Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Berni pásztor vagy Akita Inu?...

Berni pásztor vagy Akita Inu? Melyiket válasszam?

Figyelt kérdés

Most ezen a kettő kutyán gondolkozok, h melyiket vegyem meg egy rendes kennelből. Mind a kettő kutyáról sokat olvastam. Úgy volt elsőnek Akitát veszek de utána a Berni is meg tetszett.:)

Légyszíves segítsetek nekem dönteni!

Köszönöm előre is a válaszokat!:)


2011. nov. 15. 14:22
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
42%
Egyszerűen gyereknek nem való akita. Ennyi, kész passz. És még mindig kételkedem, ha mutatsz még egy képet a kutyádról és szemmel láthatóan ugyanaz a kettő, akkor elhiszem, de hogy ki hisz el mit az nem lényeges most. Egyszerűen éretlen és tapasztalatlan gazda vagy, ennyi.
2012. jan. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
64%
kérdező, a hozzáállásod csodálatra méltó... Az írásaid alapján nem értjük, hogy hogyan kaphattál egy ilyen domináns és önfejű kutyát. az egy évet pedig azért írta az egyik válaszoló, mert lehet, hogy most édes és aranyos, de majd ha kiismer titeket és közben ő is nő és fejlődik, át akarja majd venni az irányítást, és ahogy a válaszaidból kitűnik, kedves kérdező, semmi probléma nélkül menni is fog neki.. -.- de, hogy pozitívumot is írjak, szép a kutyád, bár én a fehér színűekért vagyok oda, nekem is olyanom van :)
2012. jan. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%
Egyeteértek a többiekkel.Nekem második kutyaként lett akitám,de még most sem könnyű vele.Kicsiként tényleg aranyos,kedves.De ha felnő átveszi az iránytást,makacs,önfejű.Az enyém is nyugodt típus.Ha tényleg barátságos,megbízható akitát szeretnél belőle nevelni,akkor ne te neveld hanem apukád vagy anyukád,és vigyétek kutyaiskolába.És 1-2 év múlva is írj hogy milyen akitád lett,ahogy már más is írta.
2012. jan. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
70%

Sajnos egy csomó választ kitöröl a kérdező kisleány, amik épp nem férnek bele az akitáról a Hachico című film hatására elképzelt álomvilágába. Így nem sok értelme van válaszolni.

Jaj ezek a filmek mennyit ártanak egy fajtának!:(

2012. jan. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

Hanyadik kutya lesz?Az akita nagyon erős kutya,nem könnyű irányítani,ha sokat jár hozzád gyerek nem ajánlanám.Nekünk van egy kan amerikai akitánk,ő szinte az ellentéte a fajta leírásának,de meg vannak benne az ösztönök,a legtöbb akita nem ilyen.Nagyon kitartó embereknek,erős egyéniségeknek ajánlanám,akik nagyon értenek a fajtához,kutyákhoz.Úgymond:Nem hozzák vissza a labdát,csak ha ők akarják(ez szó szerint is igaz).

A berni pásztor nem olyan mint az akita,habár nála is "eltemetheted magad",ha nem értesz a kutyákhoz,vagy nem tudod irányítani őket.Ők szeretik a gyerekeket,ha úgy neveled őket.Igénylik a foglalkozást(nem mintha más kutya nem igényelné).

2012. ápr. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:

Már a sokadik kutyám.:)

Köszi a válaszokat!

2012. ápr. 26. 13:30
 27/27 anonim ***** válasza:
és most ilyen okos és ügyes, mint ahogy írtad? mutatsz róla képet? biztos gyönyörű :)
2012. ápr. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!