Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » S. O. S! Mitévő legyek idegren...

S. O. S! Mitévő legyek idegrendszeri alapon nagyon problémás kutyámmal?

Figyelt kérdés
Jó napot kívánok Hölgyek és Úrak!Sürgősen segítségre lenne szükségem!!!Van egy kutyám akinek idegi problémája van,így agresszív emberekkel,más állatokkal is és velem illetve a családtagokkal is!A kutyát 6 hónapos korában találtuk körülbelül,Most 1,5 éves körüli lehet(mikor találtuk vártunk 1 hónapot de nem jelentkezett senki érte,raktunk ki plakátokat,menhelyeket ,közeli és távolabbi orvosokat is értesítettünk de semmi,ezután beoltattuk,be chipeltetük,féregtelenítettük,ivartalanítottuk,stb.stb.A kutya félénk,harapós volt de azt hittük csak azért mert verhették előző gazdái stb....A kutya többször megharapott,oda kapott nem csak nekem hanem a családtagoknak is illetve más embernek is próbált már,legye az gyerek vagy felnőtt.(szájkosárral sétáltatom),megmássza a lábam,nem tudom miért csinálja,elvileg ez dominancia,ha felállok,ellököm,meg harap!Etetésnél is agresszív,harapós,Bármit csinálok vicsorog,harap!Szuka kutya,ivartalanítottuk de nem segített semmit,Elvittük már dokihoz is hogy kivizsgálja nincs e idegi problémája,de sajnos kiderült h a kutya idegileg sérült :( Csak azért tartottuk meg mert esélyt(már a 10.esélyt kapta,csak miattam maradhatott eddig is itt :S) akartunk adni neki h legyen egy otthona,meg ennek ellenére szeretjük.A kutyust soha nem bántottuk se én,se a családtagok!!!Volt már előtte kutyám( (4 hónapos volt,mikor megkaptuk a "gazdáiktól")egy félig farkas,félig Német juhász,problémás,harapós kutya,de 4 hónap után hálás,szerető társsá vált,őt is verték de nálunk kiegyensúlyozott lett).Nem tudom mit csináljak a mostani kutyusommal,Kutya suliba is járt/jár de semmi javulás,már a kutyakiképzők is azt mondták hogy reménytelen eset :( Nem nagy kutya,kis-közép termetű így vissza tudom fogni,de utcán közlekedni szinte nem lehet vele (szájkosárral is ugrál másra,harapna és a kaját venné ki a kezükből,húz és ugrál össze vissza ha kutyát,embert lát,és harapna)mint itthon is :( Teljesen elvagyok keseredve h kb 1 éve nem változott meg kicsit se....tudom h felelősséget vállaltam érte stb...de anyukám szerint adjam oda vagy menhelyre adjam be,mert nem fog változni és nap mint nap megharap amikor csak teheti :( Igaza van anyumnak,hogy reménytelen ha az orvosa is azt mondta h el kéne altatni? Kérem aki tud segíteni,mitévő legyek,vagy ők mit tennének a helyembe?Adjam oda vagy altassák el? :( Előre is nagyon-nagyon köszönöm a válaszaitokat!Bocsánat hogy ilyen hosszúra sikerült :S 16/L
2011. okt. 29. 15:29
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
Én írtam azokat a hosszú sorokat. Megpróbálok segíteni ezért ha valami kérdésed van kérdezz. :( Valószínű hogy a kutya félelemből agresszív. De könnyen lehet hogy hatalomból ered az egész. Ennek a kutyának ha csak nem hívjátok ide Seaser millent (amire semmi esély sincs) akkor altatás lesz a vége. Ez a kutya ön is közveszélyes. Ami úgy ahogy nektek neki se jó! Így éli a minden napjait, nem bízik senkiben és amije van azt úgy érzi féltenie kell és ezekért támadni is hajlandó.
2011. okt. 29. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:

Szia!:)


Ácsi ácsi!!!!

jesszus elaltatni????:O:O:O


Dehogy kell, ezt felejtsd el!!!!

És menhelyre se add be, mert csak még rosszabb lesz a helyzet!!!


Figyi. Én nagyon szeretnék segíteni, közép-ázsiait is szelídítettem már meg - és az kicsit keményebb dió, ha bevadul, mint egy középtermetű kutyus...


Első lépés:

Ahogy előttem is írták, mutasd meg több állatorvosnak is!

Végtelenül melegen ajánlom Dr. Soós Ferenc állatorvost, aki Biatorbágyon rendel.


Második lépés:

Írd le nekem légyszi, hogy eddig milyen módszerekkel próbáltátok megszelídíteni a kutyát, illetve hogy mindig is ilyen volt-e, és a mindennapokban hol van, mikor kitől hogy kap kaját, kennelben tartjátok-e, stb...


Az igazság az, hogy a tudomány mai állása szerint nem tudjuk biztosan, mi váltja ki a kutyákból az agressziót.

Vannak elképzelések, de ezek nem bizonyítottak.

Igaz, hogy az agressziónak több formája van.

Ráadásul minden kutya egyedi bánásmódot igényel.


Tehát az én koncepcióm ez lenne:

Ha meséltél egy csomót a kutyáról és a kapcsolatotokról, akkor sejteni fogom, milyen jellegű az agressziója, és mi az, ami nem vált be.

Én abszolút a pozitív visszajelzések híve vagyok, jó ideje klikkerrel képzem a saját kutyáimat is, a maximális fenyítés, ameddig elmegyek, az a morgás.

Itt nagyon fontos a testbeszéd és a szemek állása, de ez most még nem lényeg.


Szóval ha ilyesmikkel már próbálkoztál, és kiderül, hogy súlyos dominanciaproblémáról van szó, akkor jön a magasba emelés, földhöz vágás és ájulásig fojtogatás, DE ehhez szigorúan állatorvos segítsége kell, hogy elmagyarázza, pontosan mit és hogy kell csinálnod!

Fontos, hogy a kutya épphogy csak eszméletét vessze, és amikor magához tér, téged lásson.


Egy ismerősömnek a kauja is hasonlóan vad volt, mint a te kutyád, az ismerősöm mellkasából egyszer kiharapott egy darabot. Akkor állatorvosi javaslatra történt a fenti "leigázás", azóta teljesen harmonikus a kapcsolatuk.


Írj légyszi, hogy megtudhassam, mivel van dolgunk, és megpróbáljak segíteni, mert nincs olyan kutya, hogy reménytelen!!!

2011. okt. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:

"földhöz vágás és ájulásig fojtogatás"


Hú, ez nagyon brutálisan hangzik, nem is hallottam még erről a módszerről. Persze nem vitatom, hogy használhat, nem volt még hasonló kutyával dolgom, mint a kérdezőé. Bevallom, nem tudom mit csinálnék a kérdező helyében.

2011. okt. 29. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:

kutyasuttogo.com

Ő biztosan segít...a leírásod egyáltalán nem utal idegrendszeri problémára "csak" egy zavarodott kutyára

Magyarországon meg nem kapnak kutyapszichológiai képzést az állatorvosok...nem hitelesek ilyen szempontból...pl.az én kutyám légcsőszűkület miatt már műteni akarták pedig semmilyen szervi baja nem volt...csak kicsit hiperaktív, tùlizgatott volt amit át kellett kondicionálni...

2011. okt. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszaitokat!A kutyust járattam kutya suliba is,Cesan Millan(nem tudom hogy kell írni)módszerekkel is próbálkoztam már,a földhöz vágás,folytogatást az orvosunk is ajánlotta illetve megmutatta,de nem használt neki,pedig megpróbáltuk ezt is,igaz h nagyon brutális volt,de muszáj volt!A kutyust nem csak a mi orvosunk látta hanem több is,igen domináns kutya,de nem hiszem h teljes mértékben félelemből adódna ez az egész,hisz mi nem bántottuk,értek kutyákhoz régebben volt a félig farkasom meg a kaukázusim,egyik se volt ilyen szinten agresszív!Mindegyik orvos megvizsgálta és mindegyik azt mondta h idegrendszer problémás kutya,akinek jobb lenne az altatást,de én ezt elleneztem.A kutyának én adok enni,én viszem reggel és este sétálni,anyukám délben és délután viszi(4 szer sétál egy nap)Csak anyukámmal élek és a bátyámmal meg a kutyussal!Az előző kutyáimnál nem volt ilyen probléma és nem is találkoztam még ilyennel sem :S Ja és nem tudom hogy számít e de a kutya valami keverék(olyan mint egy spicc,retriever,kopó,Akita,pincsi és talán malamut)lenne benne,de az orvosok még kb-ra se tudták milyen fajta lehet:S A kutya tényleg elég "veszett",néha saját magát is megtépi vagy morog a lábára,farkát harapja,fotelra,ágyra mindenre mérges :S Sajnos az már kiderült h idegrendszeri problémás,így injekciót kap 2 naponta :( h tűrhető legyen...A kutya sétáltatása,etetéséből,tanításából stb...mindenki kiveszi a részét de hiába....nem tudom hogy mit tegyek...lehet h valamikor valaki bánthatta de 1-1,5 évre rá már fel kellett oldódia valamennyire szerintem..hisz jól bánunk vele.A kutya mióta megtaláltuk ezt csinálja,de nem hittük hogy nem fog változni...vagy elaltatják a dokik vagy megtartom úgy hogy harap....de úgy se jó meg így se :(
2011. okt. 29. 18:09
 16/30 A kérdező kommentje:
SÓK módszert kipróbáltunk már,az alapoktól mindent,azt is hogy fldhöz váguk,lenyomuk stb.stb.de nem használ...Az orvos akihez visszük elég jó állatorvos már kb 10 éve ismerük,diplomás,állategyetemet vezet!Miden kutyának,embernek menne neki,ha kicsi,ha nem!Tudom hogy rossz lenne elaltatni vagy menhelyre adni,de ha van más megoldás biztos azt választanám...a kutya nincs kennelben tartva ,szoba kutya,de naponta mint említtem 4 szer megy sétálni,jól le van fárasztva stb...az az igazság már félek tőle mert elég hamis,ráadásul nagyot ugrik így elérné a nyakam vagy az arcom is,a szobámban alszik velem de az egész lakásba járkálhat kivéve a konyhába nem,nem mehet ágyra meg ilyen alap szabályok is vannak de hiába,nagyon makacs és iszonyúan hamis :( 1 éve van körülbelül nálunk,jutalomfalat,játék mindennel próbálkoztunk,erélyesen rászóltunk,dicséret ha jót csinál stb...semmi,mégis mit tegyek még?1 éve szenvedek vele,pedig tanítom,sok könyvet olvasok(kutyákról,viselkedéseikről),tartásáról,neveléséről,több kutya kiképzőt is kérdeztem hogy s mint tanítsam,mindent betartottam,mégis,A kutyát nem bántottuk,most 3 hónapa csináljuk vele ezt a földrenyomást stb...de semmit nem javul,inkább rosszabb lesz csak a helyzet...Köszönöm a válaszokat,még holnap meg kérdek pár jó orvost h mit javasolnak,hátha tudnak tanácsot adni vagy tényleg marad az altatás-már nagyon szomorú vagyok,de azt se akarom hogy szenvedjen szegény...biztos neki is rossz :( köszönöm a válaszokat
2011. okt. 29. 18:26
 17/30 anonim ***** válasza:
keresd fel a kutyasuttogó srácot (-ha nem csak azért írtál, hogy panaszkodj-)ha tényleg segíteni akarsz a kutyának...!
2011. okt. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:

Mondom, próbálkozz be a Cerbisekkel, ők évek óta ilyen kutyákkal dolgoznak, sikerrel. Rengeteg olyan kutyát hoztak már helyre, amit minden más suliból elküldtek ugyanezzel a "reménytelen eset" felkiáltással. Legalább írj nekik, vázold a helyzetet, kérd ki a tanácsukat, biztosan segítenek.

Ha viszont tényleg beteg, akkor ne add menhelyre, ők is csak elaltatni tudnák, amint rájönnek, hogy sosem lesz belőle örökbeadható kutya. Ha nem tud együtt élni az emberekkel, akkor max. vegetálhat élete végéig


Egyébként minden állatorvos diplomás és állatorvosit végzett, ettől lesznek állatorvosok.

2011. okt. 29. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:

[link]


talán ő tudna segíteni..

2011. okt. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
Aki magát suttogónak nevezi, az gázos. Suttogó nem létezik, marha jó szakember létezik, és ha valaki az, akkor nincs szüksége divatos címekre...
2011. okt. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!