Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy kell etetni egyszerre...

Hogy kell etetni egyszerre két kutyát?

Figyelt kérdés
Az egyik meg akarja enni mind a kettőt, ha hagynám. De legalábbis a finomabb falatokat előbb kiszedi a sajátjából aztán rohan a másikhoz. Már nagyon unom elhatároztam, hogy ennek véget vetek valahogy, rangsor ide vagy oda.
2011. szept. 21. 12:04
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:

Ment a dolog már este is meg reggel is. Köszi, nagyon hasznos volt a cikk.

Most még áttanulmányozom a kutyapszicho könyvet és tökéletesítem a tudásomat.

2011. szept. 22. 09:05
 22/29 A kérdező kommentje:

Sikerült megszereznem a Jan Fennel: Kutyapszichlogia c. könyvet pdfben. Nagon jó mind a két tanulmánmy és nagyjából ugyanazt taglalja. És egész jól is haladok a segítségükkel.

Azt az egyet nem találom hogy kell megértetni, a kutyával, hogy nem szaladhat ki az utcára vagy be a kertbe.

Főleg lakásban tartott kutyákra vonatkoznak az információk. Még ebben tud valaki segíteni?

2011. szept. 23. 09:32
 23/29 anonim ***** válasza:

Az is benne lesz a könyvben, ne aggódj! Amúgy sétáltatásnál én azt alkalmaztam, hogy ha nyitottam a kaput és rohant volna ki (pórázzal), visszahúztam, bezártam előtte, rászóltam nyugodtan, megvártam, míg kicsit lehiggad, újra próbáltam. Kicsit sokáig tart eleinte, de meg kell tanulnia, hogy csak akkor mehet ki, ha TE is akarod. Az a fontos minden gyakorlatnál, hogy végig légy nyugodt, ne érezze rajtad az idegességet -ha úgy érzed, elfogy a türelmed, inkább fejezd is be!

Most ott tart, hogy akkor se megy ki, ha ki van nyitva a kapu, amíg kiáll valaki az autóval.

2011. szept. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:
Ezt értem. Az a probléma, ha nem akarom vinni sétáltatni egyszerűen csak el akarok menni otthonról. Elvileg rá se kellene pillantanom hanem semmibe véve távozni, de ha kiszalad csak kell vele üvöltözni és mindennek vége..
2011. szept. 23. 12:06
 25/29 anonim ***** válasza:
Tudom, de épp ezért kell ezt alkalmazni sétánál, mert akkor megtanulja, hogy ha önkényesen kiszaladna, akkor addig nem indultok el, amíg zsarnokoskodik, tolakodik. És ez kihatással lesz arra is, hogy ha csak simán elmentek otthonról, akkor sem furakodik ki, ha nyílik az ajtó, mert megtanulta, hogy a tolakodással nem ér el semmit. És a későbbiekben, mivel már alárendelt lesz a kapcsolatotokban, ezért tisztelni fog titeket, nem viselkedik így. Te kinyomkodnál a főnököd orra előtt az ajtón, közben esetleg jól bele is taszítva? :-)
2011. szept. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
Azt a sétáltatós részben kifelejtettem, hogy neked kell elsőnek kimenni, de nem úgy, hogy versenyeztek a kutyával, hanem neki nyugodtan meg kell várnia, míg kimész, és csak a jelzésedre követnie. Ez sok türelem és gyakorlás árán érhető el, mert már belérögzült a rossz szokás. Amúgy érdemes külön-külön foglalkozni a két kutyával eleinte.
2011. szept. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:
Ok, kezdem kapisgálni. És mi legyen a jel az engedélyre? Húzzam magam után és közben mondjam, hogy jöhet?
2011. szept. 23. 14:43
 28/29 anonim ***** válasza:

Például. De nagyon sokat kell gyakorolni eleinte, erre készülj fel. Le is ültetheted, ha gondolod, csak az a lényeg, hogy teljesen nyugodt legyen, mikor kinyitod a kaput, és kimész. Ha elindulsz kifele, és megindul, szépen visszatolatsz, bezárod,szelíden rászólsz, hogy nem, és kezditek elölről. De ha már egyszer megtanulta és következetesen betartod vele, nem lesz ilyen problémád. Előfordulhat persze, hogy a későbbiek során megint elkezd tolakodni, akkor újra jöhet egy kis "terápia", de ha nem hagytátok neki, hogy teljesen átvegye az irányítást megint, nem kel többé olyan sokáig gyakorolni, mint eleinte.

Persze ennek a problémának a megoldására vannak gyorsabb és drasztikusabb eljárások is, de ezzel nem sérül a kutya és gazdi közti bizalom, mindenképp ezt javaslom a bántalmazás, durvaság helyett, még ha eleinte kicsit hosszadalmas is.

A youtube-on pedig nézegesd ezt a sorozatot: A póráz két végén vagy A csodálatos kutyadoki, mindkettőből sokat tanulhatsz, és szórakoztatóak is! :-)

2011. szept. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:
ok, köszi
2011. szept. 25. 07:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!