt mondták egyszerűen nem értik, makk egészséges, borzalmas eleven, és vidám kutyus. De, ha jön a kajálás... szinte bele sem szagol, nagy ritkán látom, hogy nekifog, de nem eszik meg mindent.

Próbáltunk már neki: tápot, házi kosztot, tasakos kaját, marhamájat.

Minap voltam vásárolni, láttam pedigree jutalomfalatot, mondom nem veszem meg úgysem kell neki, de végül visszamentem érte. Na azt elrágcsálja, ha adok neki naponta kb 3szor kap.

Ma meg (tudom, hogy rosszat csináltam) elkeseredésemben a kezemből etettem meg vele a tasakos kaját, nagy részét be is vágta.


2011. márc. 3. 18:43
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Egy pekingi palotakutya 8 hónaposan már nem olyan kicsi. Nyugodtan csináld meg az elé teszem, majd 10 perc múlva elveszem módszert. Egyetlen kutya sem halt éhen, ha volt előtte kaja. Pár napig hiszitikézni fog, de ne hatódj meg, vagy egész életében úgy fogod ropni a táncot, ahogyan őkelme fütyül....
2011. márc. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Nagyon nyomott a kutyád orra? Általában a nyomott orr miatt a szemük szinte előbbre van, mint a szájuk. Amikor a tálba hajolnak, lehet, olyan érzése van, hozzáér a szeme. Próbáld meg csak sima valamire rátenni az ételét.
2011. márc. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
nem nincs előrébb a szeme, mint az orra:) bár aztán a franc tudja, peremes tálja van, lehet, hogy mégis zavarja valamilyen szinten.
2011. márc. 3. 19:47
 14/23 anonim ***** válasza:

Nem a tállal van a probléma,hanem mint fentebb írták,el van rontva.

Azt meg villámgyorsan felejtsd el,hogy kézből eteted!

Ha nem eszik,így járt,megkapja másnap ugyanazt.Majd mikor éhesn lesz,megeszi.Nem lehet előtte kaja mindig,csak a 10 percig,és SEMMIT nem kaphat nassot vagy jutifalit.Az én kutyám ugyanilyen volt,a 4.napon tört meg,azóta semmi gond.

2011. márc. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

örültem, hogy a jutalomfalatot legalább megeszi.

De bevezetjük, hogy elveszem tőle a kaját!

Bár így a cicák mindig jól jártak, mert a kisasszony nem hajlandó enni, így az övék lett:P

2011. márc. 3. 22:24
 16/23 anonim ***** válasza:
Száraztáppal,valami ízletesebb minőségi fajtával próbáld.Praktikus,mert azt napokig vissza tudod elé tenni,ha nem eszik.
2011. márc. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

köszi, de próbáltuk azzal is.

Viszont ez a tál téma érdekes, és a nyomott orr. Eddig peremes, mély tálja volt, ma reggel kapott egy teljesen lapos tálat, és egész szépen megeszegette a reggelit! Na nem mindent, de többet, mint szokott:)

2011. márc. 4. 10:20
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Mondhat neked bárki bármit, úgy tűnik te azt úgysem "hallod" meg. A kutyád el van kényeztetve, még csak 8 hónapos és már úgy táncolsz, ahogy ő fütyül. Mi lesz később?
2011. márc. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

őőő közöd? Úgy kényeztetem, ahogy akarom nem neked kell vele együtt élned!:)

A kaja témán kívül meg írtam, hogy hallgat rám jó kutya! De mindenképp megpróbálok változtatni, amúgy is el szeretném vinni kutyasuliba!

Én azért írtam ki a kérdést, mint már megírtam privátban is az egyik kedves válaszolónak, hogy hiába voltunk két orvosnál, és hiába eleven, lehet, hogy elviszem 3. orvoshoz is, nehogy mégis valami rejtett baja legyen!

2011. márc. 4. 11:43
 20/23 anonim ***** válasza:

Nem agódsz túlzottan ezért a kutyáért?

Az oké,hogy imádod,de ez a túlzott kényeztetés a kutyának sem jó.

Azt mondod,másban hallgat rád.Igenám,de a kaja felett ő rendelkezik,és ez épp elég.

Ugyanezen végigmentem saját kutyámmal,és hidd el,boldogabb,mióta kutyaként van kezelve.

2011. márc. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!