Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kaukázusi medveölő vagy német...

Kaukázusi medveölő vagy német dog? Ki melyiket ajánlaná?

Figyelt kérdés
Családi házhoz hatalmas nagy telekkel. Hely, idő, pénz mindkettőre lenne csak nem tudok dönteni. :(
2011. okt. 20. 20:23
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Először is. Olyan fajta nincs, hogy kaukázusi medveölő. Caucasian ovcharka - kaukázusi juhászkutya. Helyesen kaukázusi pásztor lenne a neve. Az orosz ovcharka szó juhászt és pásztort is jelent, de a kau pásztorkutya, nem juhász.


A lényeg. A pásztorkutyák keményebbek, akaratosabbak, makacsabbak. Egyszerűen keményebb gazdát igényelnek. Cserébe remek társ, megvéd mindentől.


A német dog egy könnyen kezelhető, nagyon barátságos hatalmas méretű "szobakutya". Szintén remek társ és megvéd mindentől, de lágyabb típus.


A kau bírja a hideget, a német dog nem. A kau fele annyit eszik, mint a közel azonos méretű német dog.

2011. okt. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
akita esetleg?
2011. okt. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Hát az akita gyönyörű de valahogy még sem. Nem vagyok válogatós csak keresem a tökéletes kutyát magamnak. Menhelyekre is egy héten többször is megyek hát ha te sajnos még nincs meg. :(
2011. okt. 20. 21:04
 14/19 anonim ***** válasza:

Ha mást is lehet írni akkor kuvasz! Sokan lenézik a fajtát, de ha jó tenyésztőtől vett minőségi kölyökről van szó, az tökéletes ilyesmire. Nevelni persze kell, de egy igen jó területvédő és családbarát kutya válik belőle.


És akkor a tapasztalat: nagyszüleim lovakat tenyésztettek, mellette volt egy nagy portán egy kuvasz. Nem szökött, hiszen nem merte őrizetlenül hagyni a területét. Ha éjszaka kellett kimenni az istállóba, akkor kísért minket, sosem hagyott felügyelet nélkül. A többi állattal jól kijött. Alapdolgokat tudott, szépen sétált, és nagyon ismerte a családot. Egy szép nagy fehér maci.


Hátrány: Kennel, lánc kizárva! Okosan kell nevelni. Jó nagy hely kell neki és jól kell kölyköt választani. A tenyésztő segít ebben.


Nem egy divatkutya, de ha van időd egy kennelt keress fel már csak az érdekesség kedvéért is.

2011. okt. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

a kaukázusival az egyetlen baj, hogy hozzá nem értő kezekbe kerül...


ha valaki ismeri a fajtát, nem röstelli az időt kiismerni a kutyáját, és foglalkozni vele, annak sosem lesz baja vele. rengeteg kaust ismerek, akik már sokadik kutyájukat tartják, és érdekes módon nem folyt vér az udvarban... nekem is már a második kaum van, nem bolondok egyáltalán csak tudni kell, hogyan kell hozzányúlni a kutyához. más világ az övék, teljesen máshogy működnek, mint pl. a német dog.


és elérkeztünk ezzel a válaszhoz is: van hozzá időd és energiád, hogy utánanézz, kitanuld hogyan is működik egy ősi, nomád pásztorkutya, vagy maradsz egy egyszerűbb megoldásnál?

pont a fentebb írtak miatt nem is szoktam én ajánlani a kedvenc fajtámat senkinek, mert az ilyen hirtelen fellángolásból kaut vásárlók közül kerül ki a legtöbb emberharapásos eset... sok kompromisszummal jár a fajta, mivel eredendően nem városi környezetbe való.


summázva tehát a német dogot ajánlom.

2011. okt. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Miért ne bírná a német dog a hideget? Ha jó vacka van, semmi baja sincs.
2011. okt. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
ha nyitott vagy más fajtákra is és mindenképp nagytestüt szeretnél akkor az Írfrakaskutya se rossz :D
2012. nov. 5. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Vagy kuvasz, komondor.
2012. nov. 6. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:

Nekem még gyerek koromban volt egy nagy kaukázusim, pontosabban a mamáméknál, de nem is ez a lényeg.

Volt egy olyan eset, hogy ugye papáméknál sok állat van, birka, tyúkok, disznók, stb. És mikor a kos nekem támadt, ő elém állt, és morogni kezdett rá. Mindig megvédett.Máskor meg bekapta a kismacskát, és simán kivettem a szájából, mert tudtam, hogy nem fog bántani, ezt úgy kb. 4-5 évesen. Szóval, ha tényleg akarsz és tudsz is egy ilyen kutyát gondozni, kemény kézzel kell irányítani és jó helyről kell választani. Sokat kell vele foglalkozni, de nagyon jó házőrző és társ lesz. Ha pedig úgy gondolod, hogy bizonytalan vagy, inkább a dog. Ugyan ezzel a fajtával még nem volt tapasztalatom, már kiállításon kipróbáltam a felvezetést vele :)

2013. okt. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!