Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » S. O. S! Mitévő legyek idegren...

S. O. S! Mitévő legyek idegrendszeri alapon nagyon problémás kutyámmal?

Figyelt kérdés
Jó napot kívánok Hölgyek és Úrak!Sürgősen segítségre lenne szükségem!!!Van egy kutyám akinek idegi problémája van,így agresszív emberekkel,más állatokkal is és velem illetve a családtagokkal is!A kutyát 6 hónapos korában találtuk körülbelül,Most 1,5 éves körüli lehet(mikor találtuk vártunk 1 hónapot de nem jelentkezett senki érte,raktunk ki plakátokat,menhelyeket ,közeli és távolabbi orvosokat is értesítettünk de semmi,ezután beoltattuk,be chipeltetük,féregtelenítettük,ivartalanítottuk,stb.stb.A kutya félénk,harapós volt de azt hittük csak azért mert verhették előző gazdái stb....A kutya többször megharapott,oda kapott nem csak nekem hanem a családtagoknak is illetve más embernek is próbált már,legye az gyerek vagy felnőtt.(szájkosárral sétáltatom),megmássza a lábam,nem tudom miért csinálja,elvileg ez dominancia,ha felállok,ellököm,meg harap!Etetésnél is agresszív,harapós,Bármit csinálok vicsorog,harap!Szuka kutya,ivartalanítottuk de nem segített semmit,Elvittük már dokihoz is hogy kivizsgálja nincs e idegi problémája,de sajnos kiderült h a kutya idegileg sérült :( Csak azért tartottuk meg mert esélyt(már a 10.esélyt kapta,csak miattam maradhatott eddig is itt :S) akartunk adni neki h legyen egy otthona,meg ennek ellenére szeretjük.A kutyust soha nem bántottuk se én,se a családtagok!!!Volt már előtte kutyám( (4 hónapos volt,mikor megkaptuk a "gazdáiktól")egy félig farkas,félig Német juhász,problémás,harapós kutya,de 4 hónap után hálás,szerető társsá vált,őt is verték de nálunk kiegyensúlyozott lett).Nem tudom mit csináljak a mostani kutyusommal,Kutya suliba is járt/jár de semmi javulás,már a kutyakiképzők is azt mondták hogy reménytelen eset :( Nem nagy kutya,kis-közép termetű így vissza tudom fogni,de utcán közlekedni szinte nem lehet vele (szájkosárral is ugrál másra,harapna és a kaját venné ki a kezükből,húz és ugrál össze vissza ha kutyát,embert lát,és harapna)mint itthon is :( Teljesen elvagyok keseredve h kb 1 éve nem változott meg kicsit se....tudom h felelősséget vállaltam érte stb...de anyukám szerint adjam oda vagy menhelyre adjam be,mert nem fog változni és nap mint nap megharap amikor csak teheti :( Igaza van anyumnak,hogy reménytelen ha az orvosa is azt mondta h el kéne altatni? Kérem aki tud segíteni,mitévő legyek,vagy ők mit tennének a helyembe?Adjam oda vagy altassák el? :( Előre is nagyon-nagyon köszönöm a válaszaitokat!Bocsánat hogy ilyen hosszúra sikerült :S 16/L
2011. okt. 29. 15:29
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
az a tréner aki nem használ parancsszavakat hanem testbeszéddel, apró rituálékkal irányítja főképpen a kutyát akkor mi? ...ez utal a fiatalember felkészültségére mert csak a legjobbak képesek erre akik tisztában vannak a kutyák viselkedésével és mindenféle tréningtechnikával is, és tudnak improvizálni-nem csoda ez, bárki megtanulhatja aki nyitott rá-bizonyos szintem én is használom már amiket mutatott mióta segített nekem és a kutyámnak...és hát hülye lenne nem használni a kifejezést ami utal a "módszerére" és még divatos is...többszáz kutyán segített már ez a lényeg, és még soha nem kellett lemondania egyik kutyáról sem, ... együtt élt hónapokig normális viszonyban, békében egy agykárosodott beteg kutyával is
2011. okt. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:

próbáltad már, hogy "legyőzöd" akkor is ilyen ha pl földrevágod és leszorítod? ( megmutatod, hogy te vagy a főnök, a domináns)

ha akkor se nyugszik, akkor altatás.

2011. okt. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:

Szia, a földredobásos vagyok.

a földre DOBÁST ÁJULÁSSAL csináltátok, és nem használt????:O

Nem a sima lenyomásra gondolok!


Ha az ájulás nem használt, akkor az tényleg kemény dió...

Cerbisekkel venném fel én is a kapcsolatot, mert ők profik, én viszont csak saját felelősségre, kutatások céljából szelídítem meg a kutyákat.


Esetleg próbáld ki a kutya homeopátiát...

Dr. Teleki Ferencről biztosan tudom, hogy eredményesen használja ezt a módszert, és agresszivitásra is van többféle készítmény!


Egy próbát megér!


Szegény kutyus, úgy sajnálom:(


Majd írj, hogy hogy áll a dolog!


Esetleg végső megoldásként az ELTE Etológia tanszékével vedd fel a kapcsolatot!


És véletlenül se érezze rajtad, hogy félsz!


Sajnos így nem tudok többet segíteni, mert vagy az jön be, hogy nem vagy domináns, vagy az, hogy az vagy...

mindkettő jó lehet a megfelelő időben a megfelelő kutyán alkalmazva...

Így viszont lutri, és lehet csak többet ártanék egy tanáccsal...

2011. okt. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
66%
Na hát az etológusokhoz sok szerencsét, azoknak évek kellettek ahhoz is, hogy felismerjék, hogy a farkasból nem lesz kutya csak azért, mert beviszed a lakásba :D
2011. okt. 29. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó, látszik nagyfokú tájékozottságodon, hogy Te nyilván rögtön, ránézésre meg tudod állapítani, melyik DNS mit kódol, melyik gén miért felelős.

Ha ezt így kísérletek nélkül, ránézés alapján sikerül megítélned, kérlek fáradj be valamikor hozzám a tanszékre, mert a Te mágikus erőddel sok időt megspórolnánk!

2011. okt. 30. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!a földhöz vágás,,,folytogatás ájulásig"nem használt!Nem panaszkodásból tettem fel ezt a kérdést!!!A kutyus tényleg idegrendszeri betek!!!Megpróbálom amit ajánlottatok azt a kutya suttogót is,stb...remélem ténylek ez már beválik!Nem fogok másik kutyát hozni ha mégis altatás lenne,az biztos hogy nem kéne másik !Köszönöm mindenki válaszát!
2011. okt. 30. 07:52
 27/30 anonim ***** válasza:
86%
Egyet nem vesz senki sem figyelembe. Azt hogy ez a kutya születése óta gyenge idegrendszerrel rendelkezik. Az agressziót nem vmi váltotta ki nála hanem alapból ilyen. Ezzel pedig nem lehet mit kezdeni, a nevelés sem segít rajta. Kb olyan ez mint az embereknél a súlyos pszichés zavar. Ezt viszont gyógyszerekkel kezelik bizonyos mértékig. Pl a skizofrének munkaképtelenek leszek, jó esetben otthon vannak, rossz esetben ha ön és közveszélyesek akkor intézetben. Lehet fura volt a hasonlat de talán érthető így már hogy ennél a kutyánál vele született problémáról van szó, nem pedig vmilyen élmény által kiváltott agresszióról.
2011. okt. 30. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
Én megpróbálnám nyakörvénél fogva egyszerűen megemelni, és NYUGODT, normális hangon közölni vele, hogy nem jó a viselkedése. Amikor elnyugodott, letenni. Ha ujra kezdi, ujra megemelni. Türelem játék, nálam volt már hatásos. Ha már alapból ideges az ember, mert hát ugye már tudja mi vár rá, azt a kutya azonnal megérzi, és ő is felkészül a "harcra". Idegesen, kiabálva földre nyomni, felér egy kihivással a számára.
2011. okt. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
Kérdező, mi lett a kutyussal?
2012. dec. 15. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim válasza:
Engem is érdekelne mi lett a kutyussal és jutottál e valamire??
2019. aug. 29. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!