Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy kell etetni egyszerre...

Hogy kell etetni egyszerre két kutyát?

Figyelt kérdés
Az egyik meg akarja enni mind a kettőt, ha hagynám. De legalábbis a finomabb falatokat előbb kiszedi a sajátjából aztán rohan a másikhoz. Már nagyon unom elhatároztam, hogy ennek véget vetek valahogy, rangsor ide vagy oda.
2011. szept. 21. 12:04
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
Két kutyát én egyetlen tálból etetnék meg, nem egyszerre kapná meg mindkettő az ennivalójukat. A "lopós"-nak adnék elsőként valószínűleg ő a rangsorban a feljebb álló. Ha megette utána kap a másik. Csak kiváncsiságból mennyit adsz nekik? Nagyon furcsa, hogy az egyik akár megenné mindkettő tálnyi kaját. Amiből arra lehet következtetni, hogy viszonylag keveset kap.
2011. szept. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:
Köszi, áttanulmányoztam a cerberost, meg ki is nyomtattam azt hiszem találtam használható infót a problémámra.
2011. szept. 21. 13:56
 13/29 A kérdező kommentje:

Nem akarom egy tálból etetni őket és az adagolási útmutató szerint kapják a mennyiséget.

...és persze hogy képes csakazértis degeszre enni magát ami száraz táp esetében nem valami jó. Utána mozdulni se tudna mikor vizet iszik rá és elkezd dagadozni. A másik meg csak a maradékon tengődne.

2011. szept. 21. 14:02
 14/29 anonim ***** válasza:
Ha nem vagy elég határozott, hogy elé állj, amikor a másik kajájába akar mászni, akkor tegyél rá pórázt, és vidd el onnan, még a másik befejezi. Egy idő után megtanulja, hogy ha végzett, akkor el kell vonulnia.
2011. szept. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:
Próbáltam már ezt a dolgot, de a másik is annyira hülye hogy az első jel után önszántából félreáll a kajájától és nem is megy vissza. és hát az etetésre szánt idő is véges, főleg reggel.
2011. szept. 21. 14:15
 16/29 A kérdező kommentje:

Mától , ...de inkább holnaptól elkezdem a falkavezéres etetést.

Még azt jó lenne tudni, hogy többen is lehetünk falkavezérek. (előfordulhat hogy nem nmindíg ugyanaz a személy ad nekik enni.)

2011. szept. 21. 14:19
 17/29 anonim ***** válasza:
Nem hogy előfordulhat, hanem ennek így kell lennie egy családban. A kutya a család összes tagja alatt kell álljon a rangsorban.
2011. szept. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:
Ok, szerintem menni fog.
2011. szept. 21. 14:58
 19/29 anonim ***** válasza:
A belinkelt cikk nagyon hasznos, még javaslok egyet: Jan Fennel: Kutyapszichológia. Ha ezt így beírod a keresőbe, az első és második találat a teljes könyv. Nagyon hasznos, könnyen olvasható, érthető!
2011. szept. 21. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
Vannak olyan kutyák (és emberek) akik addig esznek amíg van előttük... Ez van. Mások meg egy labdáért képesek meghalni. Ez nem feltétlenül jelenti azt hogy keveset kap. Az én kutyáim szinte dupla annyit kapnak mint ami le van írva, nem betegek és mégis szinte bármit megennének.
2011. szept. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!